Trainspotting - Moja istorija - od pocetka do - kraja!?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

e,mark prichala sam sinoc sa onim 'zajednichkim drugom',puno te je pozdrawio!shta ja to chujem,konachno si se testirao,brawo junachino nasha-drzim ti palchewe da swe bude u redu!jawi se!

kiss
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Taman sam poceo da pisem ovo kad zvoni telefon, zovu skotovi da se ide napolje. Pozitivno je sto sam vec... a jebemu mater, zabrojao sam se, ali oko tri i po meseca cist, bez ijednog heroinskog recidiva, ali uz par trodonskih recidiva. Poceo sam cak i grass da pusim... e pa da mi je neko to pricao, ne bi mu verovao, ja i trava.. ej! Nego dobro, nisam napusen po ceo dan, nego samo uvece pred spavanje, nekako lepse spavam. Sve ja to u terapeutske svrhe.
Procedura testa mi je nekako najjednostavnije izgledala da budem dobrovoljni davalac krvi, posto se sva donirana krv obavezno testira na hiv, hbv, hcv i sifilis. Dr mi je rekla da su rezultati testa gotovi obicno za nedelju dana, i da ne daju rezultate, vec da ce me pozvati samo ako nesto nije u redu (tj. ako imam nesto od navedenih virusa). Krv sam donirao 27.8, do sad je proslo 20 dana, u ponedeljak ce biti pune tri nedelje. I po mojoj racunici, ako se do sad nisu smilovali da mi jave, sigurno je da nemam nista, a uredno sam im ostavio i broj telefona da pozovu ako nesto bude. Tako da imam razlog da ne budem fucked-up, za neko vreme cu ja opet dati krv, pa ce oni to opet pregledati i onda cu biti 200% siguran. Mada, posto inkubacija traje prilicno dugo, a moj poslednji potencijalni kontakt sa virusom se desio u februaru 2006 godine, jebo mu ja mater, do sad bi se manifestovalo bar nesto (mislim, nasli bi nesto).

A hteo sam nesto da dopisem u dovlinoj ispovesti, al' reko ajd' red je da upisem u mojoj. To nesto se odnosi na ideju sase-ex. Secam se toga kao da je juce bilo, on u nekoj emisiji kod Olivere Kovacevic i bas to prica a ja kriziram i gledam emisiju, valjda je isla na BK, tada se nisam slagao sa tim, je ne mozes doveka izbegavati narkomane i kriticna mesta. Ali sada shvatam da je cilj i sustina sto vise ih izbegavati. Od kad sam se "skinuo" znaci u poslednja tri meseca i po meseca, video sam samo tri puta heroin uzivo. Ali kako su ljudi kvarni i koliko ti zla zele... prosto samo cekaju momenat da kazes: jbg, zasrao sam, da vide da nisu jedini, da je vrlo tesko izvuci se i u tome nalaze opravdanje za svoj pad. I tako jedan moj "ortak" dosao kod mene na gajbu i ceka u blizini da zavrsi semu, a on se kao skinuo, pije blokatore vec dva meseca i slicno. Medjutim, njegova greska je u tome (a ja sam mu punio glavu da to ne radi, ali sta ja znam) sto i kad je bio na blokatorima on se i dalje cimao sa dopom, ima kombinaciju pa zavrsi ovom, pa zavrsi onom i uvek sam ga vidjao u drustvu aktivnih narkomana. Upozoravao sam ga da ce jednog dana popustiti. I da nastavim, on dosao kod mene i on bi blejao tu, al' samo da uzme robu, ja mu pricam: brate, nemoj, ako te vidim uradjenog bice i meni crv i uradicu se... ma jok, ne obazire se. I na kraju pristanem na to d samo izvuce lajn kod mene u kupatilu, da se ne bi cimao po gradu... E, pa onda bi da popije kafu i na kraju, kad je poceo da mi stondira po gajbi i da prica nepovezano izbacio sam ga. Ne zato sto mi je crv postao neizdrzljiv, gotovo da crva nisam ni imao, ali me je nerviralo takvo njegovo ponasanje. Na njegovom primeru se manifestuje ono sto niko od nas nije u pocetku hteo da prihvati, da se takvi ljudi moraju izbegavati po svaku cenu.
I eto to, sad mi zvonio telefon pa mi prekinuo tok misli... nastavicu kad se setim
pozdrav
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Cestitam ti na negativnim testovima... Imao si mnogo srece. Ja ne znam nijednog iv narkomana koji nije pozitivan na HCV, barem ovdje. Jebiga, malo mjesto i masu raje blam da stalno kupuje ganove u apoteci, pa se istim sluzis sve dok ne igla definitivno ne zacepi i ne bude teorije da je produvas... Tako sam i ja fasovao 2003. godine. Mislim da sam jos uvijek dobro, stomak mi jos ne izgleda kao da sam progutao gajbu piva sa ambalazom.

Ste se tice vutre, znas sta mislim o tome. Ja sam se napusio prvi put nakon 13 mjeseci cistoce od svih droga za novu godinu 2006... Nije proslo ni mjesec dana, a napravio sam recidiv dopom. I onda ponovo usao u jebeni ritam. Ne kazem da sam poceo sa dopom zbog vutre; prije ce biti da je vutra bila signal da lagano padam... A i ja sam nepusac kao i ti, pa mi trava ne lezi. Iz aviona se vidi kad sam napusen i budem glup kao noc. Pravo je odvratan osjecaj kad si potpuno svjestan sebe i u nekom si drustvu i pokusavas da se ponasas pristojno, a iz usta ti samo izlecu nebuloze. Samo valjas gluposti, jednu za drugom.. I kontas stvari kao retardirani drot. Zato sad ne duvam.

Dobro je da si provalio da se ne trebas druziti sa aktivnim. Ne radi se tu samo o odrzavanja apstinencije... Radi se i o svemu ostalom. Njima je dop sve, tebi sada nista (ili bi barem trebao biti). Sta onda imate zajednicko, osim uspomena ? A takve uspomene ne treba cackati jer bude zvijer... Razliciti putevi. Samo zdravo za zdravo.

Popij pivu i za mene. Ja veceras utakmice gledam kod kuce.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

I ja zivim u malom mestu, i ima samo dve apoteke u kojoj daju ganove. Ja tamo odem jednom u tri dana, kupim 10 kompleta i onda prvi dan svaki upotrebim samo jednom i bacam, a onaj poslednji koristim dok se ne zapusi igla :D Al' jbg, desi se da prodje 8 (do tad rade) ili da je nedelja... a zaboravim uvek na nedelju... pa onda jurim dal' neko ima novu iglu, pa kad nema, ja jbg.

E, al' ja vutru pusim samo u probranom drustvu i na tacno odredjenom mestu. Na svakom drugom mestu mi je neprijatno, osecam se sto ti kazes "kao drot", nekako glupavo, sam sebi sam odvratan. A ovo su mi extra ortaci, koji nemaju veze sa dopom, u principu, mrze ga, i uopste nema nikakvih razgovora o tome i potpuno sam se navikao na taj rezim, uopste ne razmisljam o dopu. Kad neko pocne da prica nesto o njemu (van tog drustva, jer ne mogu ipak biti non-stop sa 5 ortaka) slusam ga iz pristojnosti ceo minut i odma mu napomenem da me smara i da prekine sa pricom o drogama uopste ili cu se udaljiti. Ne zelim da slusam vise o dopu, metu, subovima, blokatorima, implantima, skidanju, kriziranju, navlacenju, "vezao sam samo par dana". Znaci postao sam alergican na takve stvari, dobijem osip kad cujem to.
Slazem se da je vutra prilicno pouzdan indikator da je neko poceo da se vraca na stari put... ali mislim da kod mene nije slucaj, sveze skinuti obicno piju, i koriste druge stvari samo da bi na trenutak ubili zelju za dopom, sto je vise ubijaju na taj nacin, postaje sve jaca dok jednog dana ne preovlada. A meni je sad na vutri onaj trip kao kad sam imao 14 godina, napusimo se, lupamo gluposti i smejemo se kao hijene, zato i pusim jedino kod tog ortaka na gajbi i sa odredjenim ljudima u drustvu. Ponekad cak dodje i neko koga znam, pa svi oni puse a ja tad ne pusim, jer mi ljudi ne odgovaraju, "zrace me". A jednom sam probao i u takvom drustvu, i odma su poceli da me gledaju kao 8 svetsko cudo.. juuuu, ti pusis vutru!!! pa se onda iscudjavaju, pa mi ponavljaju kako sam ja kenjao da je vutra sranje i u globalu me unose u lose tripove. Nek se nose u tri lepe. Sad sam mozda zadovoljan sobom.
Umesto legije nasao sam kombinaciju u Egiptu, slican posao, bolje placen, manje rizican. Obezbedjenje neke palate, ili naftnih polja i slicno, zavisi gde te bace.
A juce sam samoanalizom sebe zakljucio da ja sebe ne mogu da nadjem u normalnom svetu, ja nisam kao drugi i ne mogu da funkcionisem kao drugi, ovaj svet ovakav mi ne odgovara. Jedini uslovi na ovom svetu u koje bih mogao da se prilagodim je vojska, nebitno kakva, nebitno cija, ali taj odnos unutar jedinice i striktna hijerarhija mi bas odgovara. Po ceo dan nesto radis, jesi umoran ko pas, al' nemas vremena da mislis na gluposti (mada iovako ne mislim na gluposti iako imam svo slobodno vreme ovog sveta). I u tom smeru ce se dalje kretati moj zivot.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

I odlucio sam nesto! Necu nikad vise izaci u grad! Mislim u grad, kao ono petkom i subotom sto se izlazi, ono kad se ljudi napiju, slusaju narodnjake i slicno. Necu nikad vise. Jedino do 8 uvece, eventualno 9 neko pice u kaficu dolazi, ovako JOK!

e, sad... sta ce moja lepsa polovina reci na ovo i koliko ce me ovo uopste drzati... videcemo!
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
malena_maca111
Posts: 53
Joined: Tue Sep 04, 2007 10:49 am

Post by malena_maca111 »

ako te tvoja bolje polovina voli i ako joj je stalo do tebe, podrzace te u toj odluci, a kad si zaljubljen lepse je u dvoje i netrebaju neki veliki izlazci..ako ona i dalje zeli taj zivot,nije za tebe...sretno..budi ponosan na sebe
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

ne mogu da wjerujem renton,i ja imam iste tripowe kad widim ljude da se opijaju,alkohol je ludilo po njhowom...ubjedjuju me,sjedimo za isti stolom ..ali nema shanse,pijem djus..i nes kafu.gade mi se narkomani ,gade i ne mogu da ti opishem kakwu awerziju imam prema njima kad ih widim onako sjebane..zawrshawaju shemu,tresu se..nije bitno ni da li jedu tog dana...chowjeche skupi hrabrost....molim se za swe ljude,chak i za one kiji nemaju trunku kajanja shto ziwe na dopu-to je to,onako kako oni zele da ziwe,,,,e,e pa jbg...sretan im put.teshko mi je ponekad kad pomislim na mog biwsheg nenada,kome ce sada pola god.kako nije medju ziwima...ali.ali kroz suze owo pishem..ne bi mu bilo spasa,duboko je zaglibio...i mislio je da moze swe sam...mislim chesto na njega...i danas sam bila u kg...i zapalila swijecu za njega,i porodicu...tako me je bila sramota,mogo sam grijeshila.............preplawila su me osjecanj,ipochele su suze da mi nawiru,uh
ali,sam se posle toga mnogo bolje osjecala...otishla sa drugom na ruchak...i uziwala.
ewo oduzih,samo da te obawijestim upoznala sam mnogo dobrog momka...i ono shto si mi prichao razgowori po 10 sati dnewno,misam wjerowala-eto to se i meni desilo...ili smo i ti ja prewishe emotiwni i ranjiwi..zashto bi uopsht trazili odgowor!KOD MENE UWIJEK POSTOJI NEKO ALI :-D
LJUBIM TE MARC!
PER ASPERA AD ASTRA...
ratnicaswetlosti
Posts: 12
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:45 pm

Post by ratnicaswetlosti »

E, konacno se vratih. Bila sam u bolnici neko duze vreme pa se nisam javljala. Hvala na podrsci. Sto se tice apstinencije drzim se odlicno i trudicu se da tako i ostane.
Zvrky, sta ima kod tebe?
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Kod mene ima uzivancija ,vratih se sa mora i tako raspakujem se i spremam sutra za posao :D Nego...ratnice tebe se ne secam mnogo ,aj me podseti tvoje price molim te,stvarno ne mogu da popamtim sve ljude vidim da imas tek 7 postova...U svakom slucaju drago mi je da se dobro drzis tako i nastavi. Pozdrav
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply