Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by rhinocervs »

ponovicu, nemojte kupovati Subutex na crno!
ako nista drugo, nemojte da vas prave budalama: trzisna cena tablete (od 8mg) je 300 dinara (dakle: 25 kuna / manje od 5 eura) - dati 40, il ne daj boze 50 evra za to, nije okej.
nije, jer PRICAMO O LEKU KOJI BI MORAO BITI DOSTUPAN U APOTEKAMA, restriktivno
nije, jer to nije nesto sto se uzima bez kontrole lekara, do sledece doze heroina

cinjenica je da u Srbiji Subutexa - nema. kao i u BiH - nije registrovan, i ne moze se kupiti legalno..
= jedini krivci za to sto se uopste i otvara crno trziste su: zdravstveni sistemi, koji su, bukvalno (i, s izvinjenjem) - u kurcu!
poredjenja radi, Hrvatska je taj lek uvela 2005 + izdaje ga BESPLATNO + terapija odrzavanja Subutexom, koja traje i po nekoliko godina, je dominantni metod lecenja, pogotovo spram Metadona, koji je na zalost - jedini supstitut legalno dostupan kod nas..

procitajte clanak Subutex će smanjiti broj umrlih od predoziranja; mislite da su brojke (zavisnika/umrlih) nesto drugacije u odnosu na SRB/BIH?

pritom, clanak datira iz '07 = kod "njih" se "tako gledalo na stvar", pre 2 godine; i danas se to uveliko potvrdjuje kao cinjenica, a ovde?
ovde lek jos nije ni registrovan, a kamoli u upotrebi u drzavnim bolnicama, i to na listi Zavoda / besplatno... :(
Last edited by rhinocervs on Wed Aug 12, 2009 8:28 pm, edited 1 time in total.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by AnAna_mo »

U podnaslovu pise da Subutex ne stvara ovisnost. ************ edited by forum admin Jos vise zalim one jadnike koji ce se navuci na njega ne znajuci u sta se upustaju!
A komentari ispod texta su krasni. Cuj tableta na ulici 100 eura!
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by AnAna_mo »

Ja se izvinjvam, pretjerala sam!!! Naslov me je ozbacio iz takta!
Potpis.
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by rhinocervs »

Cuj tableta na ulici 100 eura!
U Srbiji, na crno, toliko traze za 2 tablete.
AKo ti nisi upoznata sa tim, ja jesam, i mislim da je to zlo koje ne treba da postoji, tako sto ce se subutex registrovati i uvesti po trzisnim cenama

a sub ocigledno nisi probala, na duze staze.. zavisnost koju izaziva, spram heptanona i heroina je, smesna.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by saša-ex »

Sub se može legalno dobiti u Srbiji u nekim ordinacijama u okviru lečenja. Sub sam po sebi nije nikakav lek.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by rhinocervs »

Sub se može legalno dobiti u Srbiji u nekim ordinacijama u okviru lečenja.
kojim, i po kojoj ceni? /ja znam za jednu, i tu je dan lecenja 50e

subutex, kakav god bio, je lek.
i ne treba se kupovati na ulici, vec u apoteci.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by saša-ex »

Mislim da je dan lečenja 30e, nisam siguran i mislim da je sub deo terapije, tj. sa njim se spušta i daje se kratko vreme, dve ili tri nedelje.
SAMO CEO ŽIVOT...
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by astrid »

imas pravo to je sramotno, ovdje kod nas u hrv je isto prije kostao kutija nekih 150 kn, ali kada ga uzmes u apoteci na recept, kao nije bio na listi besplatnih ljekova, ali sada je ima nekih godinu i pol. tak da to stvarno olaksava stvari. nadam se da ce i kod vas doci, bilo bi stvarno u redu, pa da ljudi mogu birati kako ce se ljeciti, jer ipak sub je novi ljek koji mozda nece izljeciti ovisnost ali ljudima koji zele, stvarno moze pomoci, onima koji nemogu nece ili nesto trece ici u komunu a zele se maknuti od dopa.
eto ja se nadam da ce vam uskoro doci, jeli ima nekih naznaka kada bi mogo doci u apoteke u srbiji, dali itko uopce o tome prica ili ih boli briga.

i da tu kod nas na ulici je kutija jedan znaci 7 komada od 150- 200 kn, bezobrazno, i preskupo definitivno
User avatar
simon_says
Posts: 566
Joined: Thu Aug 21, 2008 12:14 am
Location: Beograd

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by simon_says »

rhinocervs wrote:
Cuj tableta na ulici 100 eura!
U Srbiji, na crno, toliko traze za 2 tablete.
AKo ti nisi upoznata sa tim, ja jesam, i mislim da je to zlo koje ne treba da postoji, tako sto ce se subutex registrovati i uvesti po trzisnim cenama

a sub ocigledno nisi probala, na duze staze.. zavisnost koju izaziva, spram heptanona i heroina je, smesna.
Nije bas ta cena,100 evra je kad ti se neko ugradi u cenu koja je...:
-znaci tableta od 8mg kosta oko 3000- 3200 din(oko 35-40e),a tablu sam nasao za 2000 hiljade,to jest oko 22, 23 evra.
E sad,naravno da ima i skupljih varijanti gde je kutija od 7x2mg= 85 e,a kad se kupuje tableta,2,3 onda kosta 1000 din ili 11e.
O kriza od subotexa?
Pa nije gora od metadonske krize, koja je najteza i najduza i najgora.Pisem u svoje ime jer sam bio na heptanonima oko 3 godine, jos kod dr.Erica i dr.Fridman(Drajzerova)90ih godina,i znam o cemu pisem!Nije rekla-kazala prica,nego sam licno i personalno prosao kroz nju.
Mislim da nema potrebe sa zastrasivanjem ljudi subotex-krizom koja uopste nije strasna kad se pravilno i planski spustis.Znaci ne nagli prekid!Toliko o krizi,a sada sam snimio da ti pises o zavisnosti,hm!
Pa,ne bih se slozio da je subotex veca navlaka od heroina i metadona.
Toliko za sada...

p.s.reci mi gde u srbiji mogu da kupim subotex,a da ne bude na crno?
posto privatne klinike pljackaju i prodaju skuplje nego sto ja mogu da nabavim kod dilera subova...
ANONYMOUS does not forgive
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Ne kupujte Subutex na crno + Stanje zavisnika, al u HR

Post by Big Mama »

simon_says wrote: Mislim da nema potrebe sa zastrasivanjem ljudi subotex-krizom koja uopste nije strasna kad se pravilno i planski spustis.Znaci ne nagli prekid!Toliko o krizi,a sada sam snimio da ti pises o zavisnosti,hm!
Pa,ne bih se slozio da je subotex veca navlaka od heroina i metadona.
slažem se, fakat nije! mene je najviše prala psiha, fizički sam se osjećala loše, bez snage svega par dana..ostalo psiha-psiha-psiha ...kao i uvijek :-D
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
Post Reply