DJAVOLICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: DJAVOLICA

Post by YugoStar »

Sretan ti Sv. Luka !
:D
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: DJAVOLICA

Post by rajouno »

nego jedva cekam da mi stigne onaj tvoj mail,da vidim sta si to 'pametovala" :-D
Mansone,nije lako nama...i sam to znas.jebeno je los taj osjecaj,kad te neko gleda u oci i govori ti da te voli...da bi s tobom i na kraj svijeta,a ti jedva mozes i da ponovis to sto je rekao(mada vremenom to postane formalnost)...
"da se bar mogu zaljubiti..u malu seljanku,na nekom proplanku..."
CRUELTY.
ali,ima i svojih dobrih strana..recimo nije ti stalo i 'bole te brige" dal ce te taj neko ostaviti,ne mozes biti povrijedjen(osim sujete)...mozes da zivis u lazi i prevari,a da to ne dotakne tvoju savjest..(to mu dodje normalno)
aaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Bolje da stanem,da se zaustavim...JA SAM EGOISTA.pih..
ps.mada mama kaze da nisam..ali ne zna ona,ne...
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: DJAVOLICA

Post by rajouno »

Hvala...meni licno po ocu dodje sv.Arhandjel..ali kako zivim sa majkom,slavim njihovu slavu...
nekako prevazidjes neke djetinjarije.
sta ima kod vas ljudi?
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: DJAVOLICA

Post by lizard »

ali,ima i svojih dobrih strana..recimo nije ti stalo i 'bole te brige" dal ce te taj neko ostaviti,ne mozes biti povrijedjen(osim sujete)...mozes da zivis u lazi i prevari,a da to ne dotakne tvoju savjest..(to mu dodje normalno)
To je od zidina kojima su okruzene emocije, ma jok zidine, vise kao Berlinski zid sa svim strazama i ostalim zajebancijama. Nekad smo podigli zid da ne budemo povrjedjeni. Uz gudru taj zid je postajao sve veci, A ruka uvjek na obaracu, da slucajno koja emocija nepobjegne. Nije to ni lose, mislim to da ne dozvolis nekom da te povrjedi. U sustini osjecaj je pravo gadan, nikako se totalno opustiti, prepustiti, uzivati. Kako apstinencija odmice, barem od opijata jer oni bas od osobe naprave emocijonalnog zombia. Skontas da se mozes zaljubiti, prejaka emocija i osjecaj, ma gudra:) Ustavri, jeste gudra,doduse totalno prirodna i najduze drzi. Ima i one periode dizanja, drzanja, spustanja, simtome, apstinencijsku krizu, ma milina:)
Znali ko gdje naci ljubav? ili se ona mora gradit i pravit:)
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: DJAVOLICA

Post by MANS0N »

Da Rai,dok ovo tipkam malo me stid jer mi se tu negdje cura po kuci vrti,ali ni ja ne mogu da se ...ponekad povezem na dubljem nivou.Ovu curu sam ostavljao nekoliko puta radi tih stvari,ali onda bih poslije nekog vremena skontavao da sam se zajebao pa bih je molio da mi se vrati.A i kad bih prekidao mislio sam da je to prava stvar a i kad bih se mirio mislio sam da ne mogu bez nje.Uglavnom,moj ljubavni zivot je haotican.Samo se pazi tog varanja,jer vodi u laz,a laz je ...autoput u ovisnost.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: DJAVOLICA

Post by tubalkain »

Kolko ja razumem postoji i ovisnost od odnosa, i isto može biti destruktivna.

A inače sam malo iznenadjen Mansone, jel nije obično da dodje do emocionalne inkontinencije posle detoksa, ja sam sjećam se plakao na reklame.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: DJAVOLICA

Post by MANS0N »

Istina je,places na reklame,a majku ti kolju -smijes se. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: DJAVOLICA

Post by MANS0N »

tubalkain wrote:Kolko ja razumem postoji i ovisnost od odnosa, i isto može biti destruktivna.
Mislim da mene ima dosta u ovoj prici.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: DJAVOLICA

Post by tubalkain »

Pa je, ima ovdje jedna terapeutkinja, a uzela je taj koncept od amera, codependency, znaš kad recimo žena istraje u odnosu čak i kad je emocionalno ili čak fizički zlostavljana. A osim toga, znam iz izkustva da posle dugogodišnje veze osjećaš doslovce abstinencijsku krizu, pa se vraćaš, pa opet ostavljaš i to može trajat dugo vremena dok obje strane znaju da bi bilo bolje da se raziđu. Nismo uvijek racionalni.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: DJAVOLICA

Post by MANS0N »

Hm,e ovo je sklizak teren za mene kao za tebe droga,posto ono sto kazem,lako mi se moze desiti da poreknem.Trenutno vlada harmonija,ali ja se vec odavno ne konektujem kao sto rekoh.To je dobra,ma divna cura,tesko cu ikada imati bolju,ali...
Sada idem daleko i to je prava stvar,jer mislim da ce se tada razjasniti i razrijesiti mnoge stvari.Skupa smo dugo i bila mi je partner u svemu,tako da smo prije svega prijatelji.Ali kada prekinemo,fali mi kao ...pih...vidio je Joespappa. :)
Ali ima jedan fol...prestao sam prije izvjesnog vremena da se pitam o sutra i sta cu ovo ili ono,radim sto mi se svidja i SAMO ZA DANAS.To je fora iz programa koja je primjenjiva na toliko stvari i pojednostavi sve.Sada sam sretan,samo danas ,sa njom ,a sutra...pa to je sutra. :)
Last edited by MANS0N on Fri Oct 31, 2008 3:39 pm, edited 1 time in total.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Locked