SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
ZEX
Posts: 3
Joined: Sun Nov 23, 2008 2:52 pm

SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by ZEX »

Dosta sam čitao o SUBUTEXU na ovim forumima i netu uopšte,pročitao sam toliko sranja i laži da mi je muka,pa sam morao da odreagujem.Da li postoji osoba koja se uspešno skinula sa dopa (SUBUTEXOM),a da pritom nije samo nastavila da se drogira istim.Ja jesam,tako da znam o čemu pričam.Pre svega par reči o subu:
Njegovo Visočanstvo Subutex dosao je na svet davne 1970 god kao Temgesic, i bio je registrovan kao lek protiv bolova. Današnji oblik, tableta koja se rastvara pod jezikom i oblik koji se koristi za skidanje sa opijata, dobija tek 1990, a registrovan prvi put u Francuskoj 1995 god.
Najbitnije za nas je KAKO SE KORISTI. Ovo sada zaista shvatite ozbiljno jer nepravilna upotreba vas može uvesti u užasnu krizu i, što je gore, napraviće vam nepotreban otpor za dalje korišćenje Subutexa.

DAN PRVI
Ako ste na heroinu (nebitno da li uzimate na nos ili na venu), savetujem da ujutru uzmete poslednju dozu heroina i potrudite se da ga nemate u rezervi.Slobodno pustite da vas hvata kriza. Što veću krizu sačekate, bolje će vam delovati Subutex. Uveče bi već trebalo da ste u krizetini, pa slobodno stavite jednu i po tablete Subutexa pod jezik i pustite da se polako otope. Dok se tope, bicete u čudu kako kompletna kriza polako nestaje. Znam da je Subutex odvratnog ukusa, ali priznajte da desetak minuta i nije neka velika žrtva. Sada vas ne boli ništa, a i ona celodnevna ludačka potreba za dopom je nestala. Čestitam. Ako te noći imate problema sa spavanjem, uzmite tabletu Stilnoxa (nemojte više od dve tablete Stilnoxa). To će vas uspavati, a odmor vam je i te kako potreban. Ipak ste danas malo krizirali pre Subutexa. Dan prvi je završen, a jako bitne stvari su:

1. MORATE SAČEKATI KRIZETINU PRE SUBUTEXA
2. PRVOG DANA NIKAKO VIŠE OD DVE TABLETE SUBUTEXA (SAVETUJEM JEDNU I PO)


DAN DRUGI
Probudili ste se a više ne postoji ritualno uzimanje heroina ili šta god. Subutex vam, najverovatnije, nece biti odmah potreban, a ako jeste, slobodno uzmite tabletu pod jezik. Biće vam istog trenutka bolje. Od danas niste više ograničeni na samo dve tablete Subutexa i SAMO VI možete da znate koja količina Suba vam poništava krizu. Ništa nije čudno da vam samo jedna tableta odradi posao. Meni je tog dana trebala 1 tablet, ali ponavljam, svako koristi Subutex po potrebi dok kriza ne nestane. Čuda velikoga, nista od krize, a heroin vam i ne pada na pamet.
Svi spavaju a vi ne možete?
Stilnox.
Laku noć.


DAN TREĆI
Slično kao i dan drugi, ali od sutra razmišljajte već o smanjenju količine subutexa. Trebaće vam sve manje i manje doze da pokrijete krizu. Nakon 2-3 nedelje slobodno prekinite sa subutexom. Neće vam biti nista. Do tada ćete već uveliko imati jaku sposobnost rasuđivanja, znoj vam neće više mirisati na heroin, a vratiće se i potreba za tuširanjem. Znači, konačno ste uspeli da se izborite sa heroinom. Bravo. To je ogroman uspeh i pored toga što je bio bez nekog specijalnog truda i mučenja.


AKO STE NA METADONU
Prelazak na Subutex zavisi od količine metadona. Ako koristite 6 ili manje tableta na dan onda imate startnu prednost jer samo morate sačekati početak krize (kod metadona je 24 do 48 sati) i kada udjete u dobru krizu samo nastavite po već opisanom protokolu skidanja za heroin.
Ako koristite vise od 6 tableta metadona dnevno (30 mg metadona), morate prvo smanjiti količinu na 6 tableta pa tek onda koristite isti protokol.

AKO STE NA TRODONU
Bez obzira na količinu, sačekajte krizu i možete početi sa opisanim protokolom.
User avatar
rhinocervs
Posts: 56
Joined: Thu Apr 03, 2008 2:26 pm
Location: EU

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by rhinocervs »

1) metadonska kriza je gora od krize koju izaziva subutex tj. kod oba leka treba obratiti paznju na doziranje, uz naznaku da pogresne (vece) doze izazivaju vise problema kod metadona
2) u americi je buprenorfin prakticno istisnuo metadon u potpunosti, tako da se u 90% klinika za odvikavanje koristi upravo - subutex, dok je u evropi odnos 60:40%, opet u korist - subutexa

to su fakti, a od onoga sto si ti pomenuo - naravno da treba sacekati krizu prvog dana. naravno da ne treba preterivati u kolicini subutexa koji se uzima, itd.
..ali, otkud tebi ideja da ljudima skreces paznju na to kako se taj lek uzima, kad ti isti ljudi mahom zive u zemljama u kojim tog lega nema (srbija, bosna, makedonija, crna gora) tako da su prinudjeni da ga kupuju na crno, i uzimaju na svoju ruku, umesto da odu kod lekara koji ce im objasniti sve to sto si pomenuo, i jos mnogo toga?

ja mogu samo da ti ponovim ono sto sam ti vec rekao -- gresis ako mislis da subutex treba svesti na 7-20 dana uzimanja tj. iskljucivo za skidanje krize, jer ce satro duze uzimanje biti opasno /vidi 1) i citaj kao- da, moze biti, ali je generalno "duze igranje" s metadonom opasnije, pa ako vec hoces ljudima da skrenes paznju na opasnos', moja preporuka je da skrenes paznju na zloupotrebu metadona, a ne subutexa
(da, imas budale koje tope subutex i rokaju ga u venu -- za te postoji suboxone, ali.. opet kazem- to su idioti koji ne zele da se skinu, vec zele da se drogiraju bilo cim, i greota je uopste pricati o koristi sups. terapije kroz prizmu takvih faca)
konacno, sups. terapija se u mnogim zemljama sprovodi upravo subutexom (vidi 2), na period znatno duzi od 20 dana (nekad i po vise od godinu ipo), a uz kontrolu lekara (znaci - nikako na svoju ruku!)..

i sve to znaci da ni ti ni ja, koliko god da nam se misljenja poklapaju ili razlikuji (bez obzira sto smo se obojica skinuli s horsa upravo tim lekom, pa sad- ti za 20, a ja za 200 dana, bez ikakvih "opasnosti" i zloupotreba koje pominjes), necemo moci da budemo od koristi bilo kome, sve dok ne budu postojali doktori koji tu terapiju primenjuju!
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by sanela »

ZEX wrote: Najbitnije za nas je KAKO SE KORISTI. Ovo sada zaista shvatite ozbiljno jer nepravilna upotreba vas može uvesti u užasnu krizu i, što je gore, napraviće vam nepotreban otpor za dalje korišćenje Subutexa.
.
Zex dobrodošao na forum.
Trud koji si uložio u pisanje ovog posta je hvale vrijedan, mada ne znam koliko je dobro stavljati ovakve informacije na forum. Kao što rhino reče ovisnici su skloni zloupotrebi lijekova, pa time i subotexa. Zato mislim da je puno bolje ljude uputiti na ljekare koji im mogu dati upute za skidanje, koje će biti i detaljnije i primjerenije, a osoba će biti pod nadzorom ljekara. A ovako nikad ne znaš ko ovo čita i kako će dobijene informacije iskoristiti. A upotreba svakog lijeka kojeg nije ljekar propisao (a izdaje se na ljekarski recept) je po definiciji zloupotreba.
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by xyx »

ja ga zovem "magichni shtapic"...

da nije bilo njega ko zna gde bih bio danas...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by AnAna_mo »

Daj i meni jedan taj carobni stapic da se probudim kao nova osoba. :D
Potpis.
dedskin
Posts: 2
Joined: Thu Dec 25, 2008 5:34 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by dedskin »

sad da ja ispricham svoje iskustvo. Suba je super i kod nas je nema al nishta vas ne sprechava da je nabavite na crno. Ja sam je nabavio i skinuo se ali ja nisam nikada ni bio preterano navuchen. Mogao sam sa qvoterom da izguram dan bez zize. Meni je trebala 1 tableta od 2 mg da se skinem ali sam ja upotrebljavao subu samo da uklonim fizichku krizu i da se osecam bar priblizno normalno nikako da mi ukloni psihichku potrebu ali ako ste vec odluchili da ne radite heroin taj deo posla treba sami da uradite. Ko uzima vece kolicine ugasio je,ne zato shto ce se navuci na subu niti zato shto je shtetno nego zato sto je samo zamenio supstancu kojom se radi i skinuce se sa dopa ali ostace narkoman a narkoman se uvek vrati dopu. Znachi ljudi ako ste odluchili kao ja da se vishe ne radite,ne da ne radite heroin nego da ne radite nishta,mala kolichina sube vam je dovoljna da skinete fizichku krizu a za to vam ni ne treba mishljenje lekara. Nabavite subu,podelite kolichinu na odprilike 7 dana koliko ce vam biti dovoljno da se telo odvikne od dopa i slobodan ste chovek. Znachi ne trebaju vam uputstva ni nechija mishljenja,pola tablete ce vam skinutu zizu i ako radite 1g heroina na nos dnevno. Za vece kolichine ne znam ni za venu ali ovo vam je moje iskustvo pa ako nekom pomogne bice mi drago. Takodje me mozete kontaktirati za bilo kakav savet na dedskin@gmail.com jer sam retko na forumu. pozdrav svima
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:37 am, edited 1 time in total.
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by igra bez granica »

Evo daem nesto u ja napisem o subu jedinom leku koji mi je pomogao da se posle 15 godina ostavim heroina i ostalih opijata. u maju sam bio navucen na dve do dve i po boce metadona u srbiji i to na venu plus kokain i bio sam vec prsao totalno da nisam mogao vise normalno funkcionisati. tada sam odlucio napustiti svoj grad NS i vratiti se u hr i ponovo posetiti svoga lekara u hr. u nedelju sam roknuo poslednje dve boce meta recimo oko podne posldnju kolicinu i pomolio se bogu. u ponedeljak ujutro sam otisao kod doktorice na psihijatriji kojoj sam sve objasnio i zena mi je prepisala 12 mg subutexa 6x2 mg dnevno sa tim da sacekam 48 sati medjutim ja nisam sacekao 48 vec 30 sati i na toj kolicini meta ja sam popio tj pocuclao 14 mg oko 8 sati navece oko 10 sati navece uhvatila me ludacka kriza. ljudi nikada ali bas nikada u zivotu nisam osetio takvo nesto. ni kriza na tri litre caja od maka gustog kao med nije bila takva. poceosam se kociti i zamolio sam zeta da me vozi u hitnu jer nisam mogao izdrzati. Pokusao sam nekoliko puta iskociti iz auta koliko mi je bilo lose. u bonici su mi dali laponex 200 mg i ko zna koliko injekcija ali nije bilo pomoci. poslednje cega se secam jesu bljesak u ocima i strasna bol u glavi. kada sam zaspao nemam pojma ali najgore je bilo budenje sa uzasnom boli u glavipokusao sam se okrenuti celo lice mi je bilo ukoceno okrenuo sam se i pogledao na zid i video crvenu fleku nakon toga sam pogledao u krevet koji je bio pun krvi polako mi se vracala svet i secanje sta sam radio. pretpostavljate silnolupanje glavom o zid sto je svedocila ogromna kvrga na mome čelu. bilo mi je malo bolje. uzeo sam jos jedan sub i legao u onu skorenu krv nastavio spavati. bola vise nije bilo sem boli u glavi. taj dan sam prespavao naravno pod dejstvom leponexa nagoreg leka koji sam ikada popio. sledecih nekoiko dana sto zbog griznje savesti jer su moji ponovno saznali da sam u k mi problemu, sve mi je bilo bolje. Nasao sam ovaj forum mnogi divni ljudi bili su uz mene i pomogli mi da prevazidjem razvod braka posle 12 godina i svakim danom mi je bilo sve bolje smanjivao sam jednu tabletu nedeljno i sada sam na 6 mg i to vec tri meseca jer tako mi je doktorica naredila. Jednostavno zena je rekla jel se ti dobro osecas? moj odgovor je bio da. jel imas potrebu za heroinom metadonom? nemam. onda se strpi malo, znas kako je bilo prosli put kada smo ubrzali stvari vratio si se jos gori nego prosli put i zato slusaj mene i polako cemo se spustati ikada dodje vreme i prekinuti. od tada je proslo evo 7 meseci ja niti jednom nisam pomislio da se uradim niti jednom pomislio da uzmem heroin iako sam ga voleo kao i svi ostali najvse na svetu. Toplo ga preporucujem ljudima kojima met vec stvara probleme kao meni jer sam postajao blago receno zombi koji nije mogao upamtiti jednu recenicu. Sada na subu vodim svoj biznis vratio se fakultetu polazem ispite i nikada mi nije bilo bolje. Mozak mi je cist nema uradjenosti vec sasvim normalna cista glava kojoj ne treba dop da bi funkcionisao, nema crva.
jednostavno osecam se slobodnim.
ljudi ako se nemozete tako lako skinuti ako ste na velikim kolicinama uzmite sub. ja znam da ga nema sem u hrvatskoj i sloveniji ali mozete otici u zg u vinogradsku otvoriti karton i za nekih 200 kn oko 30-tak eura otvoriti karton a kutija od 8 mg kosta oko cini mi se 100kn 15.tak eura i to vam je minimum nedelju dana.
pokusajte nista nemozete izgubiti. meni sub pomaze. znam da ce neki sada reci da sam idalje narkoman da jesam ali narkoman koji je mnogo napredovao koji radi ciste glave koji nejuri za semama po ceo dan i bezi sa posla. ko moze na suvo neka pokusa ali nismo svi isti.
pozz
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:36 am, edited 1 time in total.
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: SUBUTEX-najuspesniji nacin skidanja sa dopa i metadona

Post by igra bez granica »

Pozdrav i tebi da puno toga se izdesavalo u to vreme ali eto izgurao sam te lose dane da dve boce mea i to u venu prvo kuvanjem ali kada mi je i to dopizdilo poceo sam ga cistog rokati plus mi je sjebao vene tako da sada kada idem na redovne kontrole nemaju me gde pronaci sem prepone. Ma nije ona dr kriva ja sam kreten kriv misleci da cu biti ok iako mi je ona rekla ne dva dana minimum. puno mi je pomogla i cenim je veoma. jednostavno uspeo sam i uz pomoc ljudi ovde na forumu. naravno dok se nisam stabilizirao. Leponeksom su me kljukali na istoj psihijatriji i po 400 mg dnevno kada sam se skidao sa tri litre caja od maka, hodao kao zombi vezali me i sve ostalo zato ljudi pazite se.
Procitao sam pricu mladjeg brata i tvoju terapiju za koju mogu reci da je sasvim ok. Sasa i manson su radikalni i ne mogu reci da nisu u pravu u vecini slucajeva su od pomoci i ko zna kada se budem ako osetim potrebu njima se javiti posle suba ako budem i dalje pravio sranja kada se ostavim suba ako se ostavim.
Mladji brate ova terapija koju ti je preporucio voyager moze da deluje jer sam i ja imao slicnu terapiju i nekoliko puta sam se skidao ali isto tako kada se skine poslusaj Sasu il Nacu ili Mansona jer samo skodanje fizicke krize nije toliko strasno koliko je frka posle. i ako se navuce na tramal posle toga tri dana i tri noci nespavanja i bice ok.
Zato bre ljudi ovde smo svi iz istog razloga nema potrebe za vredjanjem, pljuvanjem vec dajte da pomognemo coveku. on ipak poznaje svog brata pa mu moze najbolje pomoci. najgore je to sto mi svi dok nedozivimo dno dna necemo se ni ustati niti se trgnuti. zar ne Sasa, dobro se secam tvoje ispovesti, tvog ocaja i isto tako koliko si imao srece da sretnes neke ljude, ali nismo svi bas tako u losoj situaciji i jednostavno imamo i druge mogucnosti. naravno uvek ostaje i ta mogucnost komune AN ili bilo sta drugo.
eto toliko od mene.
Post Reply