MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Marijag
Posts: 5
Joined: Wed Nov 07, 2007 12:59 pm

MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by Marijag »

Znam da ce se sada mnogi ljutiti sto pitam nesto sto je verovatno vec pitano 100 puta, ali trenutno sam na poslu i ako bi me sef uhvatio da surfujem po internetu, dobila bih momentalni otkaz!
Dakle, moj problem je sledeci - navucena sam na gram i po dnevno i do sada sam se uglavnom lecila privatno. Ali ovaj put sam odlucila da probam sama i od sredstava koja imam za skidanje su - suboxon od 2mg (15 tableta), metadon, u kojem je, nazalost, ostalo jos nekih 30 kapi, bensedin, bromazepan i rivotril (ako se oni uopste mogu nazvati skidalicama). Molim vas, ako neko ko zna moze da mi kaze sta sad ja da radim? Poslednju dozu dopa sam uzela pre sat i po (ter) i vec je pocela da me hvata ziza. Kada i koliko mogu uzeti suboxona da bih se sredila i da li on uopste ide u kombinaciji sa ovim ostalim lekovima koje sam nabrojala?
Hvala svima unapred na odgovorima!
Pozdrav za sve!
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by coacoa »

Pozdrav,

Jbg, nisam bio kod kuce da bih video tvoj post, sada je vec pola 8, nadam se da si ok....Tj, nadam se da nisi uzela sub.nakon tih sat vremena od poslednje doze uzimanja dopa....Nadam se da si uzela taj metadon sto imas...Da si uzela sub., sigurno bih se raspala od zize i zavrsila jos jednu shemu da se sredis, ukoliko bi uopste mogla da se sredis....!!!
Da si malo prosvrljala netom, sigurno bi dosla do informacija sta i kako sa subom.
Terapija Subutex/Suboxone iz lekarskog ugla - ovaj forum.

I kakav je to uopste dop posle koga te hvata ziza nakon pola sata zadnjeg uzimanja, pa jos ter !!!??? :( Meni je uvek bilo ok kada bih samo jednom u toku dana uzeo, pa tek sutradan me hvata ziza, ali mozak je cudo , i koliko vidim razlikujemo se poprilicno...

Naime, i ja sam u slicnim govnima. Danas je 3 dan da sam strejt.Navucen na ter dnevno pusenjem.Ja se skidam subutex-om.
Od 2 mg! Imam samo 1 tablu.Ostalo mi je jos 4 komada .

Prvu dozu suba-(ti imas taj suboxon, to je isto subotex sa minimalnim dodatkom jos jednog sastojka, subotex je beli, tvoje tablete su narandzaste..) sam uzeo nekih 15 sati od poslednjeg uzimanja dopa. Koliko sam proucio na netu, potrebno je proci najmanje 12 sati, sto vise izdrzis to bolje!!!Najbolje da sacekas full raspadanje , pa tek ondah sub pod jezik, i pustis da se rastopi.Nemoj da ga usmrkavas i sl.U uputstvu na netu lepo pise-pod jezik i pustis da on odradi svoje.Posto si navucena na 1.5gr., ja bih na tvom mestu uzeo 3 mg suba, znaci 1.5 tablete, mozda i cele 2.

Neces verovati , kao sto i ja nisam koliko je to jak lek !!! Nemas ni Z od zize, kod mene je prisutna samo neka jeza kroz ledja katkad, ali, to je nista..Sposoban sam da hodam, funkcionisem, radim...Moci ces bez problema da ides na posao. Strejt si ko kokoska, osecas se odlicno...Zaista, ja po prvi put uzimam sub. i ne mogu da verujem koliko je jak lek!Definitivno Nobelova nagrada za izumitelja! :) Negde nadjoh da je 50 puta jaci od morfina...
E sad...Postoji i nesto sto nisam dokucio surfujuci satima netom...A to je sta se moze koristiti od lekova zajedno sa subom.??? Ovo sto ti imas, zaboravi...? zepami NIKAKO! Cak sam provalio da nikakvi drugi lekovi protiv bolova ne dolaze u obzir, nikakvi misicni relaxansi, nista brufen, diklofenak, nista antidepresivi!!!

Ja sam ukupno za ove 2 noci spavao par sati...Ali ne mora da znaci da ce i kod tebe biti taj problem...

Resio sam ovaj problem tako sto sam kupio kapi Valerijane, za umirenje i spavanje, pre 20 tak minuta sam uzeo 30 kapi i sasvim mi je ok. Da covek ne poveruje sta cini sub !! Ja sam iznenadjen, ali sa druge strane, zivo me interesuje sta ce biti posle uzimanja svog suba kojeg imam? Kakvi ce problemi tada nastati. Nasao sam da se terapija nastavlja koriscenjem lekova za smirenje i antidepresivima ( ovo sve se uzima nakon 70 sati od poslednje doze suba, jer se toliko zadrzava u organizmu...)

E , da, u tvom slucaju s metadonom...Poslednja doza meta mora biti najvise 30 mg, da bi nakon nekoliko sati (12) kada osetis full zizu popila suboxon...

Ne znam koji je to tacno sastojak koji se razlikuje od subotexa, a koji poseduje tvoj suboxon, ali se mozes raspitati na netu, imas gomilu linkova pa googlaj...Kada uzmes sub. veruj mi da ces moci to da radis... :D

Meni savetuju neizlazak iz kuce...Tipa , zabij se ciku, i odradi tih 10 tak dana zize.NE ! mislim, kapiram ih, to je radi predostroznosti tipa, da ne zavrsim shemu ...Ali nekako pod ovim subom, ja nemam zelju da radim dop ! Neverovatno ali tako je...Diler mi je na 20 metara od mene, ali , da li je to u mojoj glavi ili tako radi sub- ko zna...???
Dakle, vise sam pristalica izlaska i setnje( naravno, ukoliko sama sebi zelis dobro-neces uraditi shemu).Sunce cini cudo kada ti obasja lice, a i mislim da je bolje za misice da rade nego da atrofiraju...Nekako , barem meni, mnogo je bolji izlazak u prirodu (ali prirodu) nego sedenje kod kuce , podsecanje, gledanje stvari koje te asociraju na dop i sl...

Nista ne brini, ako imas jaku zelju, uspeces! Vidim da si se vec skidala i navlacila- jbg, i ja sam, ali hajde na nam ovo bude poslednji put :) ( dobro, ne racunam malo zeza za Novu godinu :twisted: ).
Pici taj sub, moci ces na posao , radices i funkcionisati bez problema,imas ih dovoljno, ali OBAVEZNO, vec sutradan smanjuj dozu, i svakoga dana sve manje...

Eto, toliko od mene, naravno imas podrsku, pa pisi sta se desava, bice ti lakse....
Pozdrav
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by sanela »

coacoa wrote:( dobro, ne racunam malo zeza za Novu godinu :twisted: ).
Sve dok ovako razmišljaš, dzaba tebi subotex... :roll:
Sve je to privremeno rješenje... do iduće "praaave" prilike.
Marijag
Posts: 5
Joined: Wed Nov 07, 2007 12:59 pm

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by Marijag »

Marijag wrote:Znam da ce se sada mnogi ljutiti sto pitam nesto sto je verovatno vec pitano 100 puta, ali trenutno sam na poslu i ako bi me sef uhvatio da surfujem po internetu, dobila bih momentalni otkaz!
Dakle, moj problem je sledeci - navucena sam na gram i po dnevno i do sada sam se uglavnom lecila privatno. Ali ovaj put sam odlucila da probam sama i od sredstava koja imam za skidanje su - suboxon od 2mg (15 tableta), metadon, u kojem je, nazalost, ostalo jos nekih 30 kapi, bensedin, bromazepan i rivotril (ako se oni uopste mogu nazvati skidalicama). Molim vas, ako neko ko zna moze da mi kaze sta sad ja da radim? Poslednju dozu dopa sam uzela pre sat i po (ter) i vec je pocela da me hvata ziza. Kada i koliko mogu uzeti suboxona da bih se sredila i da li on uopste ide u kombinaciji sa ovim ostalim lekovima koje sam nabrojala?
Hvala svima unapred na odgovorima!
Pozdrav za sve!
Na brzinu sam pisala. Uzimam dnevno od 1.5 do 3 mica, a dop je odlican. Zato sa rekla da me je vec posle sat i po od tera pocela da drma ziza. Inace, nisam jos nista uradila povodom skidanja, jer sam ocekivala neki odgovor od vas :), ali posto sam sada kuci, moci cu da pogledam sve postove koji su vezani za to sto me ineteresuje.
A tebi COACOA, puno hvala na savetima koje si mi dao! Jer mozeas da mi kazes odakle si?
Pozdrav!
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by coacoa »

sanela wrote:
coacoa wrote:( dobro, ne racunam malo zeza za Novu godinu :twisted: ).
Sve dok ovako razmišljaš, dzaba tebi subotex... :roll:
Sve je to privremeno rješenje... do iduće "praaave" prilike.

Moze da bude- Ne mora da znaci ! :wink:
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by saša-ex »

coacoa wrote: Moze da bude- Ne mora da znaci ! :wink:
Mora da znaci...Sta ces, zivot je surov...Ako stvarno hoces da se skines, jedini nacin je da zaboravis bilo sta od gudre do kraja zivota...Zao mi je, to su pravila...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
coacoa
Posts: 37
Joined: Sun Nov 04, 2007 11:03 pm
Location: Beograd- Bar

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by coacoa »

Znam!
Potpuno si u pravu.
->
Unsuccessfully Coping With The Natural Beauty Of Infidelity
<-
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by joesspappa »

Dodao bih jos ALKOHOL JE GUDRA!!! Zaboravi i njega...
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
naćuška
Posts: 3
Joined: Wed Nov 14, 2007 12:53 am

Re: MOLIM VAS (AKO JE MOGUCE) ZA BRZU POMOC

Post by naćuška »

Ne znam u kojoj si sada fazi,da li si,koliko i s čim uzela subutex pa bi ti volila reć par činjenica o njemu.Prvo to je zamjenska terapija za skidanje bas kao i metadon samo različitog kem.sastava,a drugo izaziva ovisnost i kriza je jebena.Bez obzira na uputstva postupak ide ovako:ako si na dopu i metadonu prvo prestani uzimat dop tj.zamini ga metadonom.Prva doza subutexa uzima se 24h od uzimanja zadnja dva met. u količini koja je individualna!!!!!!!!!!Znači,bez obzira na naša iskustva doza je individualna i iskreno ti savjetujem da se posavjetuješ sa doktorom jer lako možeš postić suprotno(nezamislivu krizu kao ja ili nenormalnu euforiju kao neki koje sam gledala)I onda kada je stručno propisana i ako ne brljaš sa strane,terapija ne bi trebala trajat duže od 6 mjeseci nakon koje stručnjaci preporučuju odlazak u bolnicu na skidanje sa subutexa!Ovo ti je živa istina,a priča da na njemu ludilo funkcioniraš je točna,ali se i ludilo navučeš na njega pa si na kraju balade dobila to da si jednu ovisnost zamijenila drugom koja je društveno prihvatljiva(to je jedina razlika).Morala sam ti ovo napisat jer ne bi tila da krivo startaš jer bi te to samo vratilo dopu u rekordnom roku.
Brze pomoći nema,ali za prvu pomoć dobar je i sub.Najvažnije je da si ti spremna počet borbu sa vjetrenjačama,a sada ona izlizana,ali istinita:Nije bitno koliko puta padneš ako se jednom uspiješ dignut!!!!!!!!!!

Od srca ti želim da ustraješ!
Post Reply