POMOC: Moje blago je ovisnik

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
TwettyMO
Posts: 15
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:25 am

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by TwettyMO »

Davore,
nedaleko od Sarajeva zazivila je nova zajednica. Prijavio se prije 2 mjeseca te smo cekali da bude na testu cist kako bi otisao. Spreman je ali, sto sam predhodno naglasila, plasi se novog koraka. Trebao bi tamo docekati Novu...pa vidjet cemo.
Procitala sam tvoju pricu prolaska kroz zacarani krug. Svaka ti cast ako si sve ono stavio iza sebe i krenuo novim korakom...SVAKA TI CAST!!!
Ne boj se! Nisi sam! Ima i drugih kao ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by davor »

Hvala,ustvari hvala Bogu!
Cuj pored Sarajeva,ma samo neka ide ....
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
TwettyMO
Posts: 15
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:25 am

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by TwettyMO »

Prema informacijam koje imam tu zajednicu je finansirala Vlada KS, nije daleko od grada, a otvorenog je tipa. Naime, moci cu posjetiti ga svaki vikend pa cak i izaci van zajednice s njim, zovnuti ga svaki dan i biti u stalnom kontaktu. Naravno, prvih mjesec dana to nije dopusteno, ali kasnije da. Neka samo krene lako ce se on tu snaci. Komunikativan je i uistinu dobar čovjek. Droga je ovo uradila od njega sto je sada, ali duboko u sebi krije malog andjela koji je neprocjenjivo vrijedan. Sada je potisten, povucen, ranjiv...imao je krizu s suicidnim mislima koju je hvala Bogu prosao bez poslijedica...sada ga prati nezadovoljstvo i nesanica s nepobjedivom tjeskobom. Kako, i mogu li uopce mu pomoci?!Trudim se iskreno ali ne znam vise na koji nacin mu prici i pomoci...kako ga "trznuti" da odvrati misli od krize...
Da se nadovezem na tvoj zivot (kratko cu, izvini); ti si imao konjske zivce ali i toliko veliku zelju kada si prebrodio sve. I od srca treba skinuti kapu ljudima kao sto si ti, ...ustati se kada se izgovara tvoje ime.
Ne boj se! Nisi sam! Ima i drugih kao ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by davor »

Jeste to je ta komuna u rakovici,Sanela sa foruma ti moze sve reci sta te interesuje,cak ima i ovde napisano dosta o rakovici...
TwettyMO wrote:Prema informacijam koje imam tu zajednicu je finansirala Vlada KS, nije daleko od grada, a otvorenog je tipa. Naime, moci cu posjetiti ga svaki vikend pa cak i izaci van zajednice s njim, zovnuti ga svaki dan i biti u stalnom kontaktu. Naravno, prvih mjesec dana to nije dopusteno, ali kasnije da. Neka samo krene lako ce se on tu snaci. Komunikativan je i uistinu dobar čovjek. Droga je ovo uradila od njega sto je sada, ali duboko u sebi krije malog andjela koji je neprocjenjivo vrijedan. Sada je potisten, povucen, ranjiv...imao je krizu s suicidnim mislima koju je hvala Bogu prosao bez poslijedica...sada ga prati nezadovoljstvo i nesanica s nepobjedivom tjeskobom. Kako, i mogu li uopce mu pomoci?!Trudim se iskreno ali ne znam vise na koji nacin mu prici i pomoci...kako ga "trznuti" da odvrati misli od krize...
Da se nadovezem na tvoj zivot (kratko cu, izvini); ti si imao konjske zivce ali i toliko veliku zelju kada si prebrodio sve. I od srca treba skinuti kapu ljudima kao sto si ti, ...ustati se kada se izgovara tvoje ime.
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
User avatar
TwettyMO
Posts: 15
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:25 am

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by TwettyMO »

Imam dosta informacija jer smo direktno razgovarali s voditeljima...hvala ti na putanji...pokusat cu se raspitati i na forumu
pusa
Ne boj se! Nisi sam! Ima i drugih kao ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.
User avatar
heroinapg
Posts: 3087
Joined: Fri Dec 14, 2007 5:03 am

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by heroinapg »

Uistinu mi je stalo do njega zato i trazim Vasu pomoc...Kako da mu pomognem, kako da ga trznem iz krize, psihicke koju sada ima...kako da ga odvratim od krive putanje koja ga vodi u propast...Uz njega sam 24 sata...iz srca ono najiskrenije zelim da bude ono sto on uistinu jeste, najvece moje blago...

DUSICE :!: Iz najvece ljubavi se prave najvece greske.
Ja sam bila u vezi sa zavisnikom i i sama to postala..Od droge sam se sklonila, apstiniram..ALI, tesko je pomoci!
I sama sam pokusavala to da radim! Iz pocetka sam daval novac za ljekove i za ko zna kakve stvari-mislila sam da tako treba!
:| Budi oprezna, jer nikad se ne zna sta sjutra donosi!
"Ja sam sa svojim blagom htjela da podijelim bol..i tako pocela..Najcesce se takve veze zavrsavaju ili prekidom ili pridruzivanjem.
Nazalost, narkomanski svijet je crno-bijel.
Krizu-fizicku mozes sa njim proci-gledati ga kako se uvija od bolova, ali prosla si je vec nekolko puta ili ces je proci..
A crv u glavi ostaje.
Ukoliko tvoje blago ne priznaje da ZAISTA ima problem..onda je to 1. problem koji treba da rijesis.
Na ovu temu sam hiperosjetljiva, ili na za,zalost "preinfomisana"?"
Ukoliko zelis..konkretnije mi napisi mejlom.
SRECNO

Nemoj da mu vjerujes dok se njegova istina ne dokaze. KOlikogod blago bio..vjerovanjem da ce ""os sjutra"..poslednji put,, ako mu tolerises..cinis mu gore

Tu sam za tebe@!
User avatar
TwettyMO
Posts: 15
Joined: Fri Dec 07, 2007 11:25 am

Re: POMOC: Moje blago je ovisnik

Post by TwettyMO »

Uvidjel asam greske zahvaljujuci svim dobrim ljudima na ovom forumu koji su mi otvorili oci. Kao sto ste rekli najvaznije je da pokori "crva" u sebi i pokusa krenuti normalnim putem, bori se s zivotom jer to je zadatak obicnog smrtnika. Odlucio se za ponovno lijecenje. Ne smijem se zakleti da ce okoncati program i krenuti pravim putem, zadnji put sam bila sigurna da je konacno okrenuo ledja paklu.
Iz ljubavi i zelje da mu pomognem moram ostati jaka i cvrsta, a da se i ja predam njegovoj boli ne bi bilo nista od nas. Sve sto imamo, prije svega cvrsto prijateljski, mogla bih baciti u rijeku. Naravno, njegova patnja i bol (pishicka) pojede me, izgriza do srzi, vjerovatno je to i normalno jer mi je stalo. Znam da moze bolje samo da se trzne iz zamisljenog svijeta i probudi u stvarnost. Uistinu vjerujem u njega i mislim da ce, kad-tad, otrijezniti glavu i vratiti u normalu.
Havala svima koji su mi se javili...od srca...uistinu mi pomazete nesebicno...hvala!!!
pusa :D
Ne boj se! Nisi sam! Ima i drugih kao ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ču i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! Tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima žive.
Post Reply