Život je privremen zadatak...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

tanana wrote: .. meni preostaje završiti psihologiju i raditi u komuni .. to je ono što ja želim...
Ovo ćeš moći ostvariti samo ako budeš stabilna i jaka, a ne tanana i neodlučna.

Drugima možeš pomoći tek kad pomogneš sebi. Čuvaj se i napravi pravi izbor kojim ćeš biti zadovoljn a sobom i koji će ti omogućiti da ti pomažeš drugima, a ne da drugi moraju pomagati tebi!

Ljudi koji su ti pisali su na svojoj koži osjetili šta znači biti ovisan, a ja ti pišem kao neko ko je bio na tvom mjestu i odlučila sam upisati socijalni rad i sad radim u komuni.
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

i...CARICA si !!!(to si zaboravila da napišeš!) :D
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
User avatar
sanela
Posts: 4007
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

tanana wrote:............................
šta ovo znači?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Post by jana »

Tanana,tvoja je iskrenost tako lijepa,i tvoje je srce tako dobro.Svi ljudi u tvojoj dobi prolaze kroz takve nazovimo kusnje.Vazno je ivuci se prvi put,kad zov ljubavi gura u ponor,poslije,to ide lakse.Voli Te teta Jadranka.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: tanana jednostavno - ZABORAVI........

Post by selma »

Ja sam se zabavljala sa narkomanom par godina.Dobro, i ja sam bila narkomanka,ali u tu bolest sam dobila i tu "ZORAN SINDROM",pa na kraju kada vise nisam imala sta da marnem ili koga da preveslam,pocela sam da zicam po ulici da bi i onkoji sjedi u kuci u toplom i ceka mene da dodjem sa dopom,imao da se sredi i da skine zukru. :shock: Nije me on tjerao i sl. ja sam sama htjela.Tako,vise ti ne trebam nista ni reci.
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: vrijeme liječi sve pa i mene će...

Post by jana »

Tako,hvala Ti Boze da si uza me.To ce Ti najvise pomoci.Ko te bude trebao,trazit ce te.Ako se nudis sama,samo se devalviras,Tako,ne bacaj svoje bisere tek tako,i tvoj je zivot vrijedan u ocima Boga .To sto se ti sada osjecas tako,to je radi zaljubljenosti,ali je bolje otpatiti malo nego ostati u ulozi zrtvenog jagnjeta.Jer ti ne znas da li ce se to tvoje zrtvovanje i odricanje i zelja da ucinis dobro,uzvratiti.
Post Reply