Spasenje

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Spasenje

Post by Sonja »

Pozdrav svima,

Pre svega hocu da napomenem da izrazito postujem sve vernike i sve religije i smatram da svako ima pravo da odabere svoj put spasenja i ne zelim da kritikujem vase nacine NI U KOM SLUCAJU.

Samo me interesuje za one koji pisu da su spoznali Boga i da im je on vratio veru u zivot i ozdravljenje, ja imam problem jer ga nisam spoznala. Ateista sam. Verujem da je energija neunistiva i da se moze pretvoriti iz jednog oblika u drugi - zakon fizike, ali me interesuje kako objasnjavate da neko ko se nije priklonio Isusu moze da bude str8 tri godine (jedan jednokratni recidiv, marihuana) i da pronadje motiv za dalje postojanje, zivljenje i zalecenje.

Malo me je zaintrigiralo jer vidim da mnogi ovde propagiraju Boga kao spasioca, sto postujem, ali sta je sa nama ostalima. Da li mislite da nismo spoznali svoje jade, ocistili nase grehe, pokajali se zbog svega sto smo radili tokom bolesti.
Nekako sam osetila u vasim postovima ponadistavanje onih koji nisu uz pomoc Boga sebi nasli utociste.

Mozda i gresim. Ne zelim da ponavljam da ovo pretvorim u diskusiju o religiji jer smatram da ovo nije mesto za to, samo me zanima kako po vasem misljenju ateisti pronalaze svoj put za iskupljenje, ja vas razumem i razumem da svako mora da pronadje motiv i veru u nesto sto ce ga odvuci od zla, ali kako vi vidite ljude koji ne idu putem religije a spoznali su sve ono sto i vi. I mene ima ko da prigrli i priljubi i da mi oprosti i ja sam se pokajala i okrenula duhovnim vrednostima, nisam materijalista, pronalazim spas u sviranju, citanju, ucenju... Ali to sam uradila ja i svi ljudi koje volim i koji su uz mene.

S velikim postovanjem,

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
mysunrise
Posts: 95
Joined: Sat Mar 22, 2008 12:17 am

Re: Spasenje

Post by mysunrise »

Droga je po mom mišljenju definitivno problem koji je opet 'potkovan ' nekim dubljim problemom koji kola u glavi čovjeka, u srcu! Možda si u trenutku kada joj se predaješ premlad, prenaivan ,nepotpuna ličnost, a možda si jednostavno negdje u dubini slaba osoba , nesigurna i prestrašena od života, pa misliš da ćeš rješenje pronaći u tom nekom kratkoročnom osjećaju koji se na kraju pretvori u dugoročni problem ! Naravno da osoba koja i ne vjeruje u BOGA može sama sebi pomoći, ali to opet po mom mišljenju mora biti veoma jaka osoba ! Možda netko tko poštuje sve te moralne vrijednosti, ali je u drogu uletio/la čisto iz znatiželje , mladosti ludosti , ali je u biti jaka osoba i kvalitetan karakter! A takve osobe nisu samo one koje vjeruju u Boga!
Onima koji u to upadnu zbog nekog tzv problema tj , koji traže utjehu u drogi, vjera i Bog mogu puno pomoći da ponovo pronađu sebe i svoj put i svoje ja!
Ma sve je to individualno! Ja vjerujem u Boga i vjerujem da nam svima može samo pomoći, nikada odmoći, ali nikada nebi rekla da oni koji ne vjeruju ne mogu van iz toga! Ja smatram da s vjerom je daleko lakše i bezbolnije, ali nikako ne i nemoguće!


Pozdrav! :D
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Spasenje

Post by Boban »

Pozdrav Sonja,pa u mom slucaju ja sam odabrao uzi put kojim je teze ici iz razloga sto nisam sam mogao se izboriti sa drogom i ostalim bolestinama u glavi...nije poenta prestati se drogirati bar meni nije, cilj je spasenje bar u mom slucaju droga nije jedini problem narkomana...ne zelim da propagiram nikog nego da posvedocim onom ko nezna sta da radi sa sobom da ima priliku...verujem da si spoznala svoje jade i ispravila dosta stvari ali nije greh samo lagati i drogirati se to kaze Bozija rec...ja licno nepodistavam nikog samo nezelim da tapsem nekog po ramenu dok tone u ludilo da gledam i cutim...neznam zasto si se osetila tako...pa mislim da ateisti imaju put za iskupljenjem kada priznaju da ih je stvorila sila, perfektno i savrseno kao i ceo svemir a to nije moglo da se desi slucajno, kada se povinuju tvorcu...ja neidem putem religije ona je ista i prazna u njoj nema nista ja idem putem zivoga Boga...nezelim da stvoris misljenje da se osecam boljim od tebe mi smo samo ljudi imamo slicne potrebe ali ja se borim za spasenje...ispravio bih te ne zalecenje nego izlecenje jer Bog cini cuda...ljude koji idu sirokim putem vidim ljude koji srljaju u propast stvar je izbora coveka Bog je dzentlmen i on kuca na vrata srca...nije problem zainatiti se Bogu i proziveti ovaj zivot bez njega ali sta posle... truditi se biti dalje od svih nemoralnih stvari samo mozes uz pomooc Boga to je moja zelja i moj izbor da bih proziveo ovaj ostatak zivota po njegovoj volji jer je moj spasilac...sa postovanjem Boban. :D
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Spasenje

Post by zvrky »

E dobro je da nisam jedina koja smatra da je sama zasluzna za svoj uspeh kao i za ne uspeh :-D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Spasenje

Post by Sonja »

zvrky wrote:E dobro je da nisam jedina koja smatra da je sama zasluzna za svoj uspeh kao i za ne uspeh :-D

Znas me - znam te :-D :finga:
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: Spasenje

Post by selma »

Sonja wrote:Pozdrav svima,

Pre svega hocu da napomenem da izrazito postujem sve vernike i sve religije i smatram da svako ima pravo da odabere svoj put spasenja i ne zelim da kritikujem vase nacine NI U KOM SLUCAJU.

Samo me interesuje za one koji pisu da su spoznali Boga i da im je on vratio veru u zivot i ozdravljenje, ja imam problem jer ga nisam spoznala. Ateista sam. Verujem da je energija neunistiva i da se moze pretvoriti iz jednog oblika u drugi - zakon fizike, ali me interesuje kako objasnjavate da neko ko se nije priklonio Isusu moze da bude str8 tri godine (jedan jednokratni recidiv, marihuana) i da pronadje motiv za dalje postojanje, zivljenje i zalecenje.

Malo me je zaintrigiralo jer vidim da mnogi ovde propagiraju Boga kao spasioca, sto postujem, ali sta je sa nama ostalima. Da li mislite da nismo spoznali svoje jade, ocistili nase grehe, pokajali se zbog svega sto smo radili tokom bolesti.
Nekako sam osetila u vasim postovima ponadistavanje onih koji nisu uz pomoc Boga sebi nasli utociste.

Mozda i gresim. Ne zelim da ponavljam da ovo pretvorim u diskusiju o religiji jer smatram da ovo nije mesto za to, samo me zanima kako po vasem misljenju ateisti pronalaze svoj put za iskupljenje, ja vas razumem i razumem da svako mora da pronadje motiv i veru u nesto sto ce ga odvuci od zla, ali kako vi vidite ljude koji ne idu putem religije a spoznali su sve ono sto i vi. I mene ima ko da prigrli i priljubi i da mi oprosti i ja sam se pokajala i okrenula duhovnim vrednostima, nisam materijalista, pronalazim spas u sviranju, citanju, ucenju... Ali to sam uradila ja i svi ljudi koje volim i koji su uz mene.

S velikim postovanjem,

S.
Ja ih ne poznajem bas puno...da su se izvukli kao ti...na taj nacin

A da bi pronasla put za iskupljenje..mozes i sama uzeti malo Sveto Pismo ili ti Bibliju...tu ces sve naci...
Tu pise da je Isus put,istina i zivot...
da ako priznajemo svoje grijehe,vjeran je On i pravedan i oprostice nam nase grijehe..
i da svaki onaj koji ustima svojim priznaje da je On ,Gospod I U SRCU svom vjeruje da ga je Bog vaskrsao(ili uskrasao,kao ti odgovara)iz mrtvih,BICE SPASEN!!!

A ONO NAJBOLJE..

...KADA TO PRIMJENIS U SVOM ZIVOTU ,NJEGOVU RIJEC...ZNACES DA JE ISTINA I DA DRUGE NEMA!!!!
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
netko
Posts: 187
Joined: Fri Nov 09, 2007 2:01 pm
Location: dvije obale

Re: Spasenje

Post by netko »

Bog me spašavao i dok sam bila u svijetu ništavila, nisam znala nisam prihvatala, pitala se tko je On da mi pomogne, mene onakvu nikad nista nije uspjelo ubiti pa cak ni onda kad sam bila blizu ivice svega, ivice smrti, boli..... mozda ga nisu ni spoznali ali Bog zna koga ce nagraditi koga ce cuvati dok ne nadje svoju spoznaju a vrijeme tece i sve se mjenja, od svijeta, izgleda, ljudi i misljenja, naseg spostvenog uma, života...... pozdrav uz duboki naklon... :|
....Ipak bit će bolje, naucila sam nesto iz proslosti one....
User avatar
nadin
Posts: 246
Joined: Sat Feb 23, 2008 6:33 pm
Contact:

Re: Spasenje

Post by nadin »

sonja..Bog me spasio milion puta u koje nisam htjela naprosto da vjerujem..mislila sam da je to haluca od gudre...ali On je čudesan...što je nama nemoguće za njega je moguće..pusa... :!:
WHO DARES,WINS
sale21
Posts: 1
Joined: Sun Mar 13, 2011 3:14 am

Re: Spasenje

Post by sale21 »

da se nadovezem na pricu...za mene licno, divan snimak, sami procenite :) http://www.youtube.com/watch?v=ZLElXihIb4E svako dobro!
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Spasenje

Post by nanii »

ima ljudi koji su jakog karaktera zaista,
ima ljudi koji se pronađu u nečem trećem,
što se mene lično tiče,ja znam da se nikada ne bi skinula da se Bog nije upetljao
dovijeka hvalit ću ga...........
jer samo on daje puninu i smisao
probajte i vidjet ćete kako je Bog dobar(ovo kaže On sam)
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply