metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: metadon

Post by nowa »

Bila sam na metadonskoj terapiji vise od 4 god.Prve dvije na 13 tableta a onda su mi poceli skidati dok nisam dosla na 4 komada.Moram napomenuti da sam uz hep uzimala i dop :vom: .Kada sam se silom prilika skinula sa svega na suho,lupala me kriza mjesec i po.I danas nakon 7 mjeseci, koliko sam cista od svega, osjecam posledice metadona.Ko voli nek izvoli,ali po meni je to cisto zavaravanje i bjezanje od problema. :axe:
Ajd uzdravlje :drinkers:
Mirna i spokojna........?????????????????????
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: metadon

Post by paramparcad »

nowa wrote:Bila sam na metadonskoj terapiji vise od 4 god.Prve dvije na 13 tableta a onda su mi poceli skidati dok nisam dosla na 4 komada.Moram napomenuti da sam uz hep uzimala i dop :vom: .Kada sam se silom prilika skinula sa svega na suho,lupala me kriza mjesec i po.I danas nakon 7 mjeseci, koliko sam cista od svega, osjecam posledice metadona.Ko voli nek izvoli,ali po meni je to cisto zavaravanje i bjezanje od problema. :axe:
Ajd uzdravlje :drinkers:
pa cuj...sta si radila na njemu cetiri godine?mogla si sve da zavrsis i za cetiri nedelje ali ne.ti si ipak htela da se drogiras na racun drzave..;.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: metadon

Post by nowa »

Pa nije bas bilo na racun drzave,nego iz mog dzepa,ali u pravu si,paramparcad.Metadon mi je davao odredjenu sigurnost.Nisam krizirala.Otkako sam sve pregrmila na suho(met i dop),ne pada mi na pamet da se navlacim ponovo!
Pozz za sve....
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: metadon

Post by nowa »

paramparcad wrote: pa cuj...sta si radila na njemu cetiri godine?mogla si sve da zavrsis i za cetiri nedelje ali ne.ti si ipak htela da se drogiras na racun drzave..;.
Jos nisam vidjela nikoga ko se trajno skinuo hepom za 21dan .Ko god je probao na taj nacin nakon nekog vremena bi se opet vracao na terapiju jos vise navucen i na jos vece doze hepa.Koliko sam ja upucena metadonski program je nacin da se sklonis sa ulice i zapocnes normalan zivot.Ako ti to ne uspije ides na neki vid rehabilitacije tipa komuna.Ali skinuti fizicku krizu za 20dana i sta onda???????Opet na ulicu i tek onda da zavrsis sve???????
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: metadon

Post by Sagitarius »

nowa wrote:Jos nisam vidjela nikoga ko se trajno skinuo hepom za 21dan .Ko god je probao na taj nacin nakon nekog vremena bi se opet vracao na terapiju jos vise navucen i na jos vece doze hepa.Koliko sam ja upucena metadonski program je nacin da se sklonis sa ulice i zapocnes normalan zivot.Ako ti to ne uspije ides na neki vid rehabilitacije tipa komuna.Ali skinuti fizicku krizu za 20dana i sta onda???????Opet na ulicu i tek onda da zavrsis sve???????
Slažem se.
Tko nije probao,ne zna kako to izgleda.

Istina je da ti brzi detoxi nemaju nekog uspjeha,kad se skineš i (ili) izađeš iz bolnice nakon 4-5 tjedana,opet si sam sa sobom,a "rovac" je dosta jak,jer kako si napisala,samo se fizički očistiš.Treba vremena za uspostavit drukčiji život,izbjeći staro društvo,stare navike,posložit u glavi neke stvari.Tu terapija dođe kao pomoć da se lakše nosiš sa željom prema dopu,koju svi imamo dugo vremena nakon skidanja,da nije tako,ne bi ni narkomanija bila ovoliki problem.
Opet ni terapija,bez nekog smislenog "rada na sebi"(malo glupa sintagma,ali uvriježena) ne rješava problem,nema magične tabletice.
Možda je subutex ipak bolji odabir,iz vlastitog iskustva s njim i metadonom,vidim da i ga tijelo bolje podnosi,nema toliko onaj "opijatski" faktor-sužene zjenice,zatvor,blijedilo,čak sam se udebljao 15tak kila,što mi na metadonu nije nikad pošo za rukom.
A krize ima i od jednog i drugog,uz strpljenje i polagano smanjivanje da se i to preživit.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: metadon

Post by paramparcad »

dobro,to ima smisla...sklanjanje sa ulice,povratak u normalan zivot i to ali ti rece da jos uvek imas posledice od metadona i kakve su to uopste posledice?kako se manifestuju ?
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: metadon

Post by nowa »

Posledice su mi sto se jos nisam vratila u normalan zivot iako su mi rekli tako a ja povjerovala :? Kada sam se skidala sa oba sranja tacno sam osjetila kada me prosla kriza od dopa a preuzela od hepa(malo blaza ali dugotrajnija).I sad me ponekad bole ledja,ali ajde.......Metadon mi nije popunio rupe u mozgu a to mu je jedino ljekovito svojstvo.Memorija mi je 0bodova.
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: metadon

Post by Sagitarius »

nowa wrote:Metadon mi nije popunio rupe u mozgu a to mu je jedino ljekovito svojstvo.Memorija mi je 0bodova.
???
Nisam nikad ovako doživljavao metadon.Rupe u mozgu prije bih povezao s sintetikom i onim otrovom od artana,parkopana,akinetona...Metadon mi je najviše naštetio fizički,tj. skineš se s dopa,ali ostaju nuspojave slične kao kad si na dopu,tvrda i neredovna stolica,loš apetit,bljedo-siva koža,i naravno gadna duga kriza.Leđa bole,jer svi opijati,a specifično metadon,opuštaju leđne mišiće,te isti malo ispadnu iz forme.To prođe.
User avatar
nowa
Posts: 90
Joined: Tue Jul 29, 2008 2:42 am
Location: BiH

Re: metadon

Post by nowa »

Eto nas su u centru za odvikavanje ubijedili da ce nam metadon ako ga dugotrajno uzimamo popuniti rupe u mozgu koje imamo od dugotrajnog uzimanja heroina.Iako to ne pise u uputstvu kazu da je to njegovo ljekovito svojstvo.....A placali smo ga sami vjerovatno su imali dobar razlog da nam to pricaju.Tek odnedavno ga daju za dz.
Neki dan sretnem jarana koji je i sad na hepu i pitam ga do kad misli jos ici na tu terapiju,ne uzima uopste veliku kolicinu,oko 20mg.Kaze,jebiga 5godina sam im davao pare,jos jedno 5 dok im ne naplatim sve. :smt119 [shot] Cudno razmisljanje.........
Mirna i spokojna........?????????????????????
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: metadon

Post by Sagitarius »

nowa wrote:Eto nas su u centru za odvikavanje ubijedili da ce nam metadon ako ga dugotrajno uzimamo popuniti rupe u mozgu koje imamo od dugotrajnog uzimanja heroina.
To neki šarlarani,ili netko prosipa patke.
Post Reply