S.O.S

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Raziel
Posts: 3
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:36 am
Location: Makedonia-Skopje
Contact:

S.O.S

Post by Raziel »

Hello,Pozdrav svima !
Zovu me Raziel,ja sam iz Makedonije(zato mi ne zamerajte na greske ako ih ima dok ovo pisem).
Hteo bih da sa vama spodjelim moje iskustvo sa drogu(HEROIN) i problem koj sad imam i za koj trazim savjet!
Prvi put kad sam uzeo hors bilo je pre 6 godina,sad imam 25,sa mojom tadasnjom curu koja je vec bila navucena.U pocetku je sve bilo super,imali smo pare i po cjeli dan smo se sexali i snifali hors.Posle godinu dana sam prvi put probao i na iglu i produzio tako.Vise nije bilo zadovoljstvo,sad je bilo svakodnevno prezivljavanje!Poceo sam razmisljati o skidanjem sa horsa i probao sam sa metadon koji sam ga kupio na crno ali nije mi uspelo posto nisam bio discipliniran u doziranjem,odnosno popio bih toliko da bi se doveo do stoun.Tako sam sobrao hrabrost i sve ispricao roditeljima,zakljucio se u sobu i pretrpeo pekolnih 10 dana!!!Custvo kad ti prodze kriza i kad ti se organizam vraca u zivot je neopisljivo,unikatno!Osecao sam se kao da sam blagosloven,to je feeling koj nemoze da se opise recima!Rekao sam sebi da necu nikad da dozvolim da se opet navucem na djavolski prasak ali sam se opet navukao i u taj film sam oko 5-6 meseci!
Resen sam da se opet skinem sa horsa ali ne kao prvi put bez pilule ili slicne medikamente.
Spreman sam da trpim krize ali ako ima neko ko zna neku semu za skidanje sa neke pilule koje bi mi olaksale krize ja ga MOLIM da mi pise!!!
Procitao sam za neki SUBUTEX ali taj lek u Makedonii nema :(
Unaprjed iskreno hvala za sve one koje procitaju ovo i daju mi savjet !
Pozdrav iz Makedonije-Raziel :)
A friend in need,is a friend indeed !!!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: S.O.S

Post by cokapeace »

Pisala sam opširno o tome na : SUPSTITUCIJSKA TERAPIJA
" Hitno potrebna pomoć / Informacije - Subotex !" : post autora - "Coacoa"

Imaš tamo opis načina i lekova uz pomoć kojih sam se ja skidala..možda ti pomogne..

I ,Dobrodošao !
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: S.O.S

Post by coacoa »

Poz Macedonia,

Jbg, ja sam posle subutexa zagovornik SAMO subutexa, i to na kratke staze - 10 tak dana dok ne prodje fizicka....
Moze i ovako kako je cook pisala, naravno, ali je sub. mnogo bezbolnije, u stvari nema ni B od bolova...

Zar nemas nikoga ko moze na crno da ti kupi u srbiji, hrvatskoj, francuskoj, uk, americi????/
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
User avatar
xyx
Posts: 41
Joined: Tue Sep 18, 2007 12:07 am
Location: BGD

Re: S.O.S

Post by xyx »

chuo sam da je prestao da se proizvodi zbog zloupotrebe i da ce se primenjivati samo "suboxone" terapija....

tako da ga je veoma teshko naci...
Post Reply