VERA U SEBE ILI U BOGA ILI U BILO STA

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

Locked
M4j4
Posts: 596
Joined: Tue Aug 23, 2005 10:29 pm
Location: ucmala sredina smor-city

VERA U SEBE ILI U BOGA ILI U BILO STA

Post by M4j4 »

U vezi onih 12 koraka,naisla sam na pitanje :Smeta li vam Å¡to je koncept oporavka Anonimnih narkomana oslonjen na naÄ
Image
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

rekla sam ti na proslom postu da to ne mora biti bog-NA i AA odakle 12 koraka i potice to zovu Higher Power-veca sila. To je nesto c=vece od tebe...nesto u sta mozes vjerovati..nesto u sta imas povjerenja i na sta se mozes osloniti.puno ljudi koristi na-narcotic annonymous kao tu vecu silu dok ne nadju nesto vece i dublje. Ne to nisu mama i tata jer to nije to...oni ne mogu rijesiti tvoj problem...bog je nesto mocno...nesto veliko...jednostavno nam daje nadu jer vjerujemo kontas. I zato sto je nesto NAJ onda imamo vise nade i vjere. To je ustvari nasa podsvijest-i molitva npr-to je forma autosugestije...i zato radi. Mislim veca sila postoji to je definitivno...a sad kako ces je ti zvati to nije bitno. Zato i kazu veca sila jer puno ljudi ne moze ovaj problem spojiti s'bogom...ali vidjeces nakon izvjesnog vremena nesto se promjeni ..i tvoja vjera je nekako sve jaca ...e vjeruj mi-procitaj moje prijasnje postove na 12koraka temi...-i mene je to kocilo...i sada bi me kocilo da neznam da to moze biti bilo sto samo da je vece od nas i da nas moze gurati i podrzavati i vjerovati u nas...
a da NA program radi to je definitivno istina...i bezveze je sto ne postoji svugdje na svijetu...tj vecinom i postoji osim kod nas :roll:
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

:
posten momak? Jel to vrlina ili njegova glupost? A sta znaci vernost,cast,cestitost,iskrenost...meni to ponekad sve zvuci kao idealna struktura licnosti koju svako moze da zajebe..
Ja se u potpunosti slažem sa tobom...
Locked