KAKO PREPOZNATI NARKOMANA

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

ma on nema ljudi dinara...jedino ako ne krade...ma ja sve nesto trazim opravdanja..jel bi jedan ovisnik pozajmio pare da dodje na 4 dana kod devojke na more???bas su mi glupa pitanja??he,a za ucenu pa to mi je pznato...i znam stvarno da bi krenuo na dno..e sad jedino ne znam da li bi se trgnuo kad bi se ja par dana ne bi javljala pa skontao da me je izgubio ili bi jos vise posegao za tim......aaaaaaaaaaaaaaa
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

cokapeace wrote:Reći i uraditi...su nažalost dve različite stvari...veruj mu kada to bude i uradio..ako je dop u pitanju,on čini mi se ostaje u organizmu 20-30 dana,i vidi se na testu,...
ne bi bio "miran" (u slučaju da je navučen) ako je dejstvo"prošlo"-jurio bi da nadje dozu za taj dan,jer bi u suprotnom krenula jeza,glavobolja,povraćanje,temperatura,grčenje mišića,nesnosni bolovi
,...pakao u pravom smislu te reči..što zavisi i od količine,načina uzimanja,vrste droge,pa i samog čoveka...zato mi veruj-NE BI NIMALO BIO MIRAN U TOM SLUČAJU.....mislim da se napadi besa,histerije,suicidnih misli i ostalo-ne mogu nazvati mirom...
"Ako me ona ostavi ubiću se"..mila ovo je tipičan način ucene ,...ne kažem da mu možda svašta i ne pada na pamet...ali ovu rečenicu sam i sama čula bezbroj puta,i isto sam se tripovala kao i ti,...ali ne više...proveri koliko novaca troši u toku dana ako možeš...to će ti dosta toga "reći"...
pozz
sad citam ovo polako.malo mi daje nade..pa jel moguce da nije navucen..pa on nigde ne juri,nema napade besa...pitala sam vec jednom sta se podrazumeva pod navuce?boze kako se covek hvata za slamku...
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

ja se sama dopisujem ali nema veze.nisam izdrzala nazvala sam ga da vidim kako je.kaze grozno se oseca...zbog mene..pitala sam ga jer ima nesto novo da mi kaze i jel hoce da prica..kaze kasnije kad dodje.sa posla..ja mislim da sad nije nista uzeo..jer kako kontam tad nemaju osecaj za druge......vidim da je sjeban............lele.............
User avatar
cokapeace
Posts: 1669
Joined: Thu Jul 05, 2007 2:06 pm

Post by cokapeace »

Nisi sama..izvini ,ali stvarno nisam u elementu danas... :cry:
...I havent moved from the spot where you left me
This must be a bad trip
All of the other pills, they were different
Maybe I should get some help...PINK ~Just like a pilll~
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

ako mogu nekao da pomongnem tusam.nece me biti dva dana,ne radim,tako da vas sve ljubim i budite dobri cmokiccccccccccccccc
VERA U POBEDU JE POLA POBEDE
freeda
Posts: 58
Joined: Thu Jul 12, 2007 9:17 pm

Post by freeda »

mers,
da li je navucen ili ne ????!!!!!
meni je trebalo mnogo vremena da shvatim da se moj dragi gudrira.imao je te faze pospanosti, umora...koje su trajale nekoliko mjeseci a ja sam to pripisivala poslu, kao puno radi, stalno je na putu pa je normalno da je umoran i pospan. onda je poceo polako fizicki da propada, mrsao je, dobio podocnjake tacnije crne kolutove oko ociju, zuto sivu boju lica.... e tek onda sam primjetila da trosi sve vise para. kad je sve izaslo na vidjelo on je vec bio svakodnevno na dopu punih 7 mjeseci.znaci drogirao se na moje oci, inace to mi je muz i zivjeli smo zajedno i tada, a ja to nisam znala.sumnjala sam ali nisam bila edukovana zato procitaj sve sto mozes, testiraj ga i ne krijte to od njegovog tate. njemu losi odnosi i ta situacija da ti i njegova mama znate a skrivate od ostalih samo ide u korist i ostavlja prostor za manipulaciju.iskljucite emocije i samo insistirajte na lijecenju.ovo govorim jer sam ja pravila gresku, nisam znala, a i kad sam saznala pala sam na pricu " necu vise nikad" pa je to necu trajalo skoro još mjesec dana.bas kada sam planirala da kazem njegovima on se sam razotkrio jer se skoro ubio. i nema tu povremeno uzme heroin... psih.kod koje smo isli, u fazi kada je moj s bio za saradnju i lijecenje, nam je rekla da se ovisnost o heroinu stice za manje od 18 dana svakodnevne upotrebe. da li je tako ili nije ne znam, toi su njene rijeci a ona je ljekar. zato ne gubite vrijeme. i nikada nema jednom, u to sam se uvjerila u sl mog dragog. to jednom se uvijek pretvori u jos jednom i tako danima, mjesecima...i znaj da je svaki put kad uzme opet na pocetku, prvo odluka da ne uzme ponovo, fizicka kriza, a onda nocne more i borba sa samim sobom i mucenje svih ljudi iz okruzenja ( mislim na porodicu). ove situacije su kad se ovisnost vec rodi, a to se desava blago receno preko noci.
ovo je moje iskustvo kao suovisnika, vjeruj da sam vidjela i dozivjela grozne stvari, mada znam da moze biti i gore. mene je jako dojmila prica sase ex, pa savjetujem da procitas njegovu ispovijest.
uzgred, veliki pozdrav za sasu :smt039
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

po meni, on se tad otisao vani srediti s necim sto nije trava
ni drugi dsan napraviti test nije kasno

cini mi se da ce tu jos puno paste biti kuhano i svega ce izaci vani za povrsinu
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
milos.pirot
Posts: 16
Joined: Fri Jul 06, 2007 1:09 pm
Location: pirot

Pozdrav...

Post by milos.pirot »

Samo da znas imaces mnogo problema s njim.Ako se navukao na heroin nek mu je bog u pomoci.Heroin ubija savest i sve ljudsko u njemu.Ako on nije cvrsto resio da prestane stim,pomoc okoline bice uzaludan.Prolazak kroz krizu to je pravi pakao u pravom smislu te reci.Cak i ako bude preboleo fizicku zavisnost jos uvek nije izlecen.Budice se svakog jutra sa neodoljivom zeljom da se ufiksa.Psiha puca.Veliki broj ovisnika nemoze da izdrzi sav taj bol,opet uzimaju heroin sve dok ne izgube prijatelje,porodicu i sve ostalo.Potrazi savet psihijatra jer iz tog zacaranog kruga tesko je izaci.Niko njemu nemoze pomoci ako on sam sebi ne zeli da pomogne.Cuvaj se jer ce i tvoj psihicki integritet pored narkomana biti narusen. :evil: :smt074 :twisted:
U životu svakog od nas, pre ili kasnije, dođe period kada listamo stranice naših sećanja. Neka sećanja su ostala urezana ....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

coka odakle ti da dop ostaje u tijelu 20-30 dana???
nekome je test ok vec nakon 3 dana po uzimanju a vecini treba jedno 5 ili tjedan dana
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
mers
Posts: 60
Joined: Mon Aug 20, 2007 12:13 pm
Contact:

Post by mers »

evo mene,ne znam sta da vam kazem i da li vas prica uopste dalje i zanima...znaju sad svi i mama i tata i sestra..pricale sa njim,u jenom trenutku je tuzan kao da trazi pomoc a u drugom..kaze ne treba meni pomoc ja nisam zavistan nisam uzimao svaki dan nego nekad uvek iste kolicine...alim kaze dokazece mi.zakazacemo za subotu mislim na beograd...on kaze idemo bez problema,ako odbije ja ga napustam..nek se nosi...sad me zanima da li neko zna da li u beogradu u drajzerovoj rade analize preko krvi i jel se tad moze videti malo duzi period..jer ako ne moze nema svrhe jer ja nemam snage da se navlacim na svaka tri dana sa njim. prekljuce mi je bio ok,i juce samo sto je naravno umoran i bio je u zescem bedaku...kaze nije mu ni do cekg,ni do price ni do piva ni do droge...ja ljudi ne znam stvarno sta cu.poludecu koliko mu pratim oci..za pola sata su zenice i male pa velike onda opet male...mislim paranoja....necu mu vise ugadjati ni minut.ja sam ta kojoj on mora da dokaze i pokaze da moze.,.mislim da nije svaki dan na tome,nego stvarno povremeno,ali to ja samo mislim.najmirnija sam kad sam sa njim,ali on radi po ceo dan,evo ja sam sad dosla na posao,a kad si sam razne misli ti se motaju po glavi....u jednom satu mi se cini nista strasno,iscupacu ga,u drugom ma ovo je pakao,ne mogu propasce mi moj s...i tako u krug......on kaze da ima crstu volju i da moze bez toga,da zamne vredi ziveti,da sam a njegov smisao....ja verujem i ne verujem..mozda je samo prica...ali stalo mu je znammmmmmmmmmmmmm
Post Reply