promena terapije metadon-subotex

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by heroinapg »

Ja zelim da svako ponaosob sam sebi vjeruje...Postoje razne vrste...Al ja zelim da se sjecate bola-fizickog!A ja se licno svega sjecam
A, pritom vas ne kunem...nego evo jedna kletva
DA BOG DA VAM SVIMA/NAMA TO NAJVECA BOL BILA
dAJTE ljudi
?!
Jste pod herom osjecali fizicki bol?
Neki drugi...3...5?
User avatar
maxlo
Posts: 410
Joined: Sun Dec 09, 2007 11:43 pm
Location: Beograd

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by maxlo »

DA BOG DA VAM SVIMA/NAMA TO NAJVECA BOL BILA
Fizicka ziza.....smehoteka......skidajte se ljudi kako god i scim god.......ok sad smo cisti i priznali da smo nemocni pred gudrom,sexom i starenjem......ide zivot sve cveta mi jaki pametni i zdravi i onda se desi nesto strasno-nedaj boze-ali sve je moguce........nesto sto mnogo vise boli od glupave krize,nesto sto rusi u sekundi tvoj svet koga si toliko tesko ispravljao i cinio ga normalnim.........i sta onda........da li smo dovoljno jaki....da li smo spremni na to.....takve stvari vracaju ljude u pakao......nikoga nisam hteo da smorim ovom surovom istinom,samo jos vise da ohrabrim i ojacam.....

MISLITE O TOME
Ziveti u harmoniji sa zakonima univerzuma je put ka najvecem zadovoljstvu
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by joesspappa »

UVEK POSTOJI IZBOR

MISLITE I O TOME!
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Biljana79
Posts: 43
Joined: Wed Feb 13, 2008 2:34 pm
Location: BEOGRAD
Contact:

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by Biljana79 »

Evo i ja da se umesam u ovu temu jer primetih da niko na kraju nije dao odgovor ovom coveku - doduse, takav odgovor kakav on ocekuje, tesko da ce mu neko ovde dati, ali sta - nema ga (coveka) vise na ovom forumu !!! A da li vam je mozda palo na pamet da je taj ili neki drugi covek, npr. HIV pozitivan i da se vec godinama nalazi na Metadonskom odrzavanju, dojadilo mu je vise da svaki dan pije po 30mg Metadona a bilo bi pogubno po njegov ZIVOT da tek tako prestane sa tim, pa je pomislio da bi bilo lepo poceti tako sto ce Met zameniti za Sub, za pocetak? Da li se neko zapitao zbog cega je taj COVEK naglasio da Metadon pije jako dugo i da ce ga verovatno piti dok je ziv ??? OK - slazem se, za takva pitanja su tu lekari ali isto tako je COVEK (sa punim pravom) ocekivao da ce ovde naici na nekoga ko mu moze dati neke informacije iz licnog iskustva.
Samo malo vise razumevanja za svakoga!!! Nikada ne mozemo da znamo sta se krije iza nekog pitanja, kakva je pozadina price...ali uvek mozemo da pokazemo bar malo razumevanja.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by Boban »

Pozdrav Biljana kao sto rekose ljudi ovo nije forum 3x40 kapi tri dana pa... i onda prvi dan pola suba itd.Covek ocigledno nema volju za stvarnim zivotom,pa sta i da je HIV pozitivan i sa tim se zivi bez metadonskog odrzavanja i ostalog sranja.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by Modesty »

Naravno, BOBO, i da ima tako veliki problem,trebao bi tražiti pomoč isključivo od stručnjaka...da se ne lažemo.....ovdje podržavamo one koji imaju imalo volje da se izvuku a ne da promjene drogu.
User avatar
nadin
Posts: 246
Joined: Sat Feb 23, 2008 6:33 pm
Contact:

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by nadin »

čitam vaše postove,diskusije,napade jedne na druge....neki mi čak pare toliko bijesno i nezadovoljno samim sobom da ujedaju što god da stignu.istina je da ovaj forum mnogima pomaže za riješe svoje dileme i probleme jer svi smo nekada bili obično smeće...nema razlike između dopa,hepa,suba...sve je to vještačko sranje.tko može načisto da se skine nek izvoli.ja sam metadone zamjenila subom i umalo nisam crkla a to sam učinila na svoju ruku.jednu noć da sam imala pištolj upucala bi se.ipak,prvenstveno svi smo mi samo korisnici droge ovdje,nitko nije doktorirao da može dati adekvatan savjet.prvi put kad mi je dr.savjetovao da s metadona pređem na subutexe ja nisam htjela,znala sam da je to na neki način produžavanje agonije(sad mi je žao što ga nisam poslušala)i tako sam nakon 2g patnje sama sebi promjenila terapiju.dogodio mi se kontraefekat jer sam uzimala onoliko koliko sam ja mislila da trebam,a posavjetovala sam se naravno sa osobama koje su ga koristile.moj savjet-poslušaj savjete koje ti se daju ali ipak potraži lječničku pomoć pri mjenjanju terapije...
WHO DARES,WINS
User avatar
maxlo
Posts: 410
Joined: Sun Dec 09, 2007 11:43 pm
Location: Beograd

Re: promena terapije metadon-subotex

Post by maxlo »

SUB :evil: MET :evil:
Covek ocigledno nema volju za stvarnim zivotom,pa sta i da je HIV pozitivan i sa tim se zivi bez metadonskog odrzavanja i ostalog sranja.
Od toga kako covek bira,zavisi i kako ce ziveti........
Ziveti u harmoniji sa zakonima univerzuma je put ka najvecem zadovoljstvu
Post Reply