Poceli smo lijecenje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Poceli smo lijecenje

Post by josJednaSestra »

Brat mi je dosao u Beograd.
Poceli smo lijecenje u Miklosicevoj 9.

Izabrala sam Miklosicevu jer su imali stacionarno detoksikaciju, sto mi je bas znacilo da opet ne prolazim kroz odvozenje-dovozenje. Uz dogovor sa mojima, i sa njim, odlucili smo da ostane tamo 4 nedelje ( ukljucujuci nedelju detoksikacije ).
Jeste skupo ( oko 3500e je prve 4 nedelje), ali kad bi bilo nade da ce mu pomoci, bila bih najsrecnija.

Dobra stvar je da su mu svi testovi na viruse negativni.

Koliko vas ima iskustva sa ovom klinikom?
Uh, nadam se da neko ima pozitivno iskustvo.

Ne znam da li da posle ove 4 nedelje ide u neku komunu, ili da proprati njihov program do kraja? Uf, nemam pojma.

Ali, eto.. makar se malo sunca pojavilo :)
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Poceli smo lijecenje

Post by MANS0N »

Sta ba 3500 eura za detoks?!Jel ima iko normalan od ovih suovisnika?
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Poceli smo lijecenje

Post by josJednaSestra »

3500e podrazumijeva smjestaj, hranu i garderobu za mjesec dana. Ukljucujuci i detoksikaciju i terapije. Jeste mnogo, ali nadamo se da necemu vrijedi.

U subotu smo bili kod njega, izgleda OK, dosta dobro raspolozen. Imali smo skolicu o bolestima zavisnosti.

Sama klinika mi izgleda OK. Krizu je prosao bez frke, valjda ce i ostalo. Interesantno je da pije blokatore i za alkohol. Mudar potez, da se ne usude da piju.

Sve u svemu, nadamo se najboljem.
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Poceli smo lijecenje

Post by josJednaSestra »

Da li zna neko koliko kosta Drajzerova? S' obzirom na to da smo mi sad stranci u Srbiji :)
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Poceli smo lijecenje

Post by AnAna_mo »

Kazes ti si odabrala Kliniku jer tebi izgleda OK.
A sta je sa njim, ima li on tu pravo glasa?
Jer on se lijeci, a ako to radi zbog tebe, sumnjam bas u uspjesno izljecenje.
Znam ja da mu ti zelis najbolje, ali narkoman je jedna slozena, bolesna licnost i cesto ni sam ne zna jel hoce ili nece.
Daba sve klinike i komune ovog svijeta, ali ako on sa sobom nije raskrtio, bezveze ste ulagali trud i bacili te eure.
Izvini ali ja tako mislim.
I naravno, da nebi bilo neke zabune, na vasoj sam strani i navijam za vas, sve naj i te fore...
Pozdrav, :smt039
ANA
Potpis.
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Poceli smo lijecenje

Post by josJednaSestra »

ON je mene zvao i pitao kad ga primam da se lijeci.
Ja sam mu rekla za kliniku, on se slozio.

Razgovarali smo sa njim posle detoksikacije, i on se slozio da ostane tamo jos 3 nedelje i da se lijeci.

Kad sam ga pitala odakle sad zelja, on je rekao:dosta je bilo.

Da li je to bilo iskreno, za sva vremena, ili zeli malo da se odmori ne znam. Vidjecemo...

Od strane ljekara tamo procjenjen je kao neko ko ima predispozicije da se izlijeci.
Dobra vijest je da je fizicki dobro, nema nikakvih oboljenja.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Poceli smo lijecenje

Post by AnAna_mo »

Ajde hvala bogu da je tjelesno zdrav, mislim da mu je to dobar plus.
I od srca vam zelim da uspijete.
Potpis.
butterfly00
Posts: 9
Joined: Tue Nov 04, 2008 12:35 am

Re: Poceli smo lijecenje

Post by butterfly00 »

sve najbolje .
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Poceli smo lijecenje

Post by saša-ex »

Klinika u Miklosicevoj je jedna od vecih prevara, kada je lečenje narkomana u pitanju. Možeš naći na forumu ispovest Vlade M. gde je sve potanko opisao. Naravno da posle izlaska treba da ode u komunu.
SAMO CEO ŽIVOT...
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Poceli smo lijecenje

Post by josJednaSestra »

Sasa, jako volim sto si se javio, jer si mi ti najveca nada da ce on ima sanse da uspije.

Da ti pravo kazem, ja sam Vladovu ispovijest procitala komplet, i ranije i sada. Nisam kroz njegovu ispovijest shvatila da su oni prevara. Vise sam shvatila da nam je Vlado jedan pametan decko koji eto i pored sve pameti koju ima cini gluposti. Shvatila sam da nemaju toliku uspjesnost, ali niko ti ovdje ne garantuje uspjesnost.

Nisam shvatila ni da Vlado misli da su oni prevara. Eto, za razliku do Vladovih dana, sad su uveli blokatore za alkohol, i taj problem piva rijesili. On trenutno ima po nekoliko terapija dnevno - sto grupnih sto individualnih. Trenutno ima i temperaturu, bio je ljekar, slusao ga, dao mu antibiotike. Tako da bih rekla da OK brinu o njemu.

Terapije sa porodicom su jednom nedeljno, a nakon 28 dana, onda su svakodnevne. Sta cemo posle ne znam, to najvise zavisi od njega.
Post Reply