Problem sa HEROINOM

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Imam problem moja supruga se navukla na heroin. Prvo je počela sa lekovima dok je ja nisam provalio pre par dana da šmrče heroin. Rekla je da želi da ostavi heroin priznala mi je da se drogira već godinu dana. Resila je da ostavi ja sam je promatrao par dana počela je da se preznojava,nesanica,grčevi u stomaku. Uzima dnevno po 3mg. Ksalola kao lakše joj je i po 10mg. bensendina. Uradio sam joj danas test i svi su bili negativni sem na opijate a tu spada i heroin.ONA MI KAŽE DA JE TO ZBOG LEKOVA MADA JA NEŠTO NE VERUJEM I NE RAZUMEM SE.

RECITE MI PŠTA DA RADIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM DA SE ODVIKNE.
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by mama.king »

reli wrote:Imam problem moja supruga se navukla na heroin. Prvo je počela sa lekovima dok je ja nisam provalio pre par dana da šmrče heroin. Rekla je da želi da ostavi heroin priznala mi je da se drogira već godinu dana. Resila je da ostavi ja sam je promatrao par dana počela je da se preznojava,nesanica,grčevi u stomaku. Uzima dnevno po 3mg. Ksalola kao lakše joj je i po 10mg. bensendina. Uradio sam joj danas test i svi su bili negativni sem na opijate a tu spada i heroin.ONA MI KAŽE DA JE TO ZBOG LEKOVA MADA JA NEŠTO NE VERUJEM I NE RAZUMEM SE.

RECITE MI PŠTA DA RADIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM DA SE ODVIKNE.
pozdrav reli procitala sam tvoj text-obrati se u najblize savetovaliste za pomoc ovisnicima nista neces uspeti sam moj sin je ovisnik i pokusavali smo sami resiti problem -nismo uspeli bez pomoci strucnih lica-sad je u komuni-neznam gde zivis ali na ovom forumu imas adrese i brojeve telefona-pozdrav i sretno
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem sa HEROINOM

Post by misty »

Pozdrav za tebe Reli!

Kao dugogodišnji suovisnik (moj dečko je uzimao i bio navučen na sve i svašta, sada je trenutno u apstinenciji) mogu ti slobodno reći da sam nećeš postići ništa!
Moraš se nekome obratiti za pomoć..postoje različiti vidovi lečenja, raspitaj se..imaš komune, psihijatre...ne znam odakle se možda bi i to pomoglo da nam kažeš pa da te neko sa foruma uputi kome da se obratiš?
Naoružaj se velikim strpljenjem i informacijama o problemu narkomanije!
Moj savet ti je da joj NIKAKO NA SVOJU RUKU NE DAJEŠ LEKOVE! Te stvari nisu za igranje i na lekove se jako brzo navlači!
Čitaj forum i piši, mislim da će ti to mnogo pomoći i da će ti neke stvari biti mnogo jasnije!
:smt006
mama.king
Posts: 40
Joined: Wed Aug 06, 2008 4:47 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by mama.king »

reli wrote:IUradio sam joj danas test i svi su bili negativni sem na opijate a tu spada i heroin.ONA MI KAŽE DA JE TO ZBOG LEKOVA MADA JA NEŠTO NE VERUJEM I NE RAZUMEM SE.

RECITE MI PŠTA DA RADIM I KAKO DA JOJ POMOGNEM DA SE ODVIKNE.
pozdrav reli-opet ja-koliko vidim test je pozitivan na droge i na heroin i ti verujes u njezinu pricu da je to zbog lekova-NARKOMANU NIKAD NEVERUJ-naci ce milion nacina da te uveri da se nedrogira ili da prestaje te da oni to mogu sami obrati se psihijatru i pokusaj da i nju povedes nemoj dozvoliti da ona tebi postavlja uslove -SAMO STRUCNO LICE MOZE DA PROPISE LEKOVE ZA ODVIKAVANJE I OVISNIK MOZE DA IH UZIMA UZ STROGI NADZOR SUOVISNIKA-LEKOVI SU JAKI I NEMOGU SE DOBITI BEZ RECEPTA-moj sin je mene uveravao na sve moguce nacine da se sam leci te da ide psihijatru itd a da nepricam o kradji iz kuce i nestajanju novca i davanju novca(navodno duzan drugu, u kaficu, u prodavnici te cak neko popio pice na njegov racun itd)-opet ponavljam i ponavljacu kao papagaj-NISTA NECES POSTICI SAM-PLACEM DOK OVO PISEM ALI TAKAV PAKAO NEZELIM NIKOM NA PLANETI-JA BAR ZNAM SAD GDE JE MOJE DETE-ONAKO NIKAD NISAM ZNALA NI GDE JE NI SKIM JE NI KAD CE DOCI KUCI NI DALI JE ZIV ILI.....ZATO TE MOLIM OBRATI SE ZA POMOC LJUDIMA KOJI ZNAJU STA TREBAS DALJE-SRETNO
reli
Posts: 28
Joined: Tue Aug 19, 2008 8:57 am

Re: Problem sa HEROINOM

Post by reli »

Ljudi hvala Vam na savetima. Ja sam uzeo odmor 15-tak dana tako da ću non-stop provoditi vreme sa njom. Imali smo razgovore obećala je da će prestati zbog nas i naše ćerkice. Ja sam joj čak kao i (zapretio) da ako je provalim da uzima heroin zauvek oduzeti dete i čini mi se kao da se malo otrgla i počela da razmišlja. Pratim je imala je te krize sa preznojavanjem,povraćanjem,mučninom,nesanicom i čini mi se da je malo bolje. Lekove uzima kao zbog nesanice jer se noću budi i kada popije ksalol 1 ili 2mg. stvarno se uspava posle njega.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Problem sa HEROINOM

Post by Sagitarius »

reli wrote: Lekove uzima kao zbog nesanice jer se noću budi i kada popije ksalol 1 ili 2mg. stvarno se uspava posle njega.
Ako samo to uzima,pa je uspava,onda nije teško navučena,probaj joj bit blizu,jer je vjerovatno u onom periodu,jedan dan nema,drugi dan ima.Tako se kriza otegne u nedogled,a ako uspije izdržat 3-4 dana bez horsa,proći će.
Onda ide teži dio.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem sa HEROINOM

Post by misty »

Ja mislim da ipak može od uzimanja nekih lekova da test bude pozitivan na heroin i ako ga nije uzimala...ali...Nemoj to shvatiti zdravo za gotovo...kao što kaže mama.king narkomanu nikad ne veruj
Drago mi je što si uzeo odmor tako da možeš sve vreme biti uz nju, i dobro je što si joj zapretio ali molim te nemoj pokušavati sam niko sam nije uspeo, njoj je potrebna stručna pomoć, pod hitno se obrati nekom...
Te sve simptome što si opisao su kriza i ona će proći kroz nekoliko dana ali pitanje je šta posle...posle nastaje psihička kriza koja ne prolazi tako brzo...zato ti savetujem obrati se stručnom licu i ne shvataj te lekove što pije tako olako!
Drži se i piši nam kako napredujete!

A za vas mama, molim vas nemoj te plakati, vaš sin je sada u komuni, to je trenutno najbolje mesto na kome može da bude!Tačno znam kako se osećate, ali kao što ste i sami rekli sada bar znate gde je i da je na sigurnom! Koliko je on već u komuni?
Glavu gore i čuvajte se!!
Pozdrav!
User avatar
C21H23NO5
Posts: 13
Joined: Thu Aug 14, 2008 12:48 pm
Location: Beograd

Re: Problem sa HEROINOM

Post by C21H23NO5 »

Zavisi na koja se stručna lica misli xa!Ovi u Drajzerovoj su stručni u pm!Sve ih nešto zabole da pomognu to govorim iz iskustva,kad sam išla tamo za iskrenom željom da se skinem i da pomognem sebi i onima oko mene,stručna lica su se ponela kao da im tražim 5000evra na zajam
I'm livin' on chinese rock all my best things are in hock :p
User avatar
C21H23NO5
Posts: 13
Joined: Thu Aug 14, 2008 12:48 pm
Location: Beograd

Re: Problem sa HEROINOM

Post by C21H23NO5 »

A sagittarius je u pravu ta njena navučenost je više psihička nego fizička kad prvih par najgorih dana pregura sa tako malim dozama lekova i sa takvim lekovima uopšte,nema neki staž definitivno,ok stručna pomoć ali zavisi gde
I'm livin' on chinese rock all my best things are in hock :p
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: Problem sa HEROINOM

Post by misty »

Uh pa ima i toga...imaš pravo C21H...(ha ne mogu da zapamtim tvoj nick :D )
Zato sam i pitala dečka odakle je, pa da mu ljudi sa foruma preporuče gde je najbolje da idu...
I ako nema neki veliki staž sa heroinom (u toliko bolje) opet nije za igranje....mislim da je psihička kriza mnogo mnogo gora...
Post Reply