Da li smem poceti sa nalorexom dan posle trodona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

kor
Posts: 3
Joined: Thu Jan 05, 2006 4:54 pm

Da li smem poceti sa nalorexom dan posle trodona

Post by kor »

Nisam uzimao heroin 7 dana,ali sam svaki dan uzimao 2-3 trodona.
Da li od sutra smem poceti uzimati nalorex, sa obzirom da sam juce uzeo 3 trodona.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

NI SLUCAJNO!!!!

U opijate spadaju heroin, trodon i metadon. Bilo koji opijat da si uzimao pre blokatora mora proci bar neko vreme da se organizam ociisti, ili najbolje je uraditi detoksikaciju strucnim pute. Blokator (Nerolex, Revia..kako god) naravno peko opijata ne znace nista, ali opijat i posle toga blokator moze biti veoma kobno, veruj mi iz sopstvenog iskustva. Ne znam kako i da li uz strucnu pomoc pijes blokator, ali najsigurnija varijanta je da prodje min. 7 dana od uzimanja bilo kog opijata. Stalno pominjem opijate jer je blokator preparat koji iskljucivo blokira dejstvo opijata na CNS, ali ne funkcionise na druge droge. Naravno, blokator uopste nije tako bezbedan kako se prica pa se preporucuje vadjenje krvi, provera transiminaza, bubrega, itd pre njegove upotrebe.

Nadam se da sam pomogla bar malo :)
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Post by pepeljuga84 »

Sonja,sve što si napisala je sušta realnost...
Znači odgovor je NE NIKAKO!
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

cekaj najmanje 5 6 dana...nakon sto prestanes trodone. Dakle prestanes i sacekas toliko i onda uzmesh. U medjuvremenu nabavi noni ...pij caj od valerijane i melise(smire te i smanje nervozu). Polako nemoj naglo prekinuti...mislim nemoj ni oduziti navuces se na njih onda. Dakle smanji po jednu ili sta ja znam....AKo imash doktora pitaj ga...ako ne...onda eto odgovora.
sa srecom...neboj se. Uspjeces. sve najbolje
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Post by draguljce »

ljudi JA SAM POCEO PITI REVIU SAMO DAN POSLIJE ZADNJIH 5 TRAMALA!!!
nista strasno, cak mi je dr. kad sam spao na 5. tramala dnevno, odma sutra ukljucio reviu!!!
istina budes u banani par dana, ali nista toliko strasno kao kad sam smuvao test i na heroin i heptanon popio blok!! TAD JE STVAR DRUGACIJA!!! alina 2-3 tramala-NISTA STRASNO!!!

pozz.... :wink:
8H3UFZ
Posts: 1
Joined: Sat Sep 15, 2007 3:59 am

Post by 8H3UFZ »

sta to znaci na 2-3 tramala nista strasno, mozda za tebe jedan put nije bilo nista strasno no to ne znaci da za nekog drugog nece biti. Treba biti malo oprezan dijeleci takve savjete. uostalom ko zna sta se moze i tebi desiti slijedeci put.
perica

Post by perica »

draguljce da li si ti siguran da znas sta pricas?
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Post by draguljce »

Ej ljudi, ovako: kad sam se skidao sa hepova(a bio sam na 20 tableta), poceo sam sa tramalom(to je bilo silom prilike,jer je bila neka kriza za hepove, pa ih je bilo samo u Sanskom Mostu na terapiji kod dr.Masica, a taj grad je od mene 150 kilometara tako da nisam mogao putovati svaki dan tamo!! E tad memoj doktor uzeo na psihijatriju i kljukao me tramalima u injekcijama, apaurinima i velikim dozama prazinea i zrazemima. Poslao me kuci da 3 put na dan pijem po 10 tramala. Sam sam sebe polako smanjivao i tako nakon 1-2 mjeseca bio sam na 2 put po 5 tramala).
E tad sam kontaktirao Zagreb, tj. prof. Slavka Sakomana, koji je rekao da 10-ak dana pijem samo do 5.tramala od 50 mg. Zakazali smo termin za pregled, uradio test na sve droge i bio pozitivan samo na BZO, posto kao sto znate tramal ne pokazuje na testu!! Prof. znajuci da sam ja na 250.mg tramala, predlozio je Suboteks 15-ak dana, ali moja stara nije htjela ni da cuje za to, jer sam joj ispricao kako je samnom u zavodu za odvikavanje bio jedan momak iz ceske koji se stekao sa Subicima 8.mg!!
E onda je profo dao kutiju REVIE i kutiju CATAPRESAN tbl. i rekao da dan ne pijem tramal i odma ujutro da pocnem sa pola tablete REVIE 3.dana i 1. Catapresan uvece, a ja sam da niko ne zna popio jos 5. tramala i ujutro roknuo pola REVIE, nije bilo bas ljepota od zivota, ali bilo je i gorih dana!!
U sto se ja rasprica, ali ako ne vjerujete napisacu vam ja doslovno moje prvo Pismo LJecniku koje je napisao Prof.
Ja sam sad vec vise od godinu cist od svega i pisem ovo kako je bilo samnom..

pozz.. :wink:
all I need!
Posts: 95
Joined: Wed Aug 29, 2007 10:42 pm

Post by all I need! »

Uh kad neko kaze cist sam godinu od svega... pomislim na sebe i na to kad cu ja tako pricati covjece... a ta godina mi se cini kao vjecnost... cist sam 4 mjeseca... kao cetri stoljeca mi se cini... a kad pomislim na godinu... :-D ... najezim se sav...
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

:D
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply