Nesto slicno zivotu...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

*Dozivjela sam osjecaj savrsene srece - nesto veoma blisko tugi.*

Ova davno izgovorena recenica je citat smijesnog cikice sa brkovima i cilindrom-Charlija Chaplina.Sada, godinama kasnije,ja se svrseno pronalazim u njoj.
Znam da nisam bas najvjestija na rijecima i da ovako ne mogu tocno da opisem sve moje osjecaje,ali cu se truditi.
Droga.Narkomanija.Ovisnost.
Kazu da sve ima dva lica.Medalja ima dvije strane.To je istina-tako je i sa heroinom.Jedna strana je tuga, a druga zlo.
Cudno je to.Da svi mi,koji smo ljudi od krvi i mesa (i kostiju) budemo robovi mrve praha.

PRVI DOTICAJ
Od malena sam bila drukcija.Dok su se druga djeca igrala na travnjaku u jednoj skupini,ja sam sama pravila svoje malo carstvo u pjescaniku.I bila sam sretna.Kasnije je dosao rat,vrijeme sam provodila u kuci uglavnom u nekom svom svijetu,crtajuci,slusajuci muziku, igrajuci se sa svojim ljubimcima i mastala kakva cu biti kada odrastem.Imala sam svoje snove i vizije.Uvijek sam mislila da cu biti veterinarka,ali zivot me je odveo drugim putem.
U osnovnoj skoli sam bila super ucenica, pametna, mirna, marljiva, itd-divno dijete.Onda sam shvatila da sam dobro nadarena za umjetnost ,pa sam upisala srednju likovnu skolu.
U tom tinejderskom periodu mala sam sve sto sam pozeljela.Super brata,jos bolje roditelje,extra prijatelje,momaka koliko pozelim,puno ljubavi oko sebe,srece,zdravlja,love na bacanje-ma znate vec...Ono,bez nekog hvaljenja,moglo bi se reci da sam bila jedna od onih popularnih cura na koje su druge bile ljubomorne.Ali neee,ja sam uvijek htjela ono nesto sto ne postoji.Ili sto postoji, ali je lose.Ja ko ja...
Nego da se vratim na ono zasto sam ovdje... Znaci, prvi srednje. Vec odavno izlazim,a i alkohol je u igri.Nikad ga nisam nesto posebno volila,ali eto,nek se zna.Sa novim frendovima iz novog razreda pricam o drogama.Svi se slazemo da je trava sasvim OK,a od kemije zaziremo.Da je barem na tome ostalo.I tako,ovaj moj tadasnji prijetelj(kojeg sam naravno zbog heroina otjerala od sebe),zvat cu ga D. jedno vece dode sa pizom strasne,masne Ilicke domacice.I sta cemo sad-niko ne zna ni smotat,ni dim uvuc kako treba (jer ja nikad nisam pusila cigarete).Zaustavimo jednog lika-C., za kojeg smo znali da je u tim vodama da nam ucini uslugu,sto je ovaj i uradio.
Tako smo nas troje stajali pod krosnjom ogromnog drveta,pusili taj dzoint kao da je to ne znam sta.D. je umisljao da je zesce odvaljen,a meni nista covjece.Sjecam se da sam se smijala ko luda jer sam se osjecala vrlo glupo.Zasto se ja nisam napusila?? I odlucila sam da cu probati ponovo.Mislila sam "pa sta,mogu to raditi koliko hocu,svi to rade,na travu se ne mogu navuci"!Prvi put, drugi, treci, deseti, mjesec, sedam, godina...ja sam nastavila.Svaki bozji dan-sve dok se nisam navukla na dop koji mi je jedini postao bitan.Klasika.
Last edited by AnAna_mo on Tue Nov 25, 2008 4:53 pm, edited 2 times in total.
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

ZUJALICE
U to vrijeme sam imala prvog ozbiljnog momka.Prvog kojeg sam voljela i s kojim sam spavala. Z. je bio slican meni - ista skola,isti interesi,ista misljenja,isti pogledi na svijet.Ja i on, i jos jedan par ,nasi najbolji prijatelji, M. i S.Druzili smo se svakodnevno,bili kao braca.
Nakon svakodnevnog napusavanja, kako to obicno biva,na red dolaze svima nam dobro poznate tablete i brzine. Iz tog perioda ja se ljudi moji ne sjecam dana kada nisam bila bez bilo kakve supstance.Black hole.Kao sto sam rekla,otkrivam speed i ekstazi, a uz to su techno partiji obavezni.Svakog vikenda Z. i ja brijemo,rijetko nam se pridruzuju M. i S.Upoznajem svakakve likove,dilere,partiji do jutra,ubrzani ples,beskrajna ljubav prema svima,ama milina jedna.
Mislila sam da sam na vrhu svijeta, da mi niko nista ne moze, (ne moze nam niko nista,jaci smo od sudbine)....Jednostavno bila sam idol sama sebi(koji egoizam).Kontala sam da cu tako zivjeti do smrti,da je sve super,da nema nikakve opasnosti da dodem do one zadnje stanice.Najvise sam volila da,kada dodem nazujana sa partija,popusim dzoju i crtam,crtam,crtam,do iznemoglosti,sve dok ne zaspem na podu.(inace,uvjek crtam na podu).
Vec tada sam se zavaravala da je sve OK.Ustvari, kada malo bolje razmislim tada sam tako iskreno mislila. Kako sam se samo zajebala.
To su jos uvijek bili lijepi, bezbrizni i slobodni dani. Techno furam kao luda, po ekstazije idem u susjedne gradove,speed se uzima na desetke grama za osobnu upotrebu,ma ludilo jedno. Starci su mi uvjek vjerovali, i redovno smo razgovarali. Posto su i sami "slobodnog duha", odobravali su pusenje trave,ali sve ostalo- ni govora. Ja ih naravno uvjeravam da sam jos uvijek nijhova dobra mala djevojcica koja mrzi sve droge, ali je ipak eksperimentirala sa travom."Ok Ana, ali pazi se molimo te. Mi znamo da si ti pametna i da znas sta je dobro, a sta lose" - rekli su. Boze moj, kako me sada bole ove rijeci. Neopisiv je taj osjecaj kada znam da sam ih iznevjerila. Ja, koja sam bila njihova najveca nada i ponos.Uzas jedan.

Nastavljam uskoro...sada se lose osjecam za sjecanja ove vrste...
Potpis.
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by MANS0N »

Bas lijepo i normalno pises,iznenadio sam se. :)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by YugoStar »

Cao A.
Napokon da i ti pocnes pisati :smt038 !

Upoznao sam A. i prijatno se iznenadio.Ne znam jeli ovo OK da pisem javno,ali cura je super u svakom pogledu.
I ako ima jednu manu,rado bih popio kaf(v)icu i popricao s istoimenom,kad budem prolazio kroz njen grad i samim tim je bolje upoznao.
:smt023
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Moj Yugic,nikakav problem,kada si tu,samo javis-i ja hitam.. :D
Potpis.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by PROČITAJ ME »

.................. Ćao Anić....... veoma si me obradovala što si počela da pišeš svoju ispovjest..... barem da znamo nešto o tebi..... ma super si...... ono znamo se malo bolje preko pp. pa to mogu reći........ Yugo baš mi je žao što se jučer ne vidjesmo na kafici ali ima dana , zar ne brate :?: ...... i ja jedva čekam da upoznam svoju malu Hercegovku....... a, Ana šta veliš :?: kad budeš imala vremena javi da se vidimo jer sam ja svaki dan dole sem vikenda........ pa ti vidi...... čuvaj se, piši nam molim te jer me sve tvoje jako interesuje...... iako si mlađa, koliko vidim da si jako, jako interesantna , pozitivna i normala osoba...... pa tako mila samo naprjed..... tu je Jaca i Yugo da te bodre u tebi teškim trenutcima....... ljubim te.... :D :D :D
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by YugoStar »

Sretan sam :D .
Javljam se drugi put,sigurno !
:D
A i tebe Jaco necu zaobici.Ono juce je bilo bezveze sa onom saobracajkom,a bas sam kont'o da cu te vidjeti bar 10 minuta.
:D
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by PROČITAJ ME »

............. kako mi je godra što si sretan..... i pretpostavljam da se ekstra osjećaš........ i ja se super osjećam.... i evo volim ovu ljepotu podjeliti sa najdražim drugom.... ljubim te dragi moj Yugić...... cmokkkkkk....... :D hmm..... jebena saobraćajka....ali sreća ima dana.....
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by YugoStar »

Naravno J.,a A.je super cura.
Dogovoricemo se.
:)
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by PROČITAJ ME »

.............. ok... to bih veoma voljela...... da, rekao si mi da je A. super djevojka, na mjestu i normala....... a ti njoj reci nešto o mene onako čisto informativno preko pp. eh to bi isto voljela...... pa nafali me braco.... hahahahahahah...... nema šta..... hahahhahah... ma volim te najviše...... :D :D :D
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
Post Reply