SPEED-da li postoji izlaz

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
galeb1
Posts: 18
Joined: Fri Mar 07, 2008 12:05 am

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by galeb1 »

neboj se ,jer bi trebalo bit puno takvih treperenja ili šta već,nemoj mislit da na ljekovima
neće bit teško,ako je moga izdržat tolko kemije u organizmu,neboj se oće i malo krize jer nepostoju
bezbolno skidanje.......pozdrav!!
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Znam znam da ne postoji bezbolno skidanje, nego eto čisto mi je bilo čudno šta je to da li je kriza ili...
Mislila sam da od kokaina i speeda nema fizičke krize već sam psihičke, pa me je zato zbunilo i po malo zabrinulo, ali to je onda to
Bitno mi je samo da je on prestao sa drogom, a sad mu tek predstoji prava borba, znam da neće biti lako ali je vredno svakog truda!
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Evo ja malo da se javim na mojoj temi

I dalje je sve u najboljem redu, redovno idemo na terapije kod doktora, on je veoma zadovoljan i uspostavio je odličan kontakt sa doktorom tako da sam baš zadovoljna...
Znam da je prošlo vrlo malo vremena, malo više od mesec dana tako da se ne opuštam ali već vidim pozitivne promene kod njega
Dosta je raspoloženiji, zainteresovan je za dosta stvari, što do skoro nije bio slučaj, ne spava po ceo dan kao pre...
Doktor mu je sad uveo neki novi antidepresiv, kaže da je odličan, videćemo...

Veliki pozdrav svima od Misty!
:smt006
User avatar
snjezana
Posts: 46
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:10 pm

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by snjezana »

Tako mi je drago sto ste vas dvoje dobro!
Sad sam tek procitala ovu tvoju temu i vidjela s kakvim se problemima ti nosis :(
Ali namrgodjenu facu odmah mi je sredio tvoj zadnji post, ma ko da sam bila na face liftingu :)
Drzim fige da mu terapija i dalje bude uspjesna :rock:
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Hvala snjezo na podrsci!
I ja se nadam da će terapija biti uspešna, svim srcem verujem u to!
:smt023
...iva...
Posts: 385
Joined: Tue Feb 26, 2008 1:01 pm

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by ...iva... »

stara prema mojem iskustvu mala kriza... ono nema više priljeva... al neka samo neka gura naprijed... proće će to... nije to ništa... inače ti psihostimulansi hoće napravit nervozu....
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Da iva upravu si, prošla mu je sad ta nerevoza i dosta je bolje, tako da sam se malo opustila.
Gura napred, ima volju i motivacju da se bori, to mi je najbitnije i za sad ide sve kako treba :D
Samo neka tako nastavi...
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Razmišljam se da li da otvorim novu temu, ali ipak ću ovde pisati jer je to vezano za mog dečka i njegov problem o kome sam već pisala...

E pa sad imam jednu dilemu, ne znam kako da se postavim u celoj situaciji...

Nakon par meseci apstinencije on je pre neki dan uzeo skank i popio nekoliko piva...Sam mi je rekao da je uzeo, mada nije ni morao odmah sam videla po njemu...Poludela sam, u prvom momentu sam burno reagovala, kasnije sam se malo smirila...
On je taj dan bio jako nervozan imao je neko suđenje i to mu je naravno i izazvalo mogu slobodno reći neku vrstu krize...
on se sada ponaša kao da se ništa nije desilo i dalje pije svoju terapiju, ali mi se čini da se u opšte i ne kaje što je to uzeo, kao to nije strašno tako ponekad...Jako me plaši takvo razmišljanje :(
Naravno ispričaću to sve njegovom doktoru i on je rekao da će razgovarati sa njim, videću šta će nam reći...

Šta mislite kako da se postavim u toj situaciji? Kakvo je vaše mišljenje o svemu tome?
freeda
Posts: 58
Joined: Thu Jul 12, 2007 9:17 pm

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by freeda »

mislim da je vazan cvrst stav, nema droge i tu je kraj price.shvatila sam to, nazalost, nakon 4-5 godina njegovog drogiranja.
kako ste vas dvoje sada? jeli još uvijek na terapiji?
pozdrav
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: SPEED-da li postoji izlaz

Post by misty »

Da i ja mislim da je najbitniji čvrst stav i čvrsta odluka samog zavisnika... i naravno njegove okoline...

U prethodnom periodu imali smo puno padova, ali sada mogu reći da smo dobro...
Njemu je pre malo više od mesec dana umro otac koji je bio teško bolestan i njemu je naravno to bio razlog da ponovo napravi recidiv sa kokainom... :( To uzimanje kokaina trajalo je par dana za redom..
Kako sam videla šta se dešava odmah sam reagovala, izolovala sam ga totalno od njegovog rođenog brata (jer je i on zavisnik od svega i svačega, mislim da sam to i pisala na nekoj od tema, sa njim je taj nadam se poslednji put uzeo), odmah sam razgovarala sa njegovim doktorom i on mi je rekao da je jedino rešenje za njega u tom trenutku bolničko lečenje...
Takav sam stav i zauzela prema njemu...
On je to prihvatio, priznao je mami svojoj da je ponovo u problemu...
Sada je evo već 16 dan u bolnici (u Drajzerovoj), bije blokator tetidis za alkohol ali rekli su mi i da blokira želju za kokainom, pije antidepresiv...Za sada je dobro, u njemu postoji želja i nadam se da će ovaj put zaista uspeti...Ne bih želela da je to ponovo samo moja fraza...Posećujem ga u bolnici, petkom ima grupu na koju dolaze i saradnici...
U bolnici će ostati 40 dana, a nakon toga smo se dogovorili da idemo na svakodnevne terapije kod psihijatra...

Drži te nam fige, nadam se da ćemo konačno uspeti...
Post Reply