Narkomanska grupa vs. ostatak svijeta

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

"furam fol iskrenost".......?????????????? Istina se ne da sakriti :-D
u redu je...sve mi je jasno....
a tvoj komentar na proslost je zaista divan....kao to je bilo s'toga ne vazi vise....pa tako onda ni za tebe....sve sto si nekad bio-e pa to je bilo nekada davno-a sada je drugacije :-D

strejtere?..ovo je forum za borbu protiv narkomanije...za ljude koji zele pomoc....a ne za one koji uzivaju u tudjuoj nesreci...a to si ti iglo!
Sramota...ovo je sramota :( ....
I ja vise nemam nista da kazem....sve mi je jasno..... imam pametnija posla nego se raspravljati sa ljudima koji "su uvijek u pravu", i svi drugi su glupi i nista ne znaju. Ja sam tu zato sto zelim da se izlijecim...tu sam zbog podrske i razumjevanja....kao i da pomognem kad je nekome potrebna pomoc. A mogu pomoci...iako sam narkoman...mozda i vise bas iz tog razloga.
Tako da ja idem prema svom cilju i svom oporavku...i necu dozvoliti povrsnim i napuhanim ljudima da me sprijece u tome. Tuzno je sto je ovako...ali istina je...na zalost! I tuzno je sto nema vise ljudi kao sto je Sanela...
I jos nesto...ovo nema veze sa nacionalizmom ni gramatikom...nego sa pretjeranim sarkazmom i spustanjem onima koji to nisu zasluzili. Nemoralno je ...to je sve :roll:
Last edited by Luna on Tue Sep 27, 2005 12:49 am, edited 2 times in total.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

I ja sam iz Sarajeva...i ja sam tu odrasla...i moj maternji jezik je srpsko-hrvatski...barem je tako bilo. Tako se zvao i u skoli...gdje smo vrijedno ucili i bili dobri djaci. Ono sto je nauceno ne moze se zaboraviti....
jer onda i ja moram da kazem....sorry sto zivim u americi...zaista...stvarno mi je zao sto stalno pricam na engleskom i ne mislim na nasu gramatiku jer nisam smatrala da je to potrebno na forumu gdje svi pisu kako zele...
A sve sto sam imala da kazem u vezi podrske i savjeta s tvoje strane....sam vec rekla. Nekad si bio zaista pun upravo toga...medjutim promjenilo se i to. I zato sam se iznenadila....ali ne i rasplakala :-D
User avatar
styx
Posts: 247
Joined: Wed Jun 01, 2005 4:40 pm

Post by styx »

Ne znam...hm...
A da se sada ubijemo,ha?Neko nesto napisao,pa sta?
Vedade,ti si psihijatar i znas da ljudi reaguju "na prvu".Ne znam sto si isao u dublju raspravu.Mi smo ovdje svi kompententni da pisemo o drogama,jer ih konzumiramo.Ja bar znam i previse o njima.Pozdrav tebi i bez ljutnje.
Luna,ti se ljutis sto ti neko napise da grijesis u pisanju.To nije razlog za "trosenje zivaca".
Iglo,ti kazes da narkic brani narkica,ali i ti branis "cistog" covjeka.
Ja sam cijelo vrijeme sve ovo citao i samo mogu da pozdravim smirene ljude,a to su:Sanela,Mustafa,Fanatik,Ramona...
Ostali ne ljutite se(nije cinizam),ali od njih nisam cuo nista negativno.
Adios.Styx.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nije samo cinizam styx...a vrati se u nazad pa vidi ko je zapravo i zapoceo ovo sve....negdje granica mora postojati...o tome se radi. Ne nerviram se niti placem....ali zasto da dozvolim da me neko vrijedja??? naziva deristem i pocijenjuje moje pisanje.....zasto da pustim ??? zasto??? ja ne mogu ni A reci da ne dobijem "samar"...to nije u redu....kao sto rekoh i sala i zezancija su ok...ali granice negdje postoje...a kada predje u vrijedjanje onda je sramota da se to desava uopste....
meni je moj oporavak vazniji od svega ovoga...s'toga necu dozvoliti da me poremeti....nije vrijedno ni toga a ni mojih suza...koje nisam pustila, by the way...
have a nice day
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

vedad wrote:
sunrise wrote: nisi nikad slagala policajcu, nisi nikad bila spremna gaziti preko mrtvih da dodjes do dopa?
Policajci sluze za to da bi ih mi lagali, njihov je posao da otkriju istinu. Najjaca fora je bila kad me pretresa pandur i pita: Gde ti je??? Video sam da si malopre uzeo (a jesam)! GDE JE? vice i gura mi ruke po dzepovima i torbici... Pa jel cu ja da radim njegov posao i da mu kazem gde je? Pametniji i spretniji ce o tom duelu da pobedi... Cinjenica da sam ja na slobodi govori o ishodu tog duela! Glupi pandur...
A sta sam uradio sa dopom? dok mi je prilazio ja sam izvadio cackalicu iz usta i bacio je... on je proveo 10 sekundi gledajuci sta sam bacio i trazeci to... 10 sekundi je vise nego dovoljno vremena da nesto stavis u usta i eventualno progutas :)

Ja sam uvek spreman gaziti preko mrtvih policajaca i za dzabe... a ne zbog dopa... (znam da vedad nije na te mrtve mislio... svejedno... mrtvima ne smeta... jos niko se nije zbog neceg zalio)
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Naravno da SVI dileri, bez izuzetaka trebaju biti u zatvoru. Jer rade nesto sto je ZAKONOM ZABRANJENO. Ali dileri (ne svi, naravno) imaju svoje moralne kodekse... bar sam ja imao dok sam se bavio tim... Nikad nikome nisam dao da proba... nikad nikog nisam "navukao". Svako koje dosao kod mene je dosao ISKLJUCIVO SVOJOM VOLJOM, nikog nisam ja po usima tukao da dodje da kupi drogu. Mozda sam po usima tukao da vrate dugove... ali uzevsi u obzir da sam i sam zavisnik, to sam sve radio iskljucivo da bi prehranio svoju zavisnost... a koliko sam dugova oprostio... to samo bog zna.

I svi vi narkomani... da znate da ste zlatni!!! Poceo sam da radim u kazinu... kockari su najgora sorta!!! Njima treba pomoc!!!

Zasto je tako? Najverovatnije zato sto se zavisnikov mozak pod uticajem supstanci menja... pa onda u normalnom stanju i dobija osecaj krivice.
Dok su kockari uvek u svom normalnom stanju... ma ljudi ko nije ovo video nije video nista... rodjeno dete bi uremili.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

svaka čast!

Post by katarinadimedici »

Poslednji Vedadovi postovi su me u najmanju ruku sablaznili!Nadala sam se da je čoveku bio loš dan,ali ga on baš pretera!Da je te postove napisao neko drugi,verovatno bi se prepucavala do sto jedan i nazad,ali mislim da kao moderator ovog sajta i osoba čije stručno mišljenje treba da se uvažava,Vedad ima moralnu odgovornost za svoje reči.A ovi postovi su u najmanju ruku skandalozni,naročito kada se posmatraju kroz navedeno!Kako je napao svaku reč koju sam mu uputila,a i mene kao ličnost generalno,odgovoriću mu istom merom i na isti način i to će verovatno biti moje poslednje javljanje na ovom sajtu,jer ne želim da svoj život i svoja osećanja iznosim na mestu koje uređuje jedna takva osoba!Svih drugih mi je žao,ali srešćemo se valjda negde u eteru!
User avatar
Igla.U.Plastu.Sijena
Posts: 76
Joined: Wed Jun 01, 2005 11:21 pm

Post by Igla.U.Plastu.Sijena »

EMOCIONALNE MASKE katkad svjesno "navlačimo" želeći izgledati drukčije ili se zaštiti. Smatramo ih nužno potrebnima. Ako nam životno iskustvo pokaže da i nije tako, spremni smo uložiti puno energije kako bismo sami sebe uvjerili da su "maske" nužnost i da je jedino s njima moguće preživjeti "u okrutnom svijetu".

A mske su :LJUTNJA,MASKA DEFANZIVNIH I POPUSTLJIVIH, maska DURENJA.
LJUTNJA može biti i omiljena maska. Koristimo je kad se bojimo, kad smo ljubomorni, kad se stidimo ili kad smo krivi.
A kad nemamo pravih razloga za ljutnju, a MASKA LJUTNJE je naš omiljeni zaklon pred samim sobom i drugima, morat ćemo namjerno tražiti, vrebati nepravde koje se bilo gdje i bilo kome dogode, i čim ih registriramo, imat ćemo pokriće za svoje omiljene reakcije. Nećemo ni primijetiti da postajemo VJEČITO LJUTI, istjerivači pravde.
VJEČITO LJUTI ljudi ponekad njeguju svoju ljutnju i zato što im se isplati. Mnogi će im se "maknuti s puta" i odustati od konfrontacije dopuštajući im i ono na što nemaju pravo. Tako će dobiti nešto preko reda, izboriti se za neku poziciju, dokazati da su u pravu i kad očito nisu. Uz ta postignuća, oni sami sebi izgledaju PAMETNIJI i SNAŽNIJI od ostalih. No, dugoročno će im se ta zloupotreba ljutnje i manipulacija vratiti jer će ih iskreni ljudi izbjegavati. Sami će sebe osuditi na život bez ljubavi i bliskosti. Tražeći utjehu, najčešće postaju zarobljenici poroka koji su sami sebi cilj i za koji imaju još jedan izgovor.
:x :cry: :( :evil: vs :oops: :D :oops:
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

:butthead: Evo i on je skinuo svoju masku!
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

epohalno

Post by katarinadimedici »

Gospođo iglo! :prayer:
Ovo je zaista značajni doprinos u lečenju narkomanije i epohalno otkriće! Možda ću i ja zaslužiti divljenje bar približno onom koje zaslužuje vaša obaveštenost i briga o nama, zato sam se potrudila da i ja nešto kažem stručnom terminologijom!

KONFLIKT

KONFLIKT,sukob dvaju ili više neudruživih procesa ili stanja,približno jednake snage.Obuhvata saznajne funkcije,dinamiku ličnosti (motivaciona stanja) i emocije. Sistematska ispitivanja konflikta naglašavala su jednu, drugu ili treću stranu psihološkog, zavisno od opšteg, metodološkog prilaza psihologiji.
KONFLIKT-INTERPERSONALNI,sukob pojedinca sa drugim licem ili sa drugima,bilo da je konkurentno postizanje istih ciljeva ili neudruživost struktura ličnosti i ponašanja u nametnutom i ograničenom prostoru.Može da se odnosi i na procese u samoj ličnosti (intrapsihičke) koji su podstaknuti međuljudskom dinamikom,ali se stvarno tiču strukturalnih odnosa same ličnosti.

Izvolite otvoriti topic gde ćete davati vaše stručne ocene i analizirati jednog po jednog! Mislim da će biti uvek u vrhu po posećenosti i najzad ćemo imati mesto gde ćemo moći nešto da naučimo i mi laici!
Locked