zabrinuta sestra 2 narkomana

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by Modesty »

nemoj tako draga,i zašto se ograničavaš na tu vašu državu...u komuni u kojoj sam ja bila je bilo 13 različitih nacionalnosti pa ti vidi...ko želi da spase živu glavu,to mu je najmanji problem da li je u C.G,Srbiji,Bosni ili HR.
Komuna u kojoj sam ja bila je katolička i nalazi se u Međugorju(hercegocina) i da nepominjem masu stranih državljana,bili su albanci iz prištine,Novosađani,bosanci,hrvati,muslimani,pravoslavci,ateistimjevreji...sve je to sporedno.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by misty »

Jaoj zabrinuta pa nemoj se još opterećivati i tim stvarima kako funkcioniše država, manje više u svim državama ex juge postoje slični problemi, a to su problemi koje mi ''obični smrtnici'' ne možemo rešiti...tako da je gupo lupati glavu zbog toga...
Nemoj crpeti energiju, biće ti veoma potrebna u borbi sa braćom.Stisni petlju, informiši se o svim načinima lečenja, proceni šta je najbolje i saopšti im to, tipa ići će te na lečenje tu i tu, veruj mi sami nema šanse da će uspeti, sad piju blokatore i to je dobro, ali postavlja se pitanje šta dalje, pa neće do veka piti blokatore...njima treba dobar psihijatar, svakodnevne seanse ili komuna...
Nisam te najbolje razumela, kako to misliš silom prilika će se razdvojiti?
Čuvaj se...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by Modesty »

misty wrote:Jaoj zabrinuta pa nemoj se još opterećivati i tim stvarima kako funkcioniše država, manje više u svim državama ex juge postoje slični problemi, a to su problemi koje mi ''obični smrtnici'' ne možemo rešiti...tako da je gupo lupati glavu zbog toga...
Nemoj crpeti energiju, biće ti veoma potrebna u borbi sa braćom.Stisni petlju, informiši se o svim načinima lečenja, proceni šta je najbolje i saopšti im to, tipa ići će te na lečenje tu i tu, veruj mi sami nema šanse da će uspeti, sad piju blokatore i to je dobro, ali postavlja se pitanje šta dalje, pa neće do veka piti blokatore...njima treba dobar psihijatar, svakodnevne seanse ili komuna...
Nisam te najbolje razumela, kako to misliš silom prilika će se razdvojiti?
Čuvaj se...

lijepo ti zbori misy.....ja poštujem program anonimnih narkomana ali tamo se odlazi dobrovoljno,onaj ko je sam odlučio a za njih baš i ne vjerujem i postoji velika mogućnost da možda baš to izaberu samo zbog komfora i da se nebi drugdje cimali a to je užasan kompromis.....neznam stvarno...ako neko misli drugačije neka napiše po nešto argumentovano jer ja stvarno ne mislim da sam najpametnija..pišem ono što ja mislim i osječam.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by misty »

Slažem se sa Modesty, i ja takođe poštujem njihov program i verujem da se puno ljudi izlečilo zahvaljujući njihovom programu ali...što se njih tiče mislim da je to nekako suviše sve labavo...
Ni ja ne verujem da će to njima pomoći, njima treba neka ''čvrsta ruka'' i totalna izolacija..
To je samo moje mišljenje, da se niko ne uvredi, a što Modesty kaže ako neko misli drugačije neka slobodno napiše
User avatar
zabrinuta_pg
Posts: 22
Joined: Sat Jun 14, 2008 2:52 pm

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by zabrinuta_pg »

Dusice drage svejedno je komuna, NA, psihoterapija, batine ako treba, ma sve, sve samo izaci na kraj tome.
Sad nastupam ja sa svojim psiholoskim tretmanom :-D ima da ne znaju sta ih je snaslo, silom prilika ce od mene pobjeci u kakvu komunu samo da me ne slusaju :finga:
EON
Posts: 31
Joined: Tue May 13, 2008 9:28 pm
Location: Bgd

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by EON »

Blokatori?
Ja pila blokove, sama predlozila mojima da mi daju ujutro uz kafu.
I sta mislite koliko je to trajalo???
Posle manje od mesec dana pocela sam blokove kriti u ustima i naravno cepala pajdo naveliko...
A za vreme dok sam ih pila uzimala sam koku, speed, exere...


To je vrlo kratkotrajno resenje. Dok ne krenu da se lece.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by Modesty »

zato se blokatori piju isključivo IZMRVLJENI sa mlijekom,pekmezom i sl. zatim se osoba koja ih je popila drži na oku jedno 15 min da ih nebi povratila....blokator se ne mora piti svaki dan nego u ponedeljak 2,u srijedu 2 i u petak 3.Tako je najbolje.....nisam ja izmislila nego kažu stručnjaci .Uglavnom nikako ne izmrvljene,tj. cijele.
User avatar
misty
Posts: 201
Joined: Thu Feb 21, 2008 9:02 am
Location: Srbija
Contact:

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by misty »

Draga moja zabrinuta nikakva sila i batine tu ne pomažu, oni moraju sami da donesu odluku, a ti ćeš im naravno samo pomoći u tome! :wink:
Piši kako se stvari odvijaju!
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by joesspappa »

Modesty wrote:blokator se ne mora piti svaki dan nego u ponedeljak 2,u srijedu 2 i u petak 3.Tako je najbolje.....nisam ja izmislila nego kažu stručnjaci .Uglavnom nikako ne izmrvljene,tj. cijele.
Cudni neki strucnjaci... Ako blokator, odnosno dejstvo istog prestaje 36-48 sati posle zadnjeg uzimanja, kakva je svrha uzimanja svaki drugi ili treci dan. Cuo sam ja da on deluje 72 sata, ali nesto ne verujem u to. I jos jednu stvar bih primetio, ako smem, a smem, nije poenta uzeti 5 komada odjednom za 5 dana, vec piti svaki dan u isto vreme bar po pola. Na proredjivanju se radi kod pacijenata koji nemaju psihicke probleme sa apstinencijom, odnosno onima kojima je procenjeno da je potrebno ukinuti blok. U pocetku terapije pije se ceo, svaki dan, izmrvljen... i da. gledajte da to cini pacijent kada nece ici nigde sledecih 15 minuta...
A to sto EON prica, oko uzimanja svega preko bloka, pa jbg, to ti i nije neka terapija. Mislim nije koristila bas puno... I kod bloka mora da postoji velika saglasnost onoga ko ce da ga pije. Drugacije ne vredi..
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: zabrinuta sestra 2 narkomana

Post by Modesty »

nije josse ni malo čudno......znaš ko mi je to rekao a žena se usavršavala po Americi i Evropi po tim pitanjima a i nije jedina,tako ih pije i moja prijateljica iz Splita,isto su joj rekli doktori odande.

i ko kaže da je blokator terapija,blokator je samo štaka,pomoćno sredstvo koje ne liječi nego pomaži održavanju apstinencije dok se stanje,psiha ne stabilizira uz pravu terapiju ako se več liječimo po klinikama kod psihijatara.
i ne može se piti po pet ili četri nego tačno onako kako sam napisala.
Post Reply