Jednom narkoman uvijek narkoman

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
anonimus2
Posts: 1
Joined: Wed Aug 29, 2007 5:22 pm

Jednom narkoman uvijek narkoman

Post by anonimus2 »

Eo posto sam ja novi na ovom forumu i da nisam narkoman ali neko iz moje familije je bio znaci moja rodica koja je koristila drogu i prije nego sto sam se ja rodio i uspijela se skinuti kako bi rekli prezivjela rat u sarajevu i prije 3 4 godine dobila dobar poso osamostalila se znaci zivot je kreno na bolje no medzutim opet je pocela koristiit drogu i to gdje drugo neg je nasla na poslu sa nekim kolegama upropastila svoj zivot zivot familije i nakraju droga je dovela do smrti po mom misljenu ako si jednom narkoman bio uvijek ces biti nema izlaza jer onaj ko prestane ako mu se ponovo ponudi uze ce i tako ce uvijek biti jer on nije presto zato sto mu je bilo ruzno dok je uzimo znaci svidzalo mu se ali nekako se skino a i popularnost droga sve vise raste tako da danas svaki momak,cura koja gleda neke filmove ima zelju da proba neke droge to se moze sprijeciti samo cistom voljom nicim vise znaci ako ne uzmes prvi put neces nikada
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Post by adam* »

Ja sam oduvek bio protiv ove definicije........................
ali....................ima nesto u tome(mada znam i ovakve i onakve slucajeve).......ipak je to individualno...........ali kapiram i tu tvoju rodjaku jer najverovatnije nije dosla do dna -dna.......i cim joj se zivot sredio ona je zazelela ponovo taj dusevni mir koji droga donosi i to moram reci da nije svakome isti.........pogotovo heroin-----ta jebena droga mora bas bas da ti se smuci da bih je prestao uzimati i da ti vise nikada ne padne na pamet da joj primirises..........trava i ex i takve droge su nesto drugo-ja ih zovem vikend droge......to i nije strasno da se vratis na njih........u pitanju je samo FUCKING HEROIN......jer je to droga koja ti je potrebna kao i hrana i ne mozes 10 sati bez nje(najvise).............najopasnije su umetnicke duse jer im droga otvara neka vrata psihe koja obicni ljudi ne mogu ni da naslute da postoje..........ako je jos i umetnicka dusa onda nema sanse da ona prestane to da uzima samo je pitanje discipline jer ako je iskusan i stari narkoman jako dobro ona zna gde je granica.......ako vec ne moze da prestane onda neka barem odredi tu granicu..........
dosta sam srao.............i nadam se da sam ti neke stvari pojasnio.......
zelim puno srece i tebi i toj tvojoj rodjaki...............
javor

Post by javor »

...
Last edited by javor on Sat Mar 28, 2009 5:33 pm, edited 1 time in total.
LILU
Posts: 22
Joined: Thu Apr 21, 2005 7:39 am
Location: beograd

,,,,,,,

Post by LILU »

AMEN,JAVORE.U suprotnom svaka borba bi bila ne potrebna i uzaludna.Narkomanija ne bi bila bolest vec hir nas razmazenih pojedinaca.JEDNOM NARKOMAN=UVEK NARKOMAN.Mislim da je to samo jedna od mnogih predrasuda koja se zasniva na kvantitetu(neizlecenih,zalecenih..) a ne kvalitetu onoga sto dobijes, a nagrada sledi kad tad.Tesko je izaci iz svega toga jer borba sa samim sobom je cesto borba sa vetrenjacama ako uopste dodjes do tog saznanja da si i u kakvom si problemu a sa druge strane ljudi su jako skloni da na razne nacine obelezavaju druge(za to ne treba ni malo truda,znoja...itd).I VISE JE NEGO TESKO ALI DA NE POSTOJI IZLAZ...NE ZELIM DA VERUJEM U TO.BILO BI BESMISLENO........................................................................................
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja se nadam da cu ja biti jedna od primera da ta tvrdnja nije tacna :D
ali ipak...negde u nama...mislim da ce nas pratiti do kraja nasih malih zivota...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
SWE
Posts: 35
Joined: Fri Apr 15, 2005 11:50 pm
Location: Svedska

Post by SWE »

Vidim narkomaniju kao bolest, kao alergiju. Na to na sta je neko alergican, ne bi trebalo da koristi, jer izaziva reakciju tijela, (a i psihe kod narkomanije), koja moze da izazove smrt u najgorem slucaju. "Jednom narkoman - uvijek narkoman" To je kao alergija, dobar si dok ne koristis ono na sta si alergican. Aktivni narkoman i prizdravljeni narkoman, naravno, nije isto. Ne koristi droge i nema reakcije. Stvar je u tome sto ako razvijes "alergiju" na droge, alergican si cio zivot. Cim ih budes koristio, dolazi do reakcije tijela i psihe. Ima nekoliko godina kako me je spopala jedna nova alergija, alergija na polen. Tu je kihanje, nos curi, oci svrbe. Osim toga, automatski sam postao alergican i na jabuke, kruske, breskve i tresnje. Cim jedem ovo voce, gusim se i oci i usi me svrbe. Tako ja kontam, haj da pojedem jednu - dvije tresnje, pa nije to puno, sta ce mi biti od dvije male tresnje. Pojedem dvije i isto ko da sam ih pojeo kilo. Dzaba ja sebi pokusao slagati da mi nece nista biti, kad stvarnost pokazuje drugacije. Ne mogu biti "malo" alergican. Isto je i za droge. Svaka je droga ista i izaziva neke nepozeljne reakcije. To za narkomaniju kao bolest je stvar tumacenja. Meni se zato vise svidja ovaj izraz "alergija na droge". Lakse je shvatiti i prihvatiti, barem meni.
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Post by adam* »

SWE wrote:Vidim narkomaniju kao bolest, kao alergiju. Na to na sta je neko alergican, ne bi trebalo da koristi, jer izaziva reakciju tijela, (a i psihe kod narkomanije), koja moze da izazove smrt u najgorem slucaju. "Jednom narkoman - uvijek narkoman" To je kao alergija, dobar si dok ne koristis ono na sta si alergican. Aktivni narkoman i prizdravljeni narkoman, naravno, nije isto. Ne koristi droge i nema reakcije. Stvar je u tome sto ako razvijes "alergiju" na droge, alergican si cio zivot. Cim ih budes koristio, dolazi do reakcije tijela i psihe. Ima nekoliko godina kako me je spopala jedna nova alergija, alergija na polen. Tu je kihanje, nos curi, oci svrbe. Osim toga, automatski sam postao alergican i na jabuke, kruske, breskve i tresnje. Cim jedem ovo voce, gusim se i oci i usi me svrbe. Tako ja kontam, haj da pojedem jednu - dvije tresnje, pa nije to puno, sta ce mi biti od dvije male tresnje. Pojedem dvije i isto ko da sam ih pojeo kilo. Dzaba ja sebi pokusao slagati da mi nece nista biti, kad stvarnost pokazuje drugacije. Ne mogu biti "malo" alergican. Isto je i za droge. Svaka je droga ista i izaziva neke nepozeljne reakcije. To za narkomaniju kao bolest je stvar tumacenja. Meni se zato vise svidja ovaj izraz "alergija na droge". Lakse je shvatiti i prihvatiti, barem meni.
POTPUNO SE SLAZEM SA OVIM POREDJENJEM..........svaka cast....objasnila si banalno da svako shvati..........to cenim jer u ovom sranju nema "lakih objasnjenja"...........

pozdrav......
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Odlicno poredjenje.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Post Reply