metadon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
riba
Posts: 7
Joined: Fri May 02, 2008 10:29 am

Re: metadon

Post by riba »

rhinocervs wrote:zamolio bih Vas i ovde da mi na topiku o lekovima vs ustanovama kazete koja je procedura za dolazak do sopstvene terapije metadonom, kod nas

zahvaljujem se unapred i izvinjavam na duplom postu, iako je apsolutno relevantan u odnosu na temu

pozdrav!
Prijatelju, prvo, kako, to, misliš, za, dolazak, do sopstvene terapije. Ako, si iz,Bosne,i Hercegovine štima.Na, koji, način neznam, koliko sui, dugo na, opijatima na, čemu neznam? mislim da, znam nek, ostane, kako jeste.Prvo moraš uzeti uputnicu ako želiš dsa se, skineš sa .........? uputnicu na, komisiju,da, se, odobri, lječenje ako želiš.Pa odeš u, Sarajevo, ako, ne,želiš ,ostati, na, lječenju jer, se, krevet, čeka pa ppo dvije godine drug,da odeš kod, PR. ....i sve, ćeš, čuti ,šta. te, zanima 10 kreveta 10000 ovisnika ugrubo da, se, ne, patiš imaš dobru, volju za, život dobićeš održavanje kao, ja i. sad sam prema NULI.Ima ljepši, stvari u životu mislim da predugo objašnjavm Oprostite,DRUG mislim da, sam ti dao objašnjenje.PA,ja,ti želim sve najbolje,da,kreneš putem života...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Domino: )
perica

Re: metadon

Post by perica »

mene slicna stvar zanima.ali buraz pa ti mu je..o majku sa zarezima,i uz to nisam skoro nista razumeo. a,nesto jos i znam kada je sve ovo u pitanju.. da bas nista o nacinu kako doci do "svoje licne terapije metadona",iz tvog odgovora tek nista se ne bi popravilo.
Daj,majke ti pokusaj malo da formulises u glavi informacije koje imas,a nama su potrebne.
Hvala buraz..........
User avatar
riba
Posts: 7
Joined: Fri May 02, 2008 10:29 am

Re: metadon

Post by riba »

perica wrote:mene slicna stvar zanima.ali buraz pa ti mu je..o majku sa zarezima,i uz to nisam skoro nista razumeo. a,nesto jos i znam kada je sve ovo u pitanju.. da bas nista o nacinu kako doci do "svoje licne terapije metadona",iz tvog odgovora tek nista se ne bi popravilo.
Daj,majke ti pokusaj malo da formulises u glavi informacije koje imas,a nama su potrebne.
Hvala buraz..........
E ovoko drugar ja sam bio na 60 tableta matedona i uz to heroin kad više nisam znao ni gdje sam ni što sam otišao sam kod doktora psihijatra koji me je uputio na ljačenje ali prvo sam morao da odem kod dokto.opće prakse po uputnicu s kojom sam otišao na komisuju koja se sastoji od tri ljekara i oni ti odobre lječenje u sarajevu a kad dođeš tamo dočekate teška kontradiktornost na odjelu za ovisnike ,ODJEL ZA OVISNOSTI I AKOHOLIZAM; kažu ti da se moraš prijaviti i čekati da te zovnu na lječenje jer ima samo deset kreveta i toliko mogu pacijenata primiti a ostali dolaze kako koji izlazi tako se mjenjaju.Samo kad dođeš ideš do doktora na razgovor kao u ambulanti i pričaš im svoj život kako si počeo na koliko si sad i na čemu i onda ti odrede terapiju do lječenja ja sam bio tamo i oni koji nisu mogli bez metadona dolaze na kliniku piti terapiju to je sto se tiče sarajeva za druge gradove neznam ali ovdje u bihaću dobiješ recept na ruke i ideš u apoteku po terapiju koju dobiješ na ruke pa ti hoćeš uzeti ili ne tvoja stvar.sad kako je u beogradu ja sam bio davno mada imam i sad kolega tu kod vas jedan radi sa ovisnicima ima problema sa grlom a radi sa jednom stranom organizacijom koja navodno djeli šprice i ostale stvari koje su potrebne a ako te nešto više zanima javi se porukom.pozdrav
Domino: )
djomlac

Re: metadon

Post by djomlac »

voleo bih ako neko zna da mi odgovori na to pitanje da li se smanjuje apetit prilikom konzumiranja ili odrzavanja metadonom.moj je ortak na tome i izgleda osuseno kao zombi...sav je bled.ajde ti sagitarijus ti si iskusan
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: metadon

Post by Sagitarius »

Po čemu sam ja iskusan? Dva fakulteta završio? :D
Smanjuje apetit,slično k'o hors,dugotrajno održavanje obično ljude napuše kao balon,siva koža...Uglavom slično kao na dopu.
Neka se krka vitaminima(naročito B-komplex,pojačava apetit,pomaže jetri),a još bolje neka pređe na subutex.Ja sam na njemu 10 mj.,udebljao se 15kg,normalno jedem,normalno izgledam(imam problem s garderobom,sve postalo tijesno :-D )
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: metadon

Post by igra bez granica »

Djomlac
ja sam do pre mesec dana bio na metadonu 3 godine uz dop caj i sve ostalo i kao sto ti je sagitaurus rekao met je hemijski dravni dop i jako je zajeban, pogotovo kada ga zloupotrebljavas kao sto sam ja. Krize su neverovatno jake i dugotrajne. Ja sam se sa meta skidao tako sto sam smanjivao i moze se smanjiti jer kod stalnog uzimanja on se talozi u organizmu ali ako naglo prekinete sa vecih kolicina ne bi vam bio u kozi ja sam se spustao sa spped ballom gram dopa i gram koke i tek me to pokrivalo da neprsnem prave krize tek pocinju 3 dan. Naravno tolerancija raste kao i kod svakog opijata. ja sam dogurao do 2 2 i po boce a veruj mi bilo bi i vise da se iamlo para. Ja sam ga rokao kuvanog cistog pio sa sokovima sa svim i svacim ali kao st sagy rece bolje preci na sub. Doduse kod nas u srbiji ga jos uvek nema sem u nekim privatnim klinikama a koliko sam cuo poceo se pojavljivati na ulici i to po neverovatnoj ceni od 10 eura za komad od 2 mg a ja sam poceo sa 6 komada.
Sto se tice nabavke metadona legalno tu su drajzerova u bg u sada ja sam u drajzerovoj bio 94 godine i pokusavali su me spustati inekcijama sto nije pomoglo pa su me na kraju prebacili na met ali posle zestokog ubedjivanja. Tada je to trajalo 21 dan sem ako nisi na odrzavanju.
Za Novi Sad znam proceduru trebas otici nekada u zmaj ognjena vuka sada u almaskoj ulici na podbari isto prvo psiholog psihijatar koji ce te pokusati ubediti da tebi moze pomocibrufen i te gluposti te rivotril sanval i sve druge gluposti cak ni troks mi nisu hteli dati ali onda trazi da ides u metadonski centar koji se nalazi kod hotela sajam kada ulazis na kapiju k psihijatriji sa leve strane je kao baraka i tu ces opet morati odraditi razgovore i cekati 2-3 nedelje dok se ne okupi komisija sa Vuckovicem na celu te majkicka i jos neko od doktora i onda odlucuju o tvojoj sudbini. Nemoram Vam govoriti da najbolje prolaze ljudi koji dodju sa nekim od roditelja jer su vece sanse da te ozbiljnije shvate i ne otpile te na neku smesnu terapiju pa ti tek onda pocnu povecavati nedeljno po 20 30 kapi.
Naravno imate i privatne klinike po Beogradu a o njima cete naci upravo na ovom site-u.
Ja Vam predlazem da uradite kao i ja uzmite subutex.
Neko ko je blize hrvatskoj moze doci do vinkovaca otici do doktora na psihijatriji cini mi se da je cena pregleda tj otvaranja kartona 200 kuna odnosno negde oko 2 200 dinara a onda dobijete recept na sub koji kosta oko 70tak kuna tj 10 tak eura. Ako neko zeli pokusati javite se na pp pa cu vam objasniti kome se javiti sta uraditi i sve ostalo.
Ljudi pozdrav
User avatar
Priscila
Posts: 29
Joined: Tue Mar 18, 2008 3:47 am
Location: Rijeka

Re: metadon

Post by Priscila »

djomlac wrote:voleo bih ako neko zna da mi odgovori na to pitanje da li se smanjuje apetit prilikom konzumiranja ili odrzavanja metadonom.moj je ortak na tome i izgleda osuseno kao zombi...sav je bled.ajde ti sagitarijus ti si iskusan
Vjerojatno pije hepova više nego sta mu treba...
Ja sam na hepovima negdje od 2002, na održavanju od 2004, tako nešto... Na 5 komada.
Ako ih uzmeš samo koliko ti treba da skineš krizu, neces imat nikakvih problema... Ako ih piješ više zabit će te ko dop!
User avatar
riba
Posts: 7
Joined: Fri May 02, 2008 10:29 am

Re: metadon

Post by riba »

:lol: Evo da se javim da kažem nešto na ovo što Priscila kaže . Dobro kaže Sigitarijus ako uzimaš puno upravo će se dogoditi suprotno ko dop? a i nemora da znači različiti ljudi različite ćudi.I ja sam bio na dosta pa sad sam skoro na nuli 4komada.Znate ono moje"RIBA IDE KA NULI"........
Domino: )
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Re: metadon

Post by Jeca »

Priscila wrote:
djomlac wrote:voleo bih ako neko zna da mi odgovori na to pitanje da li se smanjuje apetit prilikom konzumiranja ili odrzavanja metadonom.moj je ortak na tome i izgleda osuseno kao zombi...sav je bled.ajde ti sagitarijus ti si iskusan
Vjerojatno pije hepova više nego sta mu treba...
Ja sam na hepovima negdje od 2002, na održavanju od 2004, tako nešto... Na 5 komada.
Ako ih uzmeš samo koliko ti treba da skineš krizu, neces imat nikakvih problema... Ako ih piješ više zabit će te ko dop!

Slozicu se sa gore navedenim. Bila sam na odrzavanju, nisam ga zloupotrebljavala. Na pocektu mi je mozda malo bio slabiji apetit ali je za mesec dana to doslo na svoje, cak mi se i povecao apetit.
O Kako je lepo ponovo biti STR8
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: metadon

Post by sunrise »

di si ti zeno? odakad si se udala nema te? kako zivis,kako bracni zivot,sta ima novo,radis di, si trudna?

drago mi je da te vidim
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply