Zamena blokatora?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Zamena blokatora?

Post by Mark_Renton »

Da li je stetno menjati vrstu blokatora?
Npr. ja trenutno koristim Nalorex, ali ga u apotekama u mojoj blizini (krug od 50km) nema, imaju samo neki na A (cale nije zapamtio ime). Da li bi mi bilo nesto ako bi presao na njih? Ili da se ja ipak cimam po nalorex?
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Moras nam dati potpuno ime te "zamjene"
M. Sarkic
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Nisam nasao ime zamene, nije ni bitno, nabavio sam nalorex i sad njega uzimam.

Nego zanima me nesto drugo...
Imam ortaka koji je se skida subutexom na svoju ruku. Posto je subutex i blokator u isto vreme, zanima me koliko mora proci od poslednjeg uzimanja subutexa do nalorexa?
Znaci, plan je koristiti subutex do zavrsetka fizicke krize i posle ce da predje na nalorex. Da li bi smeo npr. danas preko dana da uzme poslednju dozu subutexa i sutra da pocne sa recimo pola nalorexa?
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Subutex ima svojstva antagonista i agonista ,ujedno, a Nalorex je antagonist te ne vidim razloga da bi moglo doci do "sudara" ova dva preparata. Ne mogu sasvim garantovati ovu tvrdnju pa te upucujem da ovo pitanje usmjeris na Vedada koji je ljekar i sigurno ima sigurnije podatke nego ja.
Sve najbolje
M. Sarkic
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

subutex nije blokator...subutex je burenophrine hcl-cisti. Zato su oni napravili suboxone koji u sebi ima burenophrine hcl i naloxon-sto je blokator. E ako se uzme kao sto je propisano-pod jezik on nema uticaja na tebe-samo prodje kroz tebe. ali ako bi ga htio ubrizgati naloxon ce da djeluje. Zato su ga i ubacili tu jer su ljudi zloupotrebljavali subutex. Sada sam bila kod doktora koji mi je objasnio o suboxonu jer sam se pitala da li ce blokator imati uticaja na mene jer je subutex opiat. tako mi kaze da nece osim ako se ne bodem-sto nisam nikad ni radila.
ovdje je upotreba subutexa sve manja i manja i sve se vise koristi suboxone. Ova informacija je tacna-ako zelite pogledajte i sami na netu ukucajte subotex i suboxone i vidjecete da je tako. Dakle subutex nije blokator sam od sebe ali suboxone je antagonist i..agonist
eto sto se sam skida je ok...nema veze samo je bitno da ima 22mg ukupno za kraj jer mu toliko treba da se fino skine bez problema-preporuceno je 2mg par dana pa 1.5 pa 1 pa .5 i sve tako...onda svaki drugi dan. neka je bolje subutex nego biloooooo sta drugoo sto imaju...to je sigurno. Istrazivanja su pokazala da je uspijeh lijecenja i izlijecenja na subutexu ubjedjujuce naj pozitivniji dok metadon nista ne uradi osim sto si nakacen na njega godinama...
VAZNO!!!!!! ni slucajno uzeti subutex i nalorex zajedno-nece ti ni dati u apoteci da dignes odjednom....subutex je opiat a nalorex blokator opiata...moras cekati 7dana nakon ubotrebe subutexa da pocnes.
ali kazem ti suboxon vec ima blokator u sebi ali ne nalorex. ovaj blokator naloxon dijeluje samo ako se ubrizga i to je to.
ne pricam bezveze dajem tacne i provjerene podatke. I sama sam na subutexu..prelazim na suboxone danas tj presla sam i onda cu po zavrsetku uzeti nalorex.
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

mustafa wrote:Subutex ima svojstva antagonista i agonista ,ujedno, a Nalorex je antagonist te ne vidim razloga da bi moglo doci do "sudara" ova dva preparata. Ne mogu sasvim garantovati ovu tvrdnju pa te upucujem da ovo pitanje usmjeris na Vedada koji je ljekar i sigurno ima sigurnije podatke nego ja.
Sve najbolje
I informacije koje ja imam su identicne ovima, i takodje delim tvoje misljenje u vezi "sudara". Ali kao i ti nisam siguran 100%. Uputicu Vedada na ovu stranicu pa da nam on malo to pojasni.

Luna, ja bas mislim tj. siguran sam 99.9% da je subutex agonist i antagonist. Mada... sta ja znam... nisam ja lekar ali po onome sto sam nalazio na internetu to bi trebalo da je tako.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Jako pametna odluka i znak je (bar meni) da imas zrelo razmisljanje. I vise od toga!!
Oprezno i sigurno- 101% sigurnosti je najbolje kada se tice sopstvenog zivota.
Sa srecom M.Renton
M. Sarkic
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

pa eto ti uzmi pa ces vidjeti....
ja ti kazem meni u apoteci nisu htjeli dati nalorex cisto da ga ponesem kuci jer sam na subutexu...
ovo je blokator cisti-nalorex i dominirace u slucaju mjesanja sa bilo koji opiatom. Samo da znas da je kobno i da ces zaliti sto si to uradio...
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

A ako je npr. onaj ReVia ili onaj na A (pepeljuga je pomenula ime, a ja opet zaboravio) moze li se u slucaju nuzde uzeti taj drugi?
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
Post Reply