Najveca ljubav i droga

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

3lectro
Posts: 10
Joined: Fri Jun 20, 2008 2:36 am

Najveca ljubav i droga

Post by 3lectro »

Prvo da vas sviju pozdravim. Vec duze vremena citam vase postove na forumu i nekim osobama se zaista divim!
Iako ima jos navucenih, nadam se da cete se uskoro skinuti i poceti zivjeti sretno i bez droga!
I jos da kazem da me ne kritukujete zbog mojih pogleda na zivot ili jos gore radi sexualne orientacije!

Moja prica nije bas tipicna narkomanska. Moja prica ima tri faze. Ljubav, navika i opet prokleta ljubav!
Zasto se sastoji iz tri faze mozete shvatit ako nastavite citat text...

Rodjen sam 1985 u Sarajevu. Bio sam vrlo lijepa beba, krupnih plavih ociju, i velikih trepavica!
Ali to sada nije vazno...

E da sada stvarno pocnem:

Izlazim iz osnovne skole kao dobar djak. Uvijek sam bio djete nemirnog duha koje je sve zanimalo.
Upisujem textilnu skolu iako to nije moja zelja, ali nisam mogao radi prosjeka nista bolje :)
U prvom razredu srednje skole sam poceo da ponekad duvam travu. Ali samo ponekad.
Znaci mjesecno jednom ili dva puta. Cisto iz dosade jer nismo imali nista drugo da radimo.
Prolazi i prvi razred a ja jos nisam bio upoznat sa nekim drugih drogama osim sa travom.

Dolazi ljetni raspust...

Upoznajem jednu drugaricu `Anu`. Super cura. Lijepa, pametna,
ali sve je to bio mac sa dvije ostrice. Svakog vikenda je uzimala speed i bobe.
Iako mi je to priznala vrlo brzo ja sam to normalno prihvatio. Nisam imao nikavih predrasuda.
Rekao sam joj kako i ja ponekad zapalim joint. Ona je bila odusevljenja jer je mislila
da je nasla decka sa kojim ce zajedno moci zavrsavati drogu i drogirat se.
Jednom me pitala da zavrsimo brzine i ekstazija i da odemo u neku diskoteku.
A ja naivan i glup pristao. Donese ona nesto brzine i 3 bobe. Naravno ja do tada nista od hemije
nisam probao. Baci sve na stakleni sto. Uzme neku karticu razvuce nama po liniju.
Smota nam flop, i povucem po prvi put u zivotu! Osjecaj je bio nikakav. Nista nisam osjetio.
Cak me trava vise opalila od brzine. U sebi sam mislio, ma ovo je bezveze necu vise nikad.

I tako razvucemo svu brzinu sto smo imali i ostanu nam bobe. Kad smo trebali da krenemo
pojedem ja jednu ona jednu i ostaje jos jedna pred ulaz na taj party. Kad smo dosli
ispred ona prelomi i tu jednu i pojedno po pola. Da ne duzim, ja se u zivotu nisam bolje proveo.
Plesao sam citavu noc, sve ljude ovog svijeta sam volio. Sviju sam ljubio...pravo djete...

Sa Anom se posvadjam jer se previse drogirala a ja to nisam htio. Prekinemo svaki kontakt
pred pocetak drugog razreda.

U drugom razredu sam bio potpuno cist. Nisam ni travu pusio. Sve mi se to nekako zgadilo.
Prolazi i drugi razred. Vec sam pametniji sto se tice svega. Mislim `ma sad me niko ne bi
mogao natjerat na to`...ma nema sanse...ja imam svoje JA...haha koja zabluda boze...

I opet dolazi raspust koji je bio najdosadniji u mom zivotu!
U tom periodu mi je bilo vazno samo da se dobro napijem, provedem..
ma ko jebe momke, cure..ne treba mi nista...samo provod!!
I tako citavo ljeto...more, zajebancija, alkohol...

E sad dolazi i treci razred srednje textilne skole. E taj razred nikada necu zaboraviti.
Niti zelim da ga ikada zaboravim.

U razred upada nova ucenica..Naida..vrlo bitan faktor u mom zivotu. Da nije bilo nje
nikada ne bi upoznao svoju najvecu ljubav..

Vrlo brzo se smuvam sa Naidom. Kaze mi `Ja sam lezbejka`. Reko, sta ima veze i ja sam `peder`
Ona se nasmijala jer nije mogla da vjeruje! Od tog trenutka smo postali nerazdvojni.
Ali i ona je imala `manu`. I ona se drogirala. Nakon nekog vremena cu to saznat tj. vidjeti.
Nikada mi to nije htjela priznati. Vidio sam je u wc-u kako vuce speed ili kokain.

Presutim to, ulazim u wc kao da nista nije bilo. Ona je u tom trenutku sva izgubljena
jer je bilo strah moje reakcije...a ja se pravim lud..
Zvoni...pocetak 5 casa...ekonomika...

Sjedne Naida pored mene i uopste me ne gleda. Pitam je sta je bilo?
Ona odgovara `Znam da si sve vidio`. I znam da ces mi sada srati i da cu ti pasti u ocima..
U tom sam se trenutku nasmijao i rekao joj da ne brine, da sam i ja to probao..rekao sam joj da prestane...

Kraj nastave...Pita me Naida da navece dodjem do nje, da joj nema nikoga kuci i da ce doci neka raja
da cugamo i da se zajebajemo..Ja naravno pristanem...

Ta noc mi je totalno promjenila zivot. Iz temelja.
Tu noc se meni desava nesto najljepse sto se moze desiti covjeku.
Upoznajem decka mojih snova, to je STVARNO bila ljubav na prvi pogled.
Kad sam ga vidio totalno sam se izgubio, gledao sam ga 20 sekundi bez prestanka.
Kao i on mene. Saginjem se da skinem tene, medjutim pertle su se zapetljale.
U tom trenutku dolazi on. Joj, kako sam se tad postio kao nikad u svom zivotu.
Govori `A, jesi smotan, neznas pertle odvezat`...Ja se sav zacrvenim...on ode do wc-a.

Jedva ih skinem. Odlazim u dnevni boravak. Sjednem na trosjed.
Oko mene piva, vina, vodka...pocinjem piti...
Dolazi ON...zvao se Mak :(...evo placem sad...ne mogu...

...Sjedne pored mene, upoznamo se. Opet se desio taj cudni pogled od 20-tak sekundi.
U tom trenutku dolazi Naida i govori...sta je pedercine odma ste se smuvali??
Ja se na to nasmijem, i ovo je sad nesto nevjerovatno...Uhvati me za glavu i poljubi.
Nisam ni bio svjestan toga.. Odjednom se desilo...

I tako preko Naide upoznam Maka. Pocinjem da se vidjam sa njim svaki dan.
Saznajem da se drogira, ali mislio sam da nije nista strasno!
U to vrijeme smo bili cesto kod Naide jer su njeni bili na moru tako da smo imali stan.

Druga noc ko Naide...Opet ta jebena noc koja ce me sjebat...

Dolazim ja opet sam. Tu su svi medju njima i Mak. Skinem tene, ovaj put brzo i normlano.
Zovne me da sjedem pored njega. Naida izvadi drogu. Opet speed i bobe...
Pitaju me hoces li ti sta?
Ja odgovaram `Necu, ne drogiram se`, svi me pogledase cudno kao da sam covjeka ubio..
I da ne bi bio izuzetak govorim `ok, ali samo pola bobe i 2-3 linije`...

I tako i bi. Uzmem to. I bas kao speed sve je brzo islo..dani, mjeseci...
ja se poceo drogirat sto cu shvatit tek nakon mjesec drogiranja!!!
Pusili smo travu, vukli kokain, speed sve osim heroina i tripa!

Zavrsava se i treci razred. Prolazim dobrim. Nikad nisam bio previse los djak.

Dolazi ljeto...jebeno ljeto koje toliko mrzim....

Jos sam sa Makom. Medjutim on je poceo da mi prica sto se ja drogiram, da sma ja jos djete...
1000 puta me molio da prestanem na sta sam se ja uvijek glasno nasmijao i rekao njemu da prestane!
Koji sam debil bio, nisam ni vidio sta je momak htio :(...

I opet stara prica, droga, party, droga, party!

Ja ostajem na speedu, bobama i travi. Mak ulazi u lose drustvo...dolazi ono najgore...
heroin....


U pocetku je smrkao, ali kasnije je dosla jebena igla..
Nisam mogao da vjerujem kad sam vidio da je to radio.
I ja sam htio (vidite da sam glup), i uvjek kad sam ga pitao da mi da bar da probam,
pogledao bi me svojim poglednom koji nikad necu zaboraviti..
Kao da je govorio `molim te, nemoj`..opet placem :(....

...Prolazili su dani..
Mak ostaje na heroinu. Pokusavam ga skinuti ali bezuspjesno.
Heroin je uradio svoje...Kazem mu za neku komunu ili nesto, ali ne.
Imao je mnogo `ugledne` roditelje koji ga nisu jebali ni 5%. Da su ga pazili
sigurno bi saznali da se bode.

Postajem punoljetan, predlozim da odemo na more pa da tako pokusamo.
On pristaje (kako sam samo sretan bio tada)..jedva nekako uzmem nesto para
od mame, nesto iz svog steka koji je bio sve manji radi speeda i kokaina.

Uzmem karte za voz, i krenemo na more. Iz ploca odemo u Brist.
Malo mjesto, nema puno ljudi..idealno za skidanje.
Budemo tu 7 dana. U tih 7 dana smo bili sami. Nikoga nismo znali.
Osim zene sto je radila u kucici u kojoj smo odsjeli...

7 dana Mak cist, sve ce cini bas super! Ja cist, i stvarno nisam imao potrebu za drogom.
Dolazimo u jebeno Sarajevo, i cim izlazim iz voza na um mi pade droga..
Jebem ti drogu pomislim...necu vise nikad! po ko zna koji put!

Odlazimo kucama. Sutra dan, opet cisti...dan, dva, tri...i opet sranje..
..heroin...

******************

Ljudi kasno je...dali da vam nastavim pisat?
Jesam li dosadan???

Sve mi je ovo tesko jer decko kojeg sam najvise volio je nazalost sada mrtav...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Najveca ljubav i droga

Post by Modesty »

Piši,ovo je tvoja ispovjest i svako ima pravo na nju na ovom forumu......načiće se osobe koje će ti htjeti pomoći i neobaziri se na neumjesne kritike u vezi tvoje seksualnosti,naravno ako ih bude bilo....tvoj problem je droga a ne što voliš maka.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: Najveca ljubav i droga

Post by ONO »

Cao!

Ja sve procitao u sutu, samo pisi, pisi...bit ce ti lakse.
Cekam nastavak!
jago
My lost...and here we go again...
3lectro
Posts: 10
Joined: Fri Jun 20, 2008 2:36 am

Re: Najveca ljubav i droga

Post by 3lectro »

Ok, evo da nastavim...

Odlazimo kucama. Sutra dan, opet cisti...dan, dva, tri...i opet sranje..
..heroin...

Tu nastaje moje zasicenje o drogama. Govorim Maku da moramo da prestanemo pogotovo on jer je ipak na heroinu. Naravno slijedi prica da ce prestati, da ce dati sve od sebe kako bi prestao.
Opet povjerujem. Provodimo dane zajedno. On vec skoro pa totalno navucen. Hvataju ga krize. Znoji se, boli ga stomak, povraca. Ljudi da samo znate kako mi je bilo tesko da ga gledam u tom stanju. Odlucujemo se na neke tablete. Ja mislim da su se zvale `trodoni` i jos neke sa slovom T. To mi je nabavljao jedan covjek koji se takodjer skidao sa heroina! Medjutim nista..opet dolazi heroin, pa heroin i opet jebeni heroin!

Tu ja zauzimam polozaj `roditelja` (koji debil), i govorim mu da se odluci heroin ili ja (moja najveca greska). On se odlucuje za mene. I opet nekoliko dana cist. I opet heroin.
U tom trenutku ja raskidam sa njim. Zove me 100 puta dnevno, ja se ne javljam, gasim mobitel. Od muke nisam znao sta da radim. Zavrsim sebi gram speeda i 2 bobe naravno opet se pocnem drogirat...Mak zove i ja onako vec pod efektima droga javim se...Kaze da dodjem do njega, da je sam u kuci i da stvarno moramo popricati zadnji put. Spremim se, odem do njega. Na stolu kasika, neki limuntos (jel se tako zove), sprica, igla i heroin.
Ulazim u sobu i govorim `opet, jel` kaze on `jebiga, jace je od mene`. Sjedne na fotelju a ja skroz sa druge strane sobe. Kaze mi je da heroin vec uzeo svoje, da se on ne moze skinuti, i da ocajnicki trazi neku pomoc. Govorim mu da sve to lijepo objasni roditeljima, jbg djete im je, shvatit ce. Medjutim od te ljubavi nista. Roditelji su mu `dobri` ljudi. Na dobrom glasu su u Sarajevu i daleko bilo da se njihovo dijete drogirira. To bi bila bruka za porodicu i vjerovatno bi ga izbacili iz kuce! Ja ostajem bez rijeci, jer nemam para da mu platim komunu, a on sve sto je imao dao je za heroin. Iako je iz malo bogatije porodice nije lako izvuci toliko pare za komunu. Odlazim ja kuci, totalno los, ne znam sta da radim, on se opet bode.

Zove me, govori da ce se on ubiti jer vise nemoze. Unistava sve oko sebe. Govorim mu da ne bude kukavica i da ne pomislja na to. Jer jbg, nista nije vrijedno oduzimanja zivota.
Tu ga nekako smirim. E taj dan nikad necu zaboraviti jer sam navece otisao do dilera da uzmem speeda medjutim toga nije bilo. Rekao je da ima samo zuto/bijelo. Ja nisam imao pare za bijelo i uzeo sam zuto. Cisto da vidim sta je tu tako dobro, pa se ljudi tako brzo navuku. Odem kuci razvucem liniju. Nisam ocekivao nista. Kad ono...super, svi problemi kao rukom odneseni...sve mi je super, sve mi je ravno...onaj polusan, ljepota,,,nazovem njega i kazem mu da sam to uzeo. 3 sekunde tisina. kazem ja `halo`, cujem nesto kao plac i tu, tu, tu...spustio mi je slusalicu...Salje mi poruku `dolazi u park`. Inace je taj park bio 2 minute od moje kuce, i tu smo se ponekad svi skupljali, cugali. Spremim se, stavim naocale odem u park. Njega nema. Cekam 10 minuta on dolazi. E tu mi je rekao jednu pricu koju nikada necu zaboraviti. Pokusat cu da ga citiram:

ON: Ja sam se poceo drogirat radi zajebancije a vidi me sad. Svaki dan se pretvaram u neku drugu osobu. Nista mi drugo nije vazno. Samo hors.
JA: Pa jesam li ti ja vazan?
ON: Normalno da jesi. Ali ja ne znam sta cu od svog zivota. Sve unistavam, i tebe cu navuci na jebeni hors a to je zadnje sto zelim!
JA: Neces, ja sam to uzeo jer sam htio da vidim kako se ti osjecaj kad uzmes!
ON: U pocetku je to dobar osjecaj, kasnije je potreban kao vazduh. Svaki dan ce ti biti isti.
JA: Pa rekao sam ti da sam to jednom uzeo ni necu nikada vise.
ON: Nadam se. Jer neznas samo kako se ja jadno osjecam. Kako sam prije bio dobar momak, imao sam sve!. (a stvarno je bio lijep, plavkasta kosa, plave oci, cak i dok je bio na heroinu bio je lijep samo je smrsao).
JA: Ok, evo obecavam ti da vise nikada necu uzeti heroin
ON: Ok dobro...

U medjuvremenu smo pricali o njegovom skidanju. Medjutim izlaza nije bilo. E sad njegov odlazak, to je zadnja strana cijele nase price...ove rijeci nikad necu zaboraviti...

ON: Eto, ljubavi odoh i ja polako. Nista mi se ti ne brini. Sve ce biti dobro. Samo uzivaj u zivotu. (Ja se nasmijem na to KOJI SAM DEBIL i kazem mu `bjez ba tebe ce romantika ubit`.
ON: Ma nece romantika (opet moj jebeni smijeh)
ON: Ajde, znas da te volim najvise, i nadam se da ces biti sretan. Volim te.
Kada je krenuo gledao me bez prestanka stalno se okretao...kao i ja...
-Sad shvatam sta je htio reci, medjutim tada pod drogama nisam nista razumio.

To je bila nasa zadnja noc...

Nastavak u drugom postu...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Najveca ljubav i droga

Post by Modesty »

....
Last edited by Modesty on Fri Jun 20, 2008 12:52 pm, edited 1 time in total.
3lectro
Posts: 10
Joined: Fri Jun 20, 2008 2:36 am

Re: Najveca ljubav i droga

Post by 3lectro »

Tad nekad je pocela skola. 4 razred srednje textilne skole.
Ja i Naida u tandemu. Svaki odmor mi u wc-u smrcemo bijelo ili speed.

Ponedjeljak.....Jutor poslije noci u parku...

Nadjemo se Naida i ja na Carsiji da bi zajedno isli u skolu. Sve super, to jutro sam bas bio
raspolozen. Cimnem Maka eto bar da zna da sam krenuo u skolu, on nista...mislio sam `jos je rano, sigurno spava`...

Prvi cas pocinje u 8 sati. Opet prozovem Maka. Opet nista...
Mali odmor u 8-45 zovem ga, ne javlja se. Reko ajd mozda jos spava..
Na velikom odmoru koji je u pola 11 opet ga zovem, i opet nista!
Tad mi je sve bezveze bilo. Mislio sam da je to opet neki njegov trip i da ce se javiy dok se malo smiri.

Sad dolazi 4 cas..jebeni cas...mrzim ga..

Zvoni meni mobitel na pola casa. Izvadim ga iz djepa pise `ljubav moja` (i kod njega sam ja bio ukucan `ljubav moja`)...reko evo ga...napokon...
Bez ikakvog razmisljanja javim se. Sagnem se ispod stola pristisnem `answer`.
Cujem bas nepoznat glas, govori `halo, ko je to`..Ja govorim svoje ime.
Reko daj mi Maka (mislio sam da je diler da mu je dao mobitel za heroin).
Kaze ovde Makov brat. Mak je mrtav (ovim istim rijecima).

U tom trenutku znam da sam podigao glavu, uzeo torbu i jaknu, i rekao Naidi
`Naida ajd idemo`. Profesor se poceo derati `kako ti mozes tako, ovo je skola nije zajebancija`. Znam da sam tom profesoru u tom trenutku jebao sve. Ama bas sve.
Onda je poceo plac, deranje, udaranje rukom u zid. Izlazim iz razreda, silazim niz stepenice nista ne vidim od suza. Naida me prati i govori `pa sta je bilo, sto places`. Kad smo sisli govorim joj da je Mak mrtav. Ona me pocinje tjesiti, grli me. Silazi profesor pita sta je bilo. Naida mu kaze da sam imao smrtni slucaj. Odemo sa profesorom u auto da me vodi kuci. Znam da ne mogu kuci takav, nisam se zaustavljao...plakao sam ko kisa citav taj dan. Odemo kod Naide. Popijem pola table lexaurina. Opet nista. Ne mogu da se smirim nikako. Placem, placem, pa zasto bas on pored toliko ljudi na ovom jebenom svjetu...zasto on?...

Zaspem ne znam ni kako..Probudim se oko 3 popodne. I govorim Naidi jel se ono stvarno desilo ili sam sve sanjao. Kaze ona `jest, sve je istina`...Opet pocnem plakat...poceo sam histerisat njoj...udarao sam rukom od sto...Zvoni mobtitel i vidi sad flasha...Pise `ljubav moja`. Jao reko, ovo se neko zajebavao evo ziv je..Brzo se javim kad njegov brat. Pita ko si ti? `Ja kazem svoje ime`. Pita on mene, pa zasto mu stojis u telefon kao `ljubav moja` i zasto mi je ostavio paket?...Ja samo spustim slusalicu, nisam znao sta da radim!

Taj dan citav prolazi u suzama. Popijem jos lexaurina, zovnem taxi da idem kuci. Stavim naocale da mi ne vide oci. Ja kuci kad tamo rodbina. Oni se zajebavaju, malo piju, muzika udara sa svih strana. Kad sam usao govore pa napokon gdje si do sad?
Ni sa jednom osobom iz kuce nisam progovorio samo sam usao u sobu, zakljucao sam i plakao.
Vjerovatno su shvatili da nesto nije OK, i nisu me uznemiravali...

Zaspem oko 2 navece...spavam do 8 ujutru. Naida dodje do mene (nije isla u skolu).
Vise nisam mogao ni plakati. Nisam jeo, samo pio kafu i pusio cigare. Prodje i taj dan totalno lose. Tu noc nisam spavao skoro nikako od 4-8.

Treci dan sahrana.

Tu me uhvati panika. Sta cu rec njihovim ko sam ja? Kako sam znao njigovog sina? Nije lako reci tvoj sin je bio gay i ja sam bio sa njim u vezi. Smisljam neku pricu sto cu reci i krenem. Dolazim na groblje, kad na groblju mozda 20-tak ljudi. Prilazi mi neki momak i pita ko si ti?
Ja se fino predstavim. Kaze on ja sam Makov brat, javi mi se kasnije da ti dam nesto.

Sahrana kao sahrana...Roditelji su se kidali od placa, brat je bio mrtav, hladan.
Ja sam bio u zadnjem redu jer nikoga nisam znao. Pored mene neke 2 babe.
E tu sam poludio. Slusam sam sta pricaju. Ovim rijecima:

`pa on je bio fino djete, steta sto je bio narkoman i umro predoziranjem` Tad saznajem da je tako umro. U momentu poludim! Kazem joj `baba ne seri jesi li ti dosla na sahranu ili da seres ko je sta bio`...za cudo, usuti.

Prolazi sahrana, ja ispod naocala suze lijem...Nakon sahrane dolazi njegov brat i govori mi `ajde mali vamo`...Pita me `jel Mak bio homosexualac`?..Kako sam se tad izgubio...reko nije..onda jest, pa nije...kaze on `znaci jeste`...reko jest i ja sam mu bio momak!

Covjek me pogleda bas nekako tuzno, udje u auto i dade mi neku kutiju (slicno kao od tena)...zapakovana...i na listu papira pise `za moju ljubav`...O boze, kako sam tada plakao...

On me odvuce kuci, otvorim paket kad u njemu Pismo, moja i njegova slika, maica u kojoj me prvi put poljubio kod Naide u kuci i jos jedna crvena koverta!

Ne mogu vise...ako zelite mogu prepisat i dio pisma...
3lectro
Posts: 10
Joined: Fri Jun 20, 2008 2:36 am

Re: Najveca ljubav i droga

Post by 3lectro »

Modesty wrote:za komunu ne trebaju paru,drugo,lijelčenje na klinikama je takođe anonimno(ako se traži) posebno što mu roditelji imaju para,može gdje hoće i da niko ne zna......ti ga nećeš nikad skinut i ako ga stvarno voliš i ako ti je stalo do njegovog života,nastoj da njegovi što prije saznaju.
Kasno je... :cry:
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Najveca ljubav i droga

Post by Modesty »

:( žao mi je dragi moj...svi smo mi izgubili po nekoga....žao mi je.
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: Najveca ljubav i droga

Post by igra bez granica »

ajde mali nastavi samo, kao sto kaze modesty svi smo mi nekoga izgubili. Drzi se, ovde su vecinom divni ljudi koji ce ti pomoci kakogod znaju i koliko god mogu zato nastavi lakse je kada se olaksas.
meni su ovi divni ljudi isto tako puno pomogli e sad sto si ti gay i to nemoj da te opterecuje ti si makar priznao a sigurno da ima puno ljudi koji nemaju hrabrosti to priznati. zato ti skidam kapu i pozdravljam te
3lectro
Posts: 10
Joined: Fri Jun 20, 2008 2:36 am

Re: Najveca ljubav i droga

Post by 3lectro »

Modesty wrote::( žao mi je dragi moj...svi smo mi izgubili po nekoga....žao mi je.
Ok je...znam svjestan sam svega...veceras vam nastavljam pisati jer sada nemam vremena...
pusica svima!
Post Reply