NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by Boban »

Pa Sanela ovako ovo sam procitao:Da bi nadohnadili potrbno gvozdje jedite namirnice bogate gvozdjem kao sto su crna melasa,iznutrice,riba,morske alge(crvene i mrke),piletina,suvo voce,spanac takodje bilje bogato gvozdjem i mineralima su maslacak,kopriva i kiseljak.Ne uzimajte preparate gvozdja jedan sat nakon uzimanja mlecnih proizvoda,kalcijuma,alkohola,kafe ili crnog caja posto ove namirnice uticu na apsorciju gvozdja.Apsorciju cete pojacati ako uzimate gvozdje uz sok od pomorandze ili vitamin c(1g).To je to sto se tice knjige a ja sam se setio jos i cvekle tako da navali i PRIJATNO!!!POZZ :D
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by ONO »

Cao Sanela!

Moj savjet...a imao sam isti problem...modrozelena alga Spirulina. Ukucaj na netu pa prouci, meni je jaako pomogla, doslovce mi vratila boju u obraze... Procitaj sta sve ima u njoj pa procjeni, al po mom misljenju to je nekako najuniverzalniji lijek za dizanje imuniteta...ono tipa-sve u jednom, mocna stvarcica :)
Ajd cuvaj se i uzivaj dakako!
jago :-D
My lost...and here we go again...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by Boban »

E evoga jos grasak,zelena salata,crna digerica,junetina ... pozz
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by dete svemira »

Caj od koprive!
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by sanela »

Ljudi, hvala vam :)
Evo upravo pijem ovu šumeću tabletu željeza. Al je gadna... :smt078
Ali, probaću nešto normalnije naći... Dali ste mi dosta prijedloga...

Pozz
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by dete svemira »

-Ako se kopriva priprema kao špinat i koristi u svakodnevnoj ishrani, veoma ce brzo popraviti krvnu sliku svima koji su malokrvni

-Zelje, spanac, blitva, brokoli.. Da bi nadoknadila gvozdje moras uzimati dosta vitamina C i vit B
I trebas da budzis neku folnu kiselinu

-Kapi belog luka za procišcavanje krvnih sudova

-jabuke iscedjene u sok

STO ZNACI:
-ZA DOBRO JUTRO PIJES CAJ OD KOPRIVE(ali bez secera jer on ubija deistvo etarkih ulja koji se nalaze u biljci)
-HRANA NA BAZI POVRCA
-UMESTO VODE PI SOK OD CVEKLE
-NEMOJ VODU JER JE TVRDA
-KUPINOVO VINO!!!OBAVEZNO!

PUSTILA SAM MAMI MAIL,TAKO DA AKO BUDEM DOBILA BILO KAKVU INFORMACIJU,JAVLJAM.... PDT_Love_14 PDT_Love_14 PDT_Love_14 PDT_Love_14 PDT_Love_14 PDT_Love_14
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
ONO
Posts: 204
Joined: Fri Nov 10, 2006 10:13 am
Location: ordinary world

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by ONO »

Jutro ekipo! Vidim krmi se na veliko!
Eto ja morao ustati, isao po sub kod doc-a i tako svaki petak...vec mehanicka radnja :-D
Pijuckam kaficu i razmisljam o doceku nove godine, i mislim da ce ove godine opet biti samonametnuta karantena...moj nacin izolacije i specavanja bilokakvog doticaja s opijatima...ma znate vec.
Nego, sta cete vi za novu? Mislim, s obzirom da pokusavamo i jako se trudimo ostati strejt (ja sam i cugu odbacio...djelomice i zbog zdravstvenih problema) al kako ostati normalan, cist i makar se malo zabaviti medu pijanom rajom, svi se deru, skacu, ljube...a ja strejt ko lenjir (kako je jedan clan foruma napisao :-D )
Jel onda pametnije gledati tv program (zna biti dobrih filmova :D ) ili odvaziti se i izaci u paradu pijanstva i kica?? :drinkers: :vom:

Uzivajte u petku,
voli vas jago! :twisted:
My lost...and here we go again...
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by rajouno »

sanela,chaj od kopriwe...nije ruzan..2-3 sholje dnewno..ljubim te,i chuwaj se!
juto ekipo,petak "dan za metak" :-D :-D :-D :D ..opet pijem sama kaficu,ono mi uwijek utekne...mishljenja sam ono,da ako ipak mislish ostati str8,iskuliraj owu nowu opushteno...uz tw...u toplom...bez buke,wriske,podiwljale mase...drogirane...bice josh nowih i nowih,ne zelim uopshte pomisliti da se dowedem u iskushenje,posle owoliko muke i truda...a shto kazesh,ako odem na neku zuraju -teshko da cu ostati medju masom str8 kao lenjir...morala bih barem popiti za NG.a ne mogu ni to :vom:
ljubi te baby!!! :D
PER ASPERA AD ASTRA...
dete svemira
Posts: 938
Joined: Thu Oct 04, 2007 12:05 pm
Contact:

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by dete svemira »

kopriva se koristi i pileca digerica,a posroji i situp,ako je gvozde u pitanju
poljubac
Misli koje misliš
su život koji živiš.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Re: NASA WESELA JUTARNJA KAFICA

Post by Luna »

aa evo i mene... pijem kaficu..pokusavam da otvorim svoj msn ali mi neda. zaledio se nesto. joj kako me zajebava ovaj comp. uzasno je spor. nemam virusa no kaze mi da mi je virtualna memorija slaba. Kako ste to poboljsa? Nista...jedino da ga zalijem cajem od zare ili borovnice :-D :smt044 :smt081 ](*,) [aberaber] hehehe
Ne fakat jel ima neko neki savjet?
Sanela-kupi ako nema svjezih, zaledjene borovnice i jedi. pospesh i sa malo secera i jedesh. Takodje moras piti multivitamine, caj od zare, jesti cveklu i dzigericu. krvna slika ce ti se odmah popraviti. Morash...nemoj se zezati....treba josh sada da se razbolish ...a zima. ajde brzo.... :drinkers: :tonqe:
Jago...vidim furash na subutexu....dokle si stigao? pazi kad budesh skoro gotov s tim...pitaj doktora za clonidine (ne clonopin vec clonidine ili katapresan) tako da ne osjetish ni najmanje krize. Nije narkotik....ne stvara ovisnost...a i uzimaces ga 15tak dana. CMA je isto kao i alcohol anonymous...samo sto je vishe upucen onima sto su koristili meth(speed). Ti sastanci su jako korisni....jako. Rade 12 koraka i daju ti snagu, volju i zelju da nastavish pravim putem. raspitaj se malo o tome tu kod tebe...mozda postoji nesto slicno.
rajuno drago mi je da si na pravom putu i da je sve ok. Svaka cast-samo nastavi.
eto opet se ja raspricah....moram praviti slabiju kafu :-D
e da gledala sam sinoc film Sid and Nancy(sid viscious-iz pistolsa)...wow koji film. bash mi se poigrao s mozgom...upala sam bila u doboko razmisljanje...i zakljucila da ja zaista ne zelim takav zivot. Sto je najstrasnije...ja sam to tek sinoc zakljucila ......Ali dobro...bolje ikad nego nikad. uglavnom...to je to. odoh sada da opet ne pocnem da blebecem :roll: :-D :lol:
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
Post Reply