PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Tužna »

Akineton 2mg,ovde u NS-u dosta narkomana uzima,ja sam ga bila par puta probala i osečaj je da si totalni pogub,smeješ se ko budala a talo ti je toliko usporeno tj. tako ti se čini.Pa me zanima da li neko zna čemu taj lek zapravo služi.
Unapred hvala!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by saša-ex »

Za lecenje Parkinsonove bolesti.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Boban »

Pozdrav Tuzna,ja sam uzimao akineton i artan kao terapiju jer su mi kao doktori dali neke dijagnoze od kojih nema nista.Kao narkoman sam ih zloupotrebljavao i to sam akineton uzimao intravenski zelim samo da ti kazem da ostavlja rupe u glavi i ogromne posledice na mozak mnogo vise od ostalog sranja.Bezi od te potrebe da bilo sta znas o ovom leku.pozz
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Tužna »

Znam Bobane da je jako lud lek jasam ga uzimala skoro dve god u fazama kada nisam imala kinte za dop,nekada se dešavalo da mi kutija od 50kom. traje dva dana,onda možeš zamisliti u kojoj sam fazi očaja bila.Strašno.Posle sam tek saznala kakve posledice i crne rupe u glavi ostvlj,i dan danas mi se desi na primer kad pijem kafu da dobijem onaj fleš bek kao da sam ga tog trenutka uzela,pošto dok sam uzimala akineton pila sam jako puno kafe.Dešavalo mi se i to da počnem nešto da pričam i onda samo zanemim nemam pojma šta sam htela da kažem,ali u to vreme meni je to bilo kao super,pošto mi mozak i onako uopšte nije radio.
Jednom sam popila deset kom. od jednom i otišla ne razgovor kod psihologa,veruj mi ona žena mi pradložila da odem malo na odmor u Vršac,a ja počela da se smejem ko budala.Onda mi dala da radim neke testove a ja ne mogu da ih pročitam pošto od akinetona i vid ti je slabiji,jedno dva sata sam ja popunjavala deset pitanja.Strašno.
Tako da nikom nebih savetovala da ikada uzme akineton!!!!!!!!!!
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by davor »

Akineton je obicno smece,nesto slicno kao artan samo u malo blazem izdanju..
moj brat ih je uzimao jako dugo i na kraju mu se cijela lijeva strana oduzela..
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Modesty »

ja sam to đubre i artane uzimala nekih 2 godine u pubertetu,bljak,kad se sjetim onih knedla u grlu,pa tek one zatupljenosti.....pa kao retardiran si...užas i nije mi jasna jedna stvar,kako to neko može uzimati posle dopa...kao nemam dopa pa ću to.....wauuuu to mi je ne zamislivo i ne spojivo...ništa sničim.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Tužna »

Ja sam tu knendlu u grlu imala samo u početku a posle ne.i meni je tada odgovarao nije puno koštao a daleko bilo da je slično dopu nego sam ga uzimala kade nisam imala dop jer me je spuštao a to mi je tada odgovaralo tj. bila sam skroz luda.
User avatar
Adiktusha_Totalis
Posts: 12
Joined: Fri Mar 07, 2008 6:08 am
Location: Levitacija u orbiti nepoznate planete
Contact:

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Adiktusha_Totalis »

akineton-antiparkisonik.Daje se terapijski u kombinaciji sa Moditen depo injekcijom.
Medjutim mnogi zavisnici ga zloupotrebljavaju nakon dopa.Recimo ovde u Beogradu moze najopustenije da se dodje do akinetona bez recepta za male pare!Naime postoji MENDILEX (akineton samo makedonske proizvodnje) isto kao sto je leksilijum-bromazepam npr.
Mendileks od 2 mg.u kutiji ima 5 tabli od 10 komada dakle 50 mendileksa od po 2 mg=100mg=Artanska psihoza!
stvara jaku psihicku zavisnost,najcesca supstitucija nakon heroinske zavisnosti.
akineton-Mendilex je lek koji se cesto zloupotrebljava,izaziva zavisnost,i nezeljena dejstva su:Tremor(drhtanje),insuficijencija pluca,koma, SMRT! Stoga tvrdim da Akineton nikako ne zloupotrebljavate u apstinenciji posle fizicke krize.
Posle duze zloupotrebe akinetona (Mendilexa), dolazi do slabljenja vida, konfuznih stanja, neke vrste senilnosti (postajes zaboravan).
Ah da da ne zaboravim,konkretno vezano za Mendilex-ima strasno Gadan spust!Depresija,skoro do samoubistva.
propratna tzv Knedla,...U predoziranju dolazi do Agresivnosti.Prvih recimo sat vremena postoji euforija,medjutim kako prolazi dejstvo dolazi do potrebe dodavanja da se euforija odrzi.
Eto to je sto znam o Akinetonu,i strasno me cudi kako moze da se do njega dodje bez ikakvog recepta :?
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by Tužna »

To i mene čudi,a to bi stvarno trebalo zabraniti bez lekarskog recepta.U Novom Sadu kutiju akinetona od 2mg koja sadrži 50 tableta možeš kupiti za samo 300din.
Ja i dan nadas imam posledice od uzimanja akinetona tj. ostale su mi rupe u glavi.
debelana
Posts: 50
Joined: Fri Jul 18, 2008 3:11 am

Re: PITANJE-ČEMU SLUŽI AKINETON

Post by debelana »

meni to davali u ludari sa 16 godina de sam bila jer sam pokushala da se roknem.
Post Reply