Treba mi pomoc

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
Bizzare Contact
Posts: 6
Joined: Fri Oct 26, 2007 1:03 pm

Treba mi pomoc

Post by Bizzare Contact »

Ovako...imam 19 godina,iz Srbije sam.Moj problem je sledeci i bio bih zahvalan ako bi mi neko pomogao.Imam drugaricu,koja ima isto godina koliko i ja,a drogira se vec dve godine.Ja to nisam znao do pre dve nedelje,kada sam je video da se fiksa.Priznala mi je da to radi vec dve godine i rekla da nikome ne govorim,jer znam samo ja.Prvo je pocela sa nekim lakim drogama,a posle je presla na iglu.Njeni roditelji ne zive ovde,vec u Nemackoj,salju joj pare svakog meseca,tako da ni ne znaju sta se desava.Ovde zivi sa babom,koja je stara i takodje ne zna o cemu se radi.Decko je navukao,na drogu.Juce sam bio kod njenog decka,i polomio mu kosti.Kako da joj pomognem,kada ona kaze da ne moze bez droge?Da pokusam da je vodim u Beograd,cuo sam da ima neke kuce gde se narkomani dobrovoljno lece?Da li da je vodim u Bolnicu,ili gde?Sta da radim?Da li da je na suvo skidam s droge,nrp;da je zakljucam u sobu i ne pustam da izlazi?Kako ce reagovati na to?Molim vas zahvalan sam na svakoj pomoci...ne znam sta da radim!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Treba mi pomoc

Post by cokapeace »

E prijatelju...Da li ona želi da se skine?! To je pitanje koje treba da joj postaviš i da pored svih narkomanskih laži i manipulacija izvučeš iskren odgovor od nje. Ne možeš pomoći nekome da se izleči( jer narkomanija JESTE bolest) ako on to ne želi,prvo,i da je zatvoriš negde,ako ona još nije raskrstila sa sobom,čim izadje-odradiće se.;Drugo,vidim da nemaš iskustva,a ljudi na dopu su vrhunski manipulatori i lažovi-to dop pravi od njih,i ako uspe njega da se spasi,ispod svega toga leži ona stara osoba,ona sa dušom,kajanjem i sniovima;Treće -osoba na heroinu je " Emotivni invalid"(taj izraz sam ovde na forumu pročitala,i ko god da ga je upotrebio-potpisujem)jer ne postoji bolji sklop reči za objašnjenje..plakaće,moliće,vikaće,miriće se sa svime,..samo da popustiš ,samo da ode da uzme dozu.I to prijatelju ,ne znači da je ona loša osoba,to znači da Dop vlada njom i njenom glavom,i da joj kroz istu samo prolaze šeme i kombinacije kako da završi nešto,kako da se sredi..
Zato je zaista bitno da razgovaraš sa njom -šta ona želi...dve godine ,nije uopšte period za podcenjivanje,još i igla..
Postoje komune,psihijatri,blokatori..ali moraš znati da li ona stvarno želi da se izvuče iz toga..čak i da žarko želi,procenat recidiva i vraćanja istom-je ,nažalost ogroman...to nije borba"za jedan dan"-To je ogromna borba..to ti kažem iz ličnog iskustva.Treba ti puno strpljenja i volje,kao i da naučiš da ne nasedaš na njene manipulacije(ako ih sada nema-biće ih ako počne sa skidanjem)..i ja lično mislim da bi trebao da kažeš njenoj porodici,jer ovo uopšte nije problem" za zezanje" ,a posledice su..katastrofalne,bitka je užasno teška ,ali ne i nemoguća.Trebaće ti pomoć.
Javi se ako ikako mogu da ti pomognem i na pp
pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Treba mi pomoc

Post by cokapeace »

Upravo sam pročitala jedan post koji bi ti možda mogao pomoći da shvatiš način razmišljanja jednog narkomana,i sve što uz heroin ide :" neverovatno ili ne? roditelji štite narkomana "-zadnji post ovog trenutka,koji je napisala "Jana"..
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
Bizzare Contact
Posts: 6
Joined: Fri Oct 26, 2007 1:03 pm

Re: Treba mi pomoc

Post by Bizzare Contact »

Prvo da vam se zahvalim.Ovako stoje stvari.Mnogo sam razmisljao i pricao sa njom,rekla je da je voljna da se skine,ali i je takodje rekla da ce za to trebati vremena.Ja sam ukrao broj od njenih,pozvao sam ih veceras,nisam im nista rekao preko telefona,vec sam rekao da se hitno vrate ovde.Rekli su da ce biti tu kroz dan - dva.Razgovarao sam sa jednim doktorom iz obliznje bolnice i odveo je kod njega.Nije pristala da bude tamo dok njeni ne dodju,odveo sam je na silu.Samo ne znam koliko ce tamo izdrzati.Hoce li izdrzati?Takodje je rekao da mora da pije blokatore,koji su jako skupi.Sest tableta kosta 6200 dinara,ili oko 55 - 60 evra.Ja sam mu odmah dao 400 evra,imao sa 200 sto sam dobio za studije,ostalo sam pozajmio od drugara,lagajuci da mi treba za patike.Nije mi zao,samo da se ona izvuce.Veceras pre nego sto smo krenuli kod mog drugara(doktora,morao sam da je slazem),uradila se jos jedaput,jer nije mogla da izdrzi.Predamnom.Da li ce ona izdzati kod Doktora,da ne proba sluceno da pobegne?Ili da se ubije?Ako veceras nije mogla da izdrzi,kako da znam da li ce izdrzati nedelju dana u bolnici?Ne pustaju me kod nje,rekli su mi da cu moci da je vidim kroz dva - tri dana...Mnogo se brinem.Kada sa odlazio,vikala je da me mrzi i da joj se vise ne obracam.Da sam ja za nju mrtav,da sve ove godine druzenja mogu da zaboravim.Rekla jos neke mnogo strasne stvari,koje ne bih sada da napisem,mnogo su sramotne.

U pravu si kada si rekla da ce mnogo da laze,prvo mi je rekla da je voljna da se skine,a posle kada smo se nasli ispred bolnice,samo sto mi oci nije iskopala.Sve u svemu,uspeo sam da je odvedem.Nadam se da cu joj na ovaj nacin pomoci,mada ona to ocigledno sada ne shvata.Da li cu joj ja biti drug kada se izleci?Ili ce me mrzeti?
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Treba mi pomoc

Post by cokapeace »

Ne brini..to je dop govorio iz nje..ako Ti izdržiš nju,-bićete prijatelji i dalje!
pozz
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Treba mi pomoc

Post by jana »

Da li ces joj biti drug kad se izleci ,ili ce te mrziti? Ja sam na toj stavci vec sedam godina,dijete moje.Kad stupim u kontakt ,zavisno u kojoj situaciji,to je za mene isto sto si i ti prezivio u ova kratka vremena.Ali ti moram reci,da si sve to ,po meni,junacki odradio.Svaka c ast,mladi covjece.Isto bih i ja uradila.To je jedno konstruktivno razmisljanje i djelovanje.Srela sam ovdje ,trazeci pomoc,jednog starijeg ,iskusnog covjeka.Bio je dvadeset godina na svim vrstama droga.U vrijeme kad sam ga srela,drzao je kucu za pomoc ljudima koji apstiniraju nakon lijecenja.Pitala sam ga,kako je prihvatio da se lijeci?Rekao mi je ovako:Svi su mu okrenuli ledja,i otac i majka i prijatelji,roditelji su cak i umrli u vrijeme njegovog "putovanja",ali imao je najmladju sestricu koja je dvadeset godina bila ustrajna.Drzala sa njim jedan povrsan kontakt,kao marioneta,klovn.Dodje jedno jutro u poziciju da i tu najmladju sestricu izmanipulira radi dopa,uzme joj sve vrijedno,a i sama je zivjela siromasno.Dodje na trg da proda te ukradene vrijednosti,i... odjednom,kad je dobivao novac od kupca,kaze,kao da ga je necija ruka obgrlila i uputila ka sestrinoj kuci.Vrati novac,ukradene stvari i sa sestrom ode u bolnicu.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Treba mi pomoc

Post by jana »

Kako rece Coka,ako ti izdrzis nju,kontakt se nece prekidati,jer ljudi sa dopom su ionako izolovani,i socijalno neprihvatljivi.Pretpostavljam da ste prije njenog odlaska u svijet droge imali jedan solidan i iskren mladalacki kontakt.Da nije bilo tako,ne bi ti to sve junacki odradio.Skidam ti kapu,mladi covjece,jer malo je takvih ljudi danas.
User avatar
Bizzare Contact
Posts: 6
Joined: Fri Oct 26, 2007 1:03 pm

Re: Treba mi pomoc

Post by Bizzare Contact »

Ja cu nju sigurno izdrzati,zato i hocu da joj pomognem.Hvala na pomoci,mnogo ste mi pomogli.Javicu se za dva - tri dana,da vam javim kako je.Pozdrav Svima i VELIKO HVALA JOS JEDNOM!!!!
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Re: Treba mi pomoc

Post by cokapeace »

i ,ZABORAVILA SAM DA TI KAŽEM ...: SKIDAM TI KAPU,ovo što ti trenutno pokušavaš da uradiš(i sa tvojim stavom VERUJEM i da ćeš uspeti ! :) ) JE NAJPLEMENITIJA STVAR koju sam čula,pročitala(nazovi to kako hoćeš) u zadnjih ko zna koliko godina! I HVALA TEBI !-Jer sam odavno,što zbog dopa,što zbog njesra koje sam pregurala preko glave,zaboravila i prestala da verujem da dobri ljudi,i prijatelji postoje !

Imaš moje najiskrenije želje i veru da ćeš uspeti! I ako ti zatreba pomoć hoću da znaš,da sam tu !!
Cmoka! :smt023 :smt058
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Treba mi pomoc

Post by zvrky »

Imas podrsku i od mene,svaka cast mali prijatelju =D> Bice ti potrebno mnogo zivaca i strpljenja...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply