koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

zk679796
Posts: 3
Joined: Fri Sep 19, 2008 7:58 pm

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by zk679796 »

ČUJ DOSTA PIJEŠ SUBA SMANJI NA JEDAN I POL . KRIZE SU MALE LAGANE ALI PONAVLJAM TIJELO TI MORA BITI ČISTO OD SVEGA KAD UZIMAŠ SUB I NESLUŠAJ PUNO DRUGE LJUDE NEBOJ SE SUBA . BUJO . JAVI MI JESI PROČITALA ŠTO SAM NAPISAO . JA PIJEM JEDAN SUB NA DAN I JAKO SAM ZADOVOLJAN . MOJ ŽIVOT SE NETEMELJI NA SUBOTEKSU I TO MI PUNO ZNAČI DOSTA TRČIM , RADIM . FANATK NISAM ALI ME JE MOLITVA PROMJENILA . BUJO
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by sunrise »

ONO

evo nas, U Puli vec mjesec i po. Ujedno radim i maloj dokumente no i imala sam namjeru malo duze ostati da bakica i prabaka uzivaju u unucici. Mala je Sunce Moje, evo jos koji dan i ima 9 mjeseci,komedija ziva, glavna atrakcija u gradu. Bas jucer mi prilazi neka zena i govori da me stalno vidja po gradu s malom i ako joj moze taknuti kosu i pomaziti je. Kad smo bile u ribarnici jucer jbt pola ribarnice se skupilo oko nas i smekaju malu. Tamnoputo dijete nije bas cesta pojava u nasim krajevima :D
Na pocetku mi je malo bilo frka hocu li izdrzati pored dobre robe u ovome gradu,no ajde prosla me ta faza i sad sam nekako mirna u tom pogledu iako sam se morala malo podici dok nije proslo najgore.Sad sam opet na 2mg. Razvlacim nekako tu terapiju koju sam gore podigla,a smiju mi dati samo na 3 tjedna, tako da mi je sama doktorica predlozila da ce mi dici terapiju da bi mogla nekako sve razvuci i izgurati.

Ajde,javi se malo cesce

pozzz :smt058
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by ONO »

Hej Sun!!!

Tu si, u susjedstvu dakle...pa benritornata!!!
Joooj, znam kako ti je sto se tice Pule i razmisljanja o dopu...kad se ja samo sjetim mahnitih putovanja Ri-Pula, i po 2 puta dnevno...ovdje u Rijeci, kako cujem, prodaju kakao prasak. I ja se uspjevam drzati na kratkom lancu, dobar i poslusan, svaki tjedan kod doc po recept..doduse na 4 mg sam stalno, znas i sama koliko dugo vec...pa ako se dobro sjecam negde u isto vrijeme smo poceli s tim...
Vidio sam slike tvog Sunca koje si bila stavila na forum...mora da ti je divno, ...pokusavam zamislit taj filing, doduse s muske strane, razmisljao o tome kako bih sretan bio da se meni zalomi pa postanem tata, da mi zivot krene u nekom drugom smijeru....lijepo je to, svaka cast!

Tu sam ja, i dalje forum i kafe jutarnji ritual, samo nemam poticaja nesto bas pisati...jedino ako me se pita nes :D
Tipkamo se!
Cari saluti iz Ri!
jago
My lost...and here we go again...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by sunrise »

ok dragi
Onda cu ja malo cesce pitati
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Beobandit
Posts: 365
Joined: Wed May 23, 2007 12:02 am
Location: Beograd, Srbija

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by Beobandit »

Procitao sam neka iskustva ovde pa me zanima da mi neko odgovori. Zivim u Beogradu i malo vise od 3 god sa na 40 mg. Metadona. OK mi je ne dizem toleranciju ne radim nista sem ponekad coke. Sa raznih strana me savetuju da predjem sa Metadona na Subotex koji kod nas ne postoji a i za Metadon samo srecni uspeju da se izbore. Iz prvih nekoliko iskustava vidim da je Subotex vece sranje od Metadona. Ja u stvari ne moram da se skidam sa Meta, nemam problem sa samim sobom n da budem ceo zivot na njemu ako se necu drogirati kao do sada. Bio sam na igli 11-12 godina. Imam 29. Ako je stvarno subotex to sto kazete ne vredi da slusam savete ljudi koji poznaju subotex jos manje od mene a ja slabo da znam kakav je to lek. Mislio sam da nabavim za pocetak 10 kutija od 8 mg. ali sada vidim da to nije pametno, ako mislite drugacije bacite neki savet.
User avatar
draguljce_29
Posts: 57
Joined: Mon Apr 13, 2009 10:56 am
Location: USK

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by draguljce_29 »

Ovo citam i lijepo sam se zabrinuo za sebe!! Sa hepa sam se skinuo odjednom, naglo, bez smanjivanja doze, nego sam ga danas uzeo, a vec sutra ni kapljicu. Nikad necu zaboraviti kako sam se tad napatio, FUJ!! Doduse popio sam kutiju Tramala, ali to je bilo za jedan dan. Bio cist na blokatorima 18. mjeseci, sve bilo oke, poceo i raditi u Sloveniji, prestao piti blokatore, vratio se kuci i napravio recidiv! Jebi ga Budala je budala pa ga jebi! No dobro. Drogirao se opet par mjeseci i jedno popodne se sjebem do daske, overdose, jedva sjekirom provalili vrata da dodju do mene!! Sad kontam nesto KUD BAR NISAM KREPO!! Ali ok, odem kod svog doktora i pocnemm mu srati da bi ja opet nekako na blokatore, ali sve to nekako pricam "kroz zube" i on mi kaze da je najbolje za mene da idem "par mjeseci" na odrzavanje Subutexom pa da, kad se malo stabiliziram, onda kontam opet o Reviji. Haj reko!! I tih "par mjeseci" je kako tad tako i danas (preko godinu dana) i kad ovo citam, o ovim KRIZACAMA, imam osjecaj da ce Subutex u mom zivotu ostati jos jako dug period!! Pa jebo te koliko sam se napatio sa onim posranim Hepovima, a sad da mi ovo malo mozga iscuri kad se budem otkacio mog pajde Suba!! Cuj 11. mjeseci!! "Hodocasca"!! Ludilo!! A meni doktor kojeg jako cijenim, rekao da je od Suba tek nesto malo i jako slaba kriza, sto pise i u tabletama u Uputstvu za Upotrebu!! Jebo te koji zajeb!!! E sad cuz bas da nadjem farmakologiju i da procitam sve o Buprenorphine-u. Kud ja ovo ikako procita!!! PDT_Love_03 ](*,)
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by darla »

zna li netko koliko subutex ostaje u mokraci?
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by bojanol »

oko 23 godine.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by AnAna_mo »

Moze cak i do 25!!
:D
Potpis.
Romeo_82
Posts: 3
Joined: Wed Oct 28, 2009 6:08 am

Re: koliko znate o ovisnosti o subotexu??

Post by Romeo_82 »

Ja uzimam Sub. evo već dve godine i koji mesec. Dešavalo mi se nekoliko puta da izgubim tabletu. Kada sam mislio o tome da mi neće biti dobro i nije mi bilo dobro. Kada sam razmišljao pozitivno bilo mi je mnogo lakše. Uostalom u receptu piše da može da izazove blaži oblik zavisnosti. Čak imam drugara koji je nabavljao sub. od dr. Moraveka iz Hrvatske i sada se skinuo, potpuno. Kod nas je izgleda veći strah od krize nego što je sama kriza. Uostalom kako može u nekom tamo receptu da piše da je zavisnost "blaga" a ono, ne znam, ovamo gore od dopa. To jednostavno ne sme da bude tako. Evo sada sam se i setio razgovora sa doktorkom pred uvođenje terapije subom. Nisam ništa znao o njemu ali sam dosta razmišljao (a imao sam i vremena) i pitao sam je da li ću ja posle korišćenja suba morati da se skidam i sa njega kao sa heroina. Odgovorila mi je: "Apsolutno ne!" Sada znam da me je slagala ali da baš toliko laže... ma haj'te ljudi.
Post Reply