Poceli smo lijecenje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

anelej
Posts: 1
Joined: Tue Nov 04, 2008 3:45 pm

Re: Poceli smo lijecenje

Post by anelej »

Ovaj forum citam odavno, i upoznata sam (kroz vase postove) sa vasim lecenjima, apstiniranjima itd, i ovaj put nisam izdrzala a da ne iznesem svoje misljenje (bas kao sto i vi to radite u vezi mnogih stvari).

Nije tacno da je klinika u Mikolosicevoj "jedna od vecih prevara" o cemu svedoce bivsi pacijenti, sadasnji uspesni apstinenti. I ja sam se lecila u toj klinici (ne u Beogradu vec u Nisu) ali isti je vlasnik, radi se isti program, prate se ista pravila. Ukoliko je narkoman spreman da se leci ova klinika pruza najbolje moguce uslove za uspostavljanje apstinencije, i uz kontinuirano pracenje i lecenje pacijenta od strane strucnog tima ( psihijatar, psiholog, anesteziolog, lekar opste prakse itd) moguce je uspesno odrzavanje apstinencije.
Ali ipak je sve do pojedinca i do njegove odluke da se leci. Ako to zeli, uz pomoc ove klinike moze biti izlecen odnosno, moze nauciti kako da apstinira bez problema (uz pomoc promene nacina odn stila zivota), a ako nije prelomio u sebi, ne zeli i ne izgradi potrebnu motivaciju, ni klinika, ni komuna ni Bog, niko mu nece pomoci.
Jos jednom ponavljam, sve je individualno ali nemojte opanjkavati ovu kliniku zbog ispovesti Vlade M jer je ocigledno da on nije bio spreman na lecenje ni na bilo kakvo odricanje, trud ili zrtvu, on je samo kontrirao svima i ismevao sve sto se desavalo.
Ponavljam, da rad sa pacijentima na toj i takvim klinikama nije ozbiljan i posvecen pacijentima, ja danas ne bih kucala ovaj post i ne bih apstinirala vec godinu dana (pod apstinencijom podrazumevam NE konzumiranje bilo kakve psihoaktivne supstance, ukljucujuci i alkohol, bar prve dve, tri godine). Na klinici mi je data mogucnost da uspostavim apstinenciju i da naucim kako da je odrzavam a na meni je da svoj zivot u apstinenciji ucinim sto ispunjenijim i kvalitetnijim. To je jedan od uslova za prevenciju recidiva. Drugi od uslova je ucesce cele porodice u lecenju - ne samo narkomana vec i ostalih clanova, kako bi i oni shvatili ozbiljnost i podmuklost te bolesti i kako bi naucili da ne prebacuju zbog onog (milion ruznih stvari) sto se desilo vec da svi zajedno imaju kvalitetan i otvoren odnos, a i najbitnije je da najbliza okolina prepozna znakove "otvorene" ili "zatvorene" krize i da pomogne u prevazilazenju toga.
Nemojte ovaj post shvatiti kao reklamu za tu kliniku i njen program lecenja vec ja iznosim svoje misljenje kao sto ostali zagovaraju komune, koje po meni ne mogu parirati ovako strucnom pristupu i resavanju problema zavisnosti.
Jos jedna stavka je cena lecenja, koja po meni i nije visoka ako se spasi neciji zivot od overdoza ( jer se to ranije ili kasnije desava svim narkomanima ili smrti zbog bolesti koje prate drogiranje) i ako za taj novac izvuces sebe iz neresivog problema i spasis i sebe i porodicu. Normalnim zivotom i radom svako ce zaraditi-otplatiti taj novac i postici sve sto imaju i osobe koje nisu bile ni blizu droge. Narkomanija je bolest i tu bolest kao i svaku drugu najbolje mogu leciti strucni ljudi specijalizovani za to.

Nadam se da cete ovaj post shvatiti kao jedno (ali ne i jedino jer poznajem mnoge apstinente sa te klinike) pozitivno iskustvo vezano za takve klinike. Moja poruka josJednojSestri: budite uz njega, ali u pocetku lecenja je bolje slusati doktore nego njega jer njegov mozak jos uvek ne funkcionise normalno. Bitno je da je odlucio da se leci, ako ima cvrstu volju uz ovu kliniku nece imati problema da apstinira.

Pozdrav svima.
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Poceli smo lijecenje

Post by josJednaSestra »

Anelej, hvala ti puno na tvom javljanju.

Jasno mi je da neko ko se lijecio ovdje i napravio recidiv ce reci da je klinika sra*e, pa mi je drago da cujem i drugu stranu.

Ja mogu da vam kazem da sam u subotu na sastanku vidjela te ljude koji se spremaju da predju u dnevnu bolnicu, i to mi je opet dalo neku nadu. Izgledali su prilicno otvoreno prema svojim roditeljima/saradnicima.

Trenutno mi je najveci problem snaha. Brat tvrdi da je ona OK od kad je izasla iz zatvora ( kao, tamo se sredila ). Ona zvuci konfuzno, poruke jedva shvatim. Dok se ona ne sredi, nema ni njemu bas srece. Valjda ce i to krenuti dobrim putem.

Ja shvatam da je Vlado_M pisao svoju pricu komicno, ali nijednog trena mi nije ispalo da je klinika farsa. Ipak su uspijevali da ga usmjere u dobrom pravcu dok je trajalo njegovo lijecenje.

Hvala ljudi svima na odgovorima,
znacite mi.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Poceli smo lijecenje

Post by AnAna_mo »

Anelej, :prayer:
Potpis.
User avatar
AnaGram
Posts: 70
Joined: Sat Nov 01, 2008 11:47 pm
Location: blokovi n bgd;-)

Re: Poceli smo lijecenje

Post by AnaGram »

saša-ex wrote:Klinika u Miklosicevoj je jedna od vecih prevara, kada je lečenje narkomana u pitanju. Možeš naći na forumu ispovest Vlade M. gde je sve potanko opisao. Naravno da posle izlaska treba da ode u komunu.
Ja nisam citala ispovest Vlade M,niti cu citati,ali licno znam da su u miklosicevoj prevaranti.
anelej,ajde,molim te,reci mi,sta ce jednom normalnom vlasniku klinike body guard-likovi koji ga obezbedjuju?
Meni licno je stavio falsh blokator,a to je uradio jos x . y = z ljudi!I onda kad su ljudi trazili pare nazad ili neko hteo da pegla,on angazovao obezbedjenje.
Kako se zove osoba koja vara ljude?P R E V A R A N T!!!!!
Mozda si mislila na njegov smisao za biznis?To je ok,otvorio je telefonske linije(hot-line) koje rade 24h.Mozes da pozves i obratis se za pomoc,neka prica totalno bezvezna.Ali zato kad ti stigne telefonski racun,kao da si zvao SEXI HOT LINE ,a ne hot-line za probleme zavisnosti...
Onda,prodaje jednu tabletu subotexa(lek koji nije registrovan u Srbiji) po ceni od 30-40 e,sto je ciiiist lopovluk i zarada na tudjoj nesreci,to jest isto sto i dileeer.
Da ponovimo,kako se zove covek koji vara ljude i zaradjuje na tudjoj nesreci?
Rad sa pacijentima-(psihoterapije) su mu bile horor zivi ili ti NULA.Verovatno se promenio na bolje cim si se ti izlecila :twisted: .Pozdravljam,jer ti bi bila jedna od milion :-D .Tako da,ako se malo bolje razmisli extra uspesno...
A kad malo boljem procitam ovo sto si napisala,delujes mi kao da imas zesci interes da ovu kliniku ne bije los glas.Mislim da si povezana nekim materijalnim interesom.I ako nisam procitala tekst Vlade M,covek nije daleko od istine.
Tako da nemoj da ga(se) hvalis previse,jer i corava koka zrno nabode.
To je moje iskustvo iz te klinike.
Eto toliko
Slobodno pitaj "so called doctor", da li se seca kad je dosao kod njega u kancelariju Anin decko i hteo da ga bije,da li su skocila trojica njegovih licnih bezbednjaka ili ne?
Zapamtio je on to vrlo dobro,sigurna sam.
never underestimate the power of the dark side of the force
Hehehe,laku noc
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1QhrrynMFiM[/youtube]
Last edited by AnaGram on Thu Nov 06, 2008 1:56 am, edited 1 time in total.
ovo je prica samo o meni.tik-tak
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Poceli smo lijecenje

Post by MANS0N »

Ohohoho,Anin decko je isao da bije... :-D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Poceli smo lijecenje

Post by MANS0N »

Btw,u lijecenju ovisnika ima i bihevioristike,jer mi moramo da vjerujemo u nasu metodu i tako ona i djeluje.Ali vala tesko bi kod mene mogao neko da prevari da trebam da vjerujem da mu dam toliku lovu i da cu ostati cist.I to za detox i par razgovora,kad mogu detox djaba dobiti,a razgovore sa ljudima koji stvarno stoje ispred mene cisti i znaju o cemu se radi samo za malo ljubavi i napora.Nego nece narkomani,ima ih razmazenih.Jebiga.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Post Reply