Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Ovdje možete pročitati važna obavještenja koja je napisao administrator u vezi korištenja foruma. Molimo Vas da izdvojite nekoliko minuta i to pročitate, prije nego što počnete pisati na forum.

Moderator: sanela

User avatar
avdija
Site Admin
Posts: 58
Joined: Mon Apr 11, 2005 9:42 am

Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Post by avdija »

Ovdje cu napisati nekoliko korisnih savjeta kako ucestvovati na ovom forumu i sacuvati anonimnost:

1. Prilikom registracije nemojte upisivati vase pravo ime i prezime.

2. Prilikom registracije nemojte upisivati vasu poslovnu e-mail adresu, niti adresu koja je u obliku ime.prezime@example.org. Najidealnija solucija je da za registraciju na ovaj forum i za eventualnu komunikaciju e-mailom sa drugim ucesnicima otvorite posebnu e-mail adresu. Nasa preporuka je da otvarate besplatne e-mail adrese na adresi http://www.gmail.com

3. Za surfanje po našem forumu preporučujemo vam korištenje Mozilla Firefox web browsera.

4. Ako forum posjecujete iz internet cafea ili ako jos neko od ukucana koristi racunar za svoje potrebe, morate obratiti paznju na slijedece:

- Nakon svake posjete forumu obavezno se odlogujte
- Nakon svake posjete forumu ocistite kesirane podatke iz browsera. To cinite tako sto u Mozilli Firefox kliknete na Edit pa na Preferences. Potom kliknete na Clear all i svi podaci vezani za ovaj forum ce biti obrisani.
Last edited by avdija on Thu Apr 26, 2007 6:04 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

naravno...ako i kad zele da budu anonimni....

hvala na savjetima avdija :wink: ...Drago mi je vidjeti te na forumu :!:
sve najbolje,
Luna

ps a sto mozila a nee explorer? zbog brisanja ili?
a sta je sa IP adresama? da li se i dalje vide kad si na chatu?

hvala
User avatar
avdija
Site Admin
Posts: 58
Joined: Mon Apr 11, 2005 9:42 am

Post by avdija »

Luna wrote:naravno...ako i kad zele da budu anonimni....
Svakako. Znam da to vecini ljudi koji su ovdje duze nije ni vazno. Obavjestenje je vise za nove kolacice.
Luna wrote:hvala na savjetima avdija :wink: ...Drago mi je vidjeti te na forumu :!:
sve najbolje,
Hvala Luna, tu sam ja stalno, ali se ne javljam tako cesto. Previse drugih obaveza, na zalost.
Luna wrote:ps a sto mozila a nee explorer? zbog brisanja ili?
Pa generalno je mnogo bolji browser. Mnogo sigurniji
Luna wrote:a sta je sa IP adresama? da li se i dalje vide kad si na chatu?
Ip adrese su na zalost jos uvijek vidljive na chatu.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

hvala na detaljnim odgovorima-cijenim to.
Ti si zaista jedan divan covjek i ja te mnogo postujem..kao i Sanelu. Nema puno ljudi kao sto ste vi...
I zato i jeste posebni...svaka cast!
zelim vam sve najbolje u zivotu...
Puno srece u svemu moj Avdija..
ps nisi ti samo infomaticar-ti si covjek sa velikim srcem i puno razumjevanja. A znao si dati i extra savjete...prema tome :wink:

caos
ljeto2006
Posts: 50
Joined: Mon Feb 19, 2007 9:05 pm

internet explorer

Post by ljeto2006 »

Pozdrav avdija.

Evo ja sam se tek jucer prijavila na ovaj forum, ali me zanima je li akcija za brisanje kesiranih podataka koju si opisao za Mozilla Firefox, identicna kod Microsoft Internet Explorer, kada na Tools pod Options izbrises cookies, files i history, sve redom. Ja obicno tako brisem!


hvala

pozdrav
da mi je vratiti korake unazad
User avatar
dRe
Posts: 20
Joined: Sun Oct 12, 2008 4:47 pm

Re: Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Post by dRe »

pozdrav. nekoliko puta sam surfovao i naleteo na ovaj 4um i sad sam upao u neko sranje i mislim da ce mi dobro doci pomoc ljudi koji su prosli kroz to. samo josh da se upoznam sa forumom. tata mi je politicar pa moram ostati anoniman. ali sam stavio svoju gmail adresu. jer mogu da je sakrijem?
Image
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Post by sanela »

dRe wrote:pozdrav. nekoliko puta sam surfovao i naleteo na ovaj 4um i sad sam upao u neko sranje i mislim da ce mi dobro doci pomoc ljudi koji su prosli kroz to. samo josh da se upoznam sa forumom. tata mi je politicar pa moram ostati anoniman. ali sam stavio svoju gmail adresu. jer mogu da je sakrijem?

Tvoju gmail adresu niko ne vidi, osim forum admina... A ako hoćeš punu anonimnost, onda otvori neku novu adresu i napiši je ovdje.
askabela
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Re: Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Post by askabela »

Žao mi je što sam prinuđena i javno da vam se obratim, jer nakon više privatnih postova nisam dobila odgovor.Znate i sami da vam se potkrala greška i da ste na starom forumu umesto nicka stavili moje ime i prezime, što dovodi do toga da ga svako može povezati sa nickom. Bez upozorenja sam banovana te nisam dobila pravo ni na brisanje svojih postova, te vas iz tog razloga još jednom molim da apsolutno SVE postove pod mojim nickom izbrišete!Nadam se da ćete mi izaći u susret Katarina
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Post by sanela »

askabela wrote:.Znate i sami da vam se potkrala greška i da ste na starom forumu umesto nicka stavili moje ime i prezime, što dovodi do toga da ga svako može povezati sa nickom. Bez upozorenja sam banovana te nisam dobila pravo ni na brisanje svojih postova, te vas iz tog razloga još jednom molim da apsolutno SVE postove pod mojim nickom izbrišete!Nadam se da ćete mi izaći u susret Katarina
Nama se nikakva greška nije potkrala, jer svaki korisnik prilikom registracije upisuje ono što želi kao nick, pa si tako i ti upisala ono što si željela prilikom registracije. Ja ne mogu znati kako se neko zove kada se taj neko registruje, niti mogu mijenjati naziv nicka za korisnika, osim ako to korisnik ne zatraži.

Prije nego što si banovana, više puta si upozorena da ćeš biti banovana, te si upoznata sa razlozima radi kojih ćeš biti banovana.

Postove pod tvojim nickom ne mogu brisati, jer se tako gubi smisao diskusija u kojima si pisala. To sam rekla i drugim korisnicima foruma koji su imali istu želju, kao ti. Jedino mogu obrisati tvoju temu, što sam već i uradila.

I zato upozoravam sve korisnike foruma da paze kada pišu i da ne navode svoje ime i prezime i ne stavljaju slike, ukoliko im je važno da sačuvaju svoju anonimnost.

Pozdrav...
askabela
Posts: 14
Joined: Tue Aug 19, 2008 11:33 pm

Re: Učestvujte na forumu i sačuvajte anonimnost

Post by askabela »

Ni jedan jedini put nisam bila upozorena da ću biti banovana. Svako ko je odlazio dobrovoljno sa foruma, kao i oni koji su sada na njemu imaju pravo brisati postove bez obzira što diskusija gubi smisao, zar ne? Naročito kada je u pitanju bilo razotkrivanje identiteta osobe! Mislim da se niko ne bi bunio zbog mojih izbrisanih postova ili...?
Post Reply