Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by heroinapg »

Ma koliko god u nekim djelovima sebe uspješno održavaju fasadu pseudozrelosti i lažne normalnosti, narkomani su u svakom slučaju nezrele i infantilno ustrojene ličnosti.
I to ne samo zato što su nezrele ličnosti sklonije razvoju zavisnosti o drogama, veċ i zato što samo drogiranje dodatno djeluje na njihovu podležuċu imaturnost na način da koči i one preostale urođene snage njihovog psihizma u postignuċu duševne zrelosti.
Ličnost zavisnika je krhka, nezrela labilna teško dosezljive i lako narušive psihičke ravnoteže i bez dodatnih odbrana s kojima bi se nosila sa zahtjevima stvarnosti
Nije sve razorno u učincima drogiranja do droga, nešto je, naravno, i do osobnosti ljudi koji ih uzimaju
http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=9&t=2294

Vuce! Obavezno podji i uvjeri se sam. Povjerovaces. I ako ti se ne ide POnesi tijelo, misli ce ga pratiti (Imas misli-Idi na sastanke! Itekako imas gdje da ides!)
Ljudi, budite dobro i dobri. Molim vas pozdravite hrabru, odlucnu i nadasve iskrenu curu cije ime pocinje sa N.
zaovisnica
Posts: 2
Joined: Tue Dec 09, 2008 2:15 pm

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by zaovisnica »

Bok Narkoslavijo!
Nas ste poslali na druge forume, a vidim ovdje je zajebancija. Jedva sam vas nasla. Preko debele veze. Sva sreca da znam prave ljude.
Svaki put kad se "razocaram" u program i ljude, tj. svaki put kad primijetim nešto što mi se ne sviđa, prođe mi kroz glavu da li da odustanem od Anonimnih narkomana. I odmah mi zamiriši dop. Tako da nemam izbora - kakvi ste da jeste, moram bit s vama. Kad pocnem kritizirat i osuđivat, ostajem sama. I opet zamirisi. A ako ostanem u vasem drustvu i s malom metlicom metem pred svojim vratima, imam sanse za dozivjet neke dobre trenutke.
Mislim si gdje bi ja bila da se svaki put kad sam dosla uslagirana na sastanak neko nabacio kamenom na mene. Pa dajte ljudima da disu! Dajte narkomanima da se drogiraju! To je njihovo prirodno stanje. I moje. Ali uz neki cudan splet okolnosti, cudan spoj raznih likova i događaja, i uz mnogo stvari koje radim usprkos sebi, cista sam vec neko vrijeme.
Amerikanci su smislili savrsen program (da da, oni su ga smislili, a ne mi) koji radi usprkos svim ljudsim i narkomanskim slabostima. Nemojte da ga bas mi tu upropastimo. Nemojte da se crvenim kad odem opet medju evropsku funkcionersku narko elitu, pa da im moram rec da kod nas jbg, ipak ne radi.
Kaj da vam jos kazem a da ne budem optuzena za sirenje hipi ideja. Kak da vam kazem da vas volim a da to ne zvuci suplje. Da putujem u Beograd zato da bi vas vidjela i napunila baterije na zajednickom izvoru. Bezveze, ako ikad osnujes svoju sektu, tvoja sam odana sljedbenica, JOespapa, prikolice, znamo se, Meki, dragi, i Mansone - ti si bombon. E, da smo isli u Sarajevo, sve bi se drugacije odigralo, hehe.
Veliki veliki pozdrav svima, baka Naci posebno, OBM, Heroinapg i svima ostalima koje nisam prepoznala. I jos nesto: POTPUNO SAM SPREMNA DOPUSTITI BOGU DA UKLONI SVE VAŠE MANE! :rolleyes:
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by MANS0N »

Hehehe hvala.Ja bih da pustim isto ovo na stranu,samo jedna sugestija za Bezveze ,jebiga moram.Sve si pametna i stoji i ja te bas nesto volim,ali moram ti reci da nije isti recidiv pojesti kolac i ubrizgati dop.Jebiga,slicno je na nekoj osnovi,ali nije isto.Niakako.Bilo bi pametno kada vodis te cure da konsultujes i neke (nemoj mene Boga ti) heroinske ovisnike u apstinenciji.Sale mi je pravi za toga.Inace ce te isaltati ko budalu.Naravno prvo ce sebe,jer ovisnost o heroinu izaziva devijacije kakve ne izaziva ovisnost o baklavama.Slicno je u nekim stvarima zato smo i mogli pricati o kompulzivnom sexu ili kupovini,ali sa druge strane to je skroz drugi par opanaka.Sve najbolje i pozdrav za Zagreb.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by heroinapg »

Iz svega onoga što je ovde, na ovom forumu napisano, osoba koji program po kome rade grupe Anonimnih Narkomana, (Alkoholicara, Overitera, Kockara, Al-Anon itd.) ne poznaje može o njemu dobiti dve ideje, obe podjednko pogrešne
Da menjamo sebe, jer druge ne možemo promeniti. Da težimo rastu a ne savršenstvu. Da opraštamo greške sebi i drugima, jer funkcija greške je učenje, napredak i rast.
Svako je odgovoran za sebe i svoje postupke i jedini uslov za prisustvo ne grupi je želja da se prestane da se drogiranjem, napijanjem, prejedanjem, kockanjem, opsedanjem drugim ljudima itd. U osnovi bilo koje zavisnosti uvek je ista stvar rupa u stomaku, beskrajna praznina koju pokušavamo da popunimo bilo čim, drogom, alkoholom, hranom, kockanjem, novcem, radom, kupovinom... Glad za ljubavlju koju uvek tražimo na pogrešnom mestu.
program koji zavisnika tretira kao ljudsko biće. Ne kao zombija, kao unapred otpisani društveni otpad koji metadonom, trodonom, drndonom treba držati u stanju mirovanja i utrnulosti, ni kao stoku koju treba raskrinkati i u tor sabiti, ni kao grešku prirode i društva koju raznim psihoterapijskim tehnikama treba rastaviti na komadiće, sve u njemu pogrešno sastavljeno prepovezati i u svet tako prepovezanog vratiti
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by MANS0N »

Heroina ,citiram i ja tebi! :D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
bez veze
Posts: 43
Joined: Tue Oct 28, 2008 12:56 pm
Location: beograd

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by bez veze »

MANS0N wrote:nije isti recidiv pojesti kolac i ubrizgati dop
Hvala ti sto mi otvaras oci.

zaovisnica wrote:Bezveze, ako ikad osnujes svoju sektu, tvoja sam odana sljedbenica,
Hvala ti Zaovisnice, super ti je nick. Evo bas planiram da osnujem Baklava-sektu, a cin inicijacije bice skok sa deset metara iz heroinskih opanaka u bure s baklavama...
Pa sad, draga, izvoli i prikljuci se... :smt119
Pusa
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Voyager »

x
Last edited by Voyager on Sat Feb 04, 2012 2:42 am, edited 1 time in total.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by MANS0N »

Bezveze,ja znam da i ti moras da negdje pripadas,ali moras da znas da ne znas neke stvari ako znas da procitas program.Mislim da se to na to kod vas svelo-ko zna da cita,taj zna program.Grijesis i brate ne moras da budes tako bahata i ohola.Vidi ti vodis dvije cure i ja sam ti samo savjet dao da pitas ovisnike o heroinu i drogama ponekad za savjet da ne dodje do kakvih manipulacija.To je sve.Razumijem tvoju zelju da pripadas narkomanima i da budes dio nas,programa i svega ,ali moras da znas da je to mnogo kompleksnija stvar nego sto ti mislis.Sve najbolje.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by Zona Sumraka »

Zato vas molim, citajte moje postove sa velikom dozom zdravog razuma i uzdrzanosti ukoliko ste mladi i tek krocili u ovisnost...
hmm znaci zdravim razumom protiv apstinencije...

Aj' mi molim te samo objasni sta ce nekome ko i dalje zeli da se puca bilo kakav program za prevenciju narkomanije?...

Poenta je u tome da bi se ti Vojo i jebo', a da ti i ne udje ... i ova sva prica ti je zesca prdimahovina...
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: Zbog svih budalaština koje su ovde napisane...

Post by heroinapg »

.
Last edited by heroinapg on Sun Dec 14, 2008 8:37 pm, edited 1 time in total.
Post Reply