12 AN koraka

Ovdje možete saznati više informacija o programu AN i pronaći podršku ukoliko ste još uvijek ovisni i tražite pravi način uspostavljanja i održavanja apstinencije.

Moderator: sanela

User avatar
Jelena
Posts: 122
Joined: Sun May 08, 2005 2:09 pm

Post by Jelena »

smrc... sada sam vidila da sam dosta propustila :(
Ja sam stala na petom koraku i ne mrdam od tuda, a bas sam htjela nastaviti sa time..
Zivot je lijep kada se zivjeti zna..
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

osim koracanja i jedan pozdrav ili upis

Post by mise en place »

Eto ljudi ja se opet nesto izvinjavam jer zapravo ne pisem komentar na ovu temu o koracanju naprjed kao sto svima treba da bude pravac nego zelim da se prestavim i ukljucim u forum i nadam se tako si pomognem tj.izborim za zivot bez h. i ostalih sranja.Diagnoza polytoxicomania vec dugi niz godina,kazem dugi jer imam vec 3 banke a poceo sam se furati sa 18 ili tako nesto.ne zelim da gnjavim sa onim sto je vecina nas prosla i to ali imam iza sebe i metadonsku terapiju i day-top terapiju tzv.komunu na ruci nosim prsten sto znaci uspijesno zavrsena terapija i poslije toga par godina cist sa ponekim party ispadima.Putovao sam po aziji i evropi cist kao suza uzivajuci u svakom danu kojise sa suncem rodi.Sad sam zgovnan mislim sreca da dans nisam nogama posutao kompjuter pa eto sad mogu valjda da startam.Da smo jasni vec par dana listam po forumu a danas sam se ulogovao jebiga slova skoro vidim duplo.LJudi pricaju o subotexu i sta ti ja znam,ja zivim na jednom malom ostrvu u sred atlantika i da smo jasni u ratu sam sa lokalnom apotekarkom oni zapravo pojma o zivotu a ja jos manje.Doktoru se nisam obratio zato sto je cest gost u restacu. gde radim,jebeno ljudi.Cini mi se zaboravio sam ko sam i sta sam sta sam sve prezivio i prosao(rodjeni Banjalucanin)pa opet tako nisko pao,sutiranje svaki dan,lerdi u komsiluku i tako jebeno no uvjek dodje kraj to je ono (ja ne mogu vise)sta sad?znam ja vrlo dobro samo eto treba pregurati.Veceras sam puno bolje nikad ovako brzo nisam pisao bar nesto pozitivno za sad.Cold turkey kolega jebiga nema mi druge imam samo par valijuma sto sam dobio kao to...no bice sve u redu ja znam savrseno(hvala bogu mozak i glava jos uvjek funkcionisu)donekle,divan predivan zivot,sex kojeg se ne sjecam slana morska voda koju sunce susi,surf daska ...koju sam prodao.ma kupicu ja sebi novu .Od danas sam na odmoru mislim ne radim imam 4 nedelje odmora neznam kako sam sve to pregurao,novcano,mentalno itd...ljudi boli me glava pravim malu pauzu pa onda dalje.pozdravljam Mustafu i Jelenu koje sam jutros vjerovatno zbunio svojim porukama sorry d.
Pdop
Posts: 1
Joined: Wed Nov 30, 2005 11:16 pm
Location: YellowTown[Zivinice]

Post by Pdop »

I ja spdam u grupu anonimus narkica.Ali nedaju mi se citati ovih 12 postavki,kad znam da mi nemogu pomoci
Nema za cim da se tuguje ovdje se samo luduje i ako sad odem otici cu zauvijek!!!
Forza Zeljo 1921
cesa
Posts: 1
Joined: Sat Feb 25, 2006 2:47 am

Post by cesa »

HMM 12 KORAKA ,NEBI TREBALO BITI TESKO DA SE IMA ONO STO SE ZOVE KARAKTER I VELKA VOLJA ZA ZIVOTOM TE MOGUCNOST POTPUNE PROMJENE SREDINE I JOS IMAT NEKOG PORED SEBE DA TE POVUCE YA RUKAV KAD SKRENES ,ZAR NISAM U PRAVU TREBAMO LI PRVO OVO NAC I MOYEMO LI ,PRVI JA PA I VI SVI AKO SMO U ISTOJ KOZI :?:
Droga @ Mit _ Pakao @ Stvarnost
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Re: 12 AN koraka

Post by Jeca »

@ Tanana

Hehehehe... zadnji post je napisan u februaru prosle godine. :-D Izgleda da nisi primetila
O Kako je lepo ponovo biti STR8
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: 12 AN koraka

Post by cokapeace »

Ma ,nema veze,ovo je za nas uvek aktuelna tema...
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
zombi
Posts: 14
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:54 pm

Re: 12 AN koraka

Post by zombi »

varijacija na temu:
1. Priznali smo da smo nemoćni pred našom ovisnošću i da ne možemo upravljati našim životima.
var.1-vjerujem da smo moćni pred našom ovisnošću i vjerujem da možemo upravljati našim životima

2.Uvidjeli smo da Sila veća od nas može da nas vrati razumu.
var.2-znamo da nas Bog može vratiti zdravom razumu

3. Odlučili smo da predamo našu volju i naše živote Bogu, onako kako ga mi doživljavamo.
var.3-odlučili smo da predamo sami sebe i sav život svoj Bogu koji je onakav kakav jeste

4. Preispitat ćemo svoje moralne vrijednosti i postupke.
var.4-trudit ćemo se ispraviti svoje moralne nedostatke i postupke

5. Priznali smo Bogu, nama samim i drugima ličnu prirodu naših greška.
var.5-preuzimamo odgovornost za sva zlodjela nad svojom prirodom

6. Potpuno smo spremni da Bog otkloni sve naše karakterne nedostatke.
var.6-znamo da Bog može da otloni naše nedostatke ako i mi pokažemo to Njemu djelima

varijacije na temu....
zombi
Posts: 14
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:54 pm

Re: 12 AN koraka

Post by zombi »

7. Ponizno Ga molimo da otkloni naše mane.
var.7 molim ga bez lažne,dvolične poniznosti kao čovjeka i Boga da mi sredi život onako kako je to najbolje za mene

8. Napravili smo listu ljudi kojima smo naudili i voljni smo da im sve nadoknadimo.
var.8-ljudima kojima smo naudili najlakše ćemo nadoknaditi,pomoći ili olakšati tako što ćemo sami biti ok.

9. Sve ćemo lično nadoknaditi tim ljudima, osim ako bi to povrijedilo njih ili druge.
var.9-nadoknaditi ljudima treba ako to hoće ili žele ili ako nemaju ništa protiv,bez ikakvog forsiranja,pritiska,fanatizma, i to onoliko koliko možemo

10. Nastavit ćemo voditi računa o svojim postupcima i kada pogriješimo odmah ćemo to priznati.
var.10-Nastavit ćemo voditi računa o svojim postupcima i kada pogriješimo odmah ćemo to ispravljati

11. Molit ćemo se i meditirati kako bismo poboljšali naš svjesni kontakt sa Bogom, onako kako ga mi shvatamo, moleći se samo da Njegova volja bude s nama i da nam dadne snage da izdržimo.
var.11-molit ćemo se kako bi Gospod bio uz nas i kako bi život naš bio radost u duhu svetome

12. Nakon što se spiritualno probudimo uz pomoć ovih koraka, trudićemo se da ovu poruku prenesemo drugima i da primjenjujemo ove principe u poslovima koje obavljamo.
var12-ako Bog da pa budemo vozdra,poruka će sama da se prenese našim primjerom pa ako baš neko hoće da ide u detalje
neka ide kakvom iskusnom monahu po savjet


pozdrav ljudi i nemojte zamjeriti tj. nemojte ozbiljno shvatati ovo moje tipkanje
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: 12 AN koraka

Post by joesspappa »

Ne znam kako mozes da napises nesto, a onda da kazes kako je to neozbiljno... Sto si pisao uopste?
Program NA je spasao milione zivota... i nije za igrati se sa tim stvarima, isto kao sto nije za igru ni bolest zavisnosti...
A necu ici u detalje, zadrzacu se na prvom koraku...
1. Priznali smo da smo nemoćni pred našom ovisnošću i da ne možemo upravljati našim životima.
var.1-vjerujem da smo moćni pred našom ovisnošću i vjerujem da možemo upravljati našim životima
Ne znam tvoju pricu, ali znam svoju... i dokle god sam mislio da sam jachi od droge nisam se ni skidao, ni lecio, ni pokusao... jer jbg, ja sam jaci i ja mogu kad god pozelim prestati. A da sam i znao i mogao da upravljam svojim zivotom, ne bih bio ovde gde jesam...

A sad procitaj ponovo tvoj komentar prvog treceg i sedmog koraka... !? :!: :?:
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: 12 AN koraka

Post by lizard »

Dok ovaj tik-tak otkucava da i ja probam reći šta neozbiljno:)
Sviđa mi se kako je zombi napisao varijacije na korake. Svakom njegov problem najveći od kad je svijeta. DA vjerujem u višu silu

1. Vjerujem i da sam nemoćan pred svojom ovisnošću – prvi i jedini razlog zašto sam prestao koristit opijate – znači upravljao sam svojim životom.

3. Odlučili smo da predamo našu volju i naše živote Bogu, onako kako ga mi doživljavamo.- Samim rođenjem mi je dat život od Boga i odlučio sam se pomirit sa tim.

7.. Ponizno Ga molimo da otkloni naše mane.
Ponizno učim, trudim, radim, molim, pitam, ... da otklonim svoje mane.

Sad sam u frci sa vremenom ali:) čim budem u prilici napisat ću svoje varijacije na sve korake.
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
Post Reply