PRAVILA PONASANJA U APSTINENCIJI

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
Post Reply
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

PRAVILA PONASANJA U APSTINENCIJI

Post by Sonja »

Pravila ponasanja u apstinenciji

1. Strogo cu izbegavati kafane, mesta i staro drustvo sa kojim sam ranije pio (drogirao se)
2. U kuci necu drzati alkohol sto cu zahtevati i od mojih ukucana (u slucaju narkomanije od ukucana traziti kako je pozeljno za alkohol, tako i za tablete)
3.Svaki dan cu uzimati tetidis/blokator u prisustvu saradnika.
4. Svaki dan bez droge i alkohola je kapital koji ce mi pomoci da istrajem u daljem lecenju.
5. Ako dodje do krize branicu se naucenim sistemom: "Samo danas necu piti i drogirati se" (kako bi se kriza odlozila dok ne nadjemo adekvatnu pomoc
6. Pomocicu drugu, narocito ako padne u krizu
7. Svima cu javno reci da se lecim od alkoholizma/narkomanije (necete vikati po ulici, ali reci cete bliskim prijateljima u vasem okruzenju kako vas ne bi doveli u nezgodnu situaciju sluzeci vas alkoholom ili stvarati vam krize nekim temama)
8. Do recidiva moze doci samo kod pacijenata koji prave propuste u lecenju


S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PRAVILA PONASANJA U APSTINENCIJI

Post by Modesty »

1. Strogo cu izbegavati kafane, mesta i staro drustvo sa kojim sam ranije pio (drogirao se)

RADIM SA AKTIVNIM OVISNICIMA.

5. Ako dodje do krize branicu se naucenim sistemom: "Samo danas necu piti i drogirati se" (kako bi se kriza odlozila dok ne nadjemo adekvatnu pomoc

ONOG MOMENTA KAD SAM OSJETILA DA ME VRAG HVATA POD SVOJE I DA NEĆU MOĆI IZAĆI SAMA NA KRAJ SA NJIM,MOJA DOKTORKA JE BILA NEDOSTUPNA(ŠTO SE JAKO RIJETKO DEŠAVA) A TAKOĐER I MOJ SARADNIK.

Pravila i slova su to što jesu a život i životne okolnosti su nešto sasvim drugom i neka MI SE SAMO NEKO USUDI REĆI KAKO SAM SLABA...taj nezna šta znači biti na teškim drogama preko 10 g, i to na velikim količinama i ako je kome muka i zlo od svega ovoga,onda sam to ja.
Ne pišem ovo da bih pametovala nego da bih trežila pomoć za svju situaciju.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: PRAVILA PONASANJA U APSTINENCIJI

Post by Sonja »

Modesty wrote:1. Strogo cu izbegavati kafane, mesta i staro drustvo sa kojim sam ranije pio (drogirao se)

RADIM SA AKTIVNIM OVISNICIMA.

5. Ako dodje do krize branicu se naucenim sistemom: "Samo danas necu piti i drogirati se" (kako bi se kriza odlozila dok ne nadjemo adekvatnu pomoc

ONOG MOMENTA KAD SAM OSJETILA DA ME VRAG HVATA POD SVOJE I DA NEĆU MOĆI IZAĆI SAMA NA KRAJ SA NJIM,MOJA DOKTORKA JE BILA NEDOSTUPNA(ŠTO SE JAKO RIJETKO DEŠAVA) A TAKOĐER I MOJ SARADNIK.

Pravila i slova su to što jesu a život i životne okolnosti su nešto sasvim drugom i neka MI SE SAMO NEKO USUDI REĆI KAKO SAM SLABA...taj nezna šta znači biti na teškim drogama preko 10 g, i to na velikim količinama i ako je kome muka i zlo od svega ovoga,onda sam to ja.
Ne pišem ovo da bih pametovala nego da bih trežila pomoć za svju situaciju.


Ne radi sa njima ako to ugrozava tvoje zdravlje i zivot, NE CELICI SE!!!

Doktorka i saradnik nisu jedini koje mozes zvati, mozes i bilo koga drugog ko ce te razumeti...ako ti hoces, ali ocigledno da nisi htela pomoc nego si isla linijom manjeg otpora. Da si se stvarno uplasila u tom ytrenutku od onog sto znas da sledi nasla bi pomoc. To sto kazes da nisu bili tu je RACIONALIZACIJA - opravdavanje za svoje drogiranje, jedan od mehanizama odbrane, a pisacu i o tome.


Veliki pozdrav i drzi se

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PRAVILA PONASANJA U APSTINENCIJI

Post by Modesty »

hvala ti draga,ozbiljno ću razmisliti o tome....da sve je to istinas još kad bi neko bio tu i rekao mi je u tom momentu...u svakom slučaju priča apsolutno pije vodu.
Post Reply