IV Amino - not so new kid on the block

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Sagitarius »

nije medjutim problem u spuštanju, problem je ostati čist. Tu sam ja recimo zajebo, 13 dana i bam, relaps, suze su mi došle na oči.
story of my life
Iboga jest interesantna, iako su iskustva različita. Meni je bila totalna agonija, ustvari prvih 24 sata je trip, interesantno i potpuno drukčije od LSD-a., stvarno duboko, al nakon toga, 5 dana i noči gore od svake krize, medjutim uz svu muku nešto mi nije dalo da nazovem svog dilera. Posle 5 dana žena je nazvala hitnu pomoč jer ti grčevi nisu popuštali za sekundu a izgledao sam valjda očajno jer su mi na urgenciji dali i xanax i metadon.
Ja sam se malo interesirao,dopisivao s tim Slovencima,uglavnom,ako si na metu ili na subu,neće ni da te prime.Na horsu je težak oporavak,evo sad od tebe čujem i da benzosi stvaraju probleme.
Izgleda da je najbolja kombinacija:biti straight nekih 6 mj.(izolacija ili komuna,ako ne ide drukčije),pa onda na ibogu.
Na taj način,oporavak je dosta lakši,a i iboga "bolje" odradi svoj dio.
ko neka vjerska stvar
Izgleda su jedino na taj način uspjeli legalizirati(registrirati) Udrugu.

Laku noć,odoh leć,jedva gledam :D
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by tubalkain »

Važi brate, "vidimo" se.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by saša-ex »

Mrzi me sada da kopiram odredjene delove, tako da cu svoje misljenje da iznesem malo s brda-s dola...
Aminokiseline i nacin njihovog delovanja o kojem pises, deluju prvenstveno na "fizicki" oporavak mozga, sto naravno doprinosi i psihickom poboljsanju ali ipak to nije put kojim se menja jedan zivot... Spritualna ili jasnije receno , duhovna promena, jesu najbolji nacin promene zivota ( u mom slucaju nije AN nego Hrist), mada ne i jedini nacin. Znam dosta ljudi koji su se promenili na druge nacine ali je za to pre svega bila potrebna jasna zelja i motiv, trud i strucna pomoc. A cela ova prica mi je nekako mutna i bez jasnog smera i puta kojim se zeli ici, slicno pricama ljudi koji su na metadonskom i sub odrzavanju, bez uvrede....
A onaj spisak "Djankoze kroz istoriju" mi nije bas najjasniji...Da li se ti osecas bolje sto su se svi ti ljudi drogirali, pa ti je manji osecaj krivice ili ?
SAMO CEO ŽIVOT...
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by tubalkain »

saša-ex wrote:Mrzi me sada da kopiram odredjene delove, tako da cu svoje misljenje da iznesem malo s brda-s dola...
Aminokiseline i nacin njihovog delovanja o kojem pises, deluju prvenstveno na "fizicki" oporavak mozga, sto naravno doprinosi i psihickom poboljsanju ali ipak to nije put kojim se menja jedan zivot... Spritualna ili jasnije receno , duhovna promena, jesu najbolji nacin promene zivota ( u mom slucaju nije AN nego Hrist), mada ne i jedini nacin. Znam dosta ljudi koji su se promenili na druge nacine ali je za to pre svega bila potrebna jasna zelja i motiv, trud i strucna pomoc. A cela ova prica mi je nekako mutna i bez jasnog smera i puta kojim se zeli ici, slicno pricama ljudi koji su na metadonskom i sub odrzavanju, bez uvrede....
A onaj spisak "Djankoze kroz istoriju" mi nije bas najjasniji...Da li se ti osecas bolje sto su se svi ti ljudi drogirali, pa ti je manji osecaj krivice ili ?
Da ne zvučim ko potpuni redukcionista, ali to što ti vidiš kao neku spiritualnu bolest ili manu nauka vidi kao problem serotonina, koji je pak prouzročen hipoglikemijom. 95% ovisnika u osnovi su hipoglikemični i kroz šećer ili pak drogu traže dozu serotonina. Naučno je opet dokazano (otkad postoje MRI skenovi), da je i meditacija ili ako oćeš molitva način kako menjati hemiju mozga a to jeste legitiman način kako postići promjene, jedino što ne znači nužno, da su na delu neke više sile.

Što sam ja pokušao da kažem jeste, da je uzrok ovisnosti obično biohemijski problem u mozgu, i da je taj problem moguće rešiti ispravnom ishranom i dodavanjem proteina - aminokiselina. Kako se te nalaze u hrani teško možeš praviti usporedbu sa održavanjem metadonom ili subom, osim ako i glad smatraš ovisnošću koja traži dnevnu dozu.

A što se tiče ovisnika kroz istoriju, prvo, nemam ja osečak krivice, nemamo mi ovisniki toga više, niti se bolje osećam, radilo se o tome, da je neki drugi poster prijavio neki disrespectful comment o ovisnicima, oni su kao svi najgore od najgoreg, pa sam htio da ilustriram, da nisu baš svi isti, i da ima puno njih, koji su živjeli pun i produktivan život unatoč svojoj bolesti. Da li hoće da kažem, da neki mogu da funkcionišu s ovisnošću? Da, i neke studije to potvrdjuju. ja, medjutim na žalost nisam medju njima, niti sam ikog takvog lično upoznao. Možda su čak i velike glave poput Halsteda ili Picassa imale isti problem socialne anksioze, letargije i depresije kao ja, ali definitivno stoji da nismo svi lopovi i lažovi, a, ako ćeš da izvineš, smeta mi automatska stigmatizacija ovisnika kao takvih.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by heroinapg »

.Aj, aj aj...tubalkain..na forumu Pisu i ljudi koji su potpuno cisti...sasa_ex (8 god, jel sasa?)je napisao na tvom topicu (ima dosta ljudi koji su potpuno cisti, ne qca komp sam?!) Mozemo cutovat i pastovat kolkogod ocemo..Ja sam zavisnik od cigareta..Maglovito, kao i svaki pocetak.Al, nikad nije kasno da se pocne na jedan jedini pavi nacinNiko ne ogranicava na jedan.Ne postoji jedan..NAdji se u nekom...Ne treba da se pokrivamo stvarima., suvisnim informacijama.Prvenstveni cilj nam je uspostavljanje apstinencije? Kad malo vremena prodje, ako Bog da apstinencije tokom koje smo srecni, jer nece dugo trajat ako nismo (Srecni/ ispunjeni)..POkrivajmo se kada je hladno, kad imamo razloga?! Konkretnim..Ali..PEACE!
I meni je smetala automatika, stereotipi, definicije.Al od nas samih pojedinacno zavisi da`l cemo ostati u njuma..IZBOR JE TVOJ< za izbor se izbori
tubalkain
Posts: 75
Joined: Thu Oct 23, 2008 9:42 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by tubalkain »

OK, peace. Slažem se, svako mora da nadje svoj put.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Sagitarius »

Istina,
koliko god bila bitna biokemija(a vrlo je bitna),opet,mislim da smo mi ljudi,nešto više od nakupine bjelančevina.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by sanela »

Neki postovi su izbrisani.
Molim vas pridržavajte se teme.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by heroinapg »

Sagy, tubalkain, pruzila sam podrsku jer svako, ama bas svako zasluzuje da mu se pruzi sansa.Jer, mi smo sami upali u bolest smisla.. Dragi nas forumasu, smisao se gubi ako se zanosis da trazis sebe po knjigama i netu Ono si sto jesi Ne bjezi od sebe...Znamo da je tesko.
Prvo smo mi drogu nasli, onda ona nas. tubalkain..Citali su ljudi textove prilozene-Ne degradiram te..Al samo se bespotrebno zamlacujes i opterecujes mozak. :arrow: APSTINENCIJA je moguca misija! I to dozivotna. Od svih PSA-Psihoaktivnih supstanca..S obzirom da nisi "not so new kid on the block"..Znas gdje si pravi greske?! Zasto se nisi skinuo?! Zasto si napravio recidiv,. Pricaj-nemamo virtualna klijesta da ti izvlacimo rijeci iz usta...Znamo(i ponaosob i ..SIMPTOM KOJI VODE RECIDIVU)..Da ga copy/ paste ovdje.Znacice ti, vjeruj nam...I mi smo ga po nekolko puta stavljali da nas podsjetiUkliko ti je potrebno bilo sta od toga, s cime se boris, da budes jos svjesniji..Svako od nas ce ti pruziti kolikogod moze..Znamo svi kolko i kako je tesko i sa kakvim zlom se borimo..Al..Neama sredine ili granica.ILi ILI.Jako ili Nikako..Zasto uzimas pilule?!tablete?! Sta te muci, cakani :wink: -crtani film-nemoj nam cutovat i pastovat, Nego nam o sebi pisi?!..Mi smo tu..Ko zna?! Mozda ..I naljutices se kad ti neko ISTINU-bezobraznu, tesku, realnu..koja je teska i "normalnim" ljudima za saopstit"..a ne nama narkomanima..Daj..Pisi..Imas o cemu...Nece te spasit predoziranje knjigama.I ja sam citala..Citam i dalje.Al cilj nam je apstinencija...tubalkain..Ajde? Dont let us down-Il kako rece na topicu
High or low..Nemoj nas low..Pzdrav (Znas?! da je iz naboljenamjere)
Visions

Re: IV Amino - not so new kid on the block

Post by Visions »

...
Last edited by Visions on Fri Nov 19, 2010 11:03 pm, edited 1 time in total.
Post Reply