Idiot

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

a mogao bi i nesto novo da napises, a ne samo te iz naftalina...
znaci opet faks, a?... joj pravi si streber majke mi :-D ...sta si sad upisao?
ovaj, kad smo vec kod tih igri na srecu...pa kol'ko se ja razumijem u berzu kada cijene padnu onda kupujes...ili lupam? ...vjerovatno lupam...
sem sto uplacujem zivotno ulazem jedino u mutual funds, posto fakat nista ne kontam vizavi te kupovine i potraznje...to je nesto na fazon 401k plana gdje ustvari imas grupe dionica...small cap, large cap ovo ono...ni to nista ne kontam...znam samo da trenutno kao emerging markets pravo dobro radi, azija i to...ja sam stavila 35% international emerging markets, 30% small cap, 30% large cap, i jos mozda samo 5% u bonds za svaki slucaj...tako da je moj portfolio kao agresivni...sto kao znaci da mogu da vise zaradim ali je i rizik veci...vatever...mislim...znas sta mi nije jasno?...kad gledas one tabele sa ne znam projekcijom povrata na sest mjeseci, godinu, pet deset ovo ono, kako sada, recimo neke od tih dionica pravo dobro rade prvih pet godina i onda odu u ku..ac, a neke ko kornjaca prvih deset i onda se tek ufuraju...znaci ja ako hocu da ulazem dugorocno treba da gledam one sa vecom kamatom poslije 10 godina, ili sta?
Enivej, evo me sad zvucim ko' truli kapitalista...
posto sam na poslu, a snimaju me :ninja: , ne mogu puno da laprdam...
sajonara...
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

000
Last edited by Vlado_M on Mon Jun 22, 2009 9:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
vjeraufanjeiljubav
Posts: 113
Joined: Wed Feb 14, 2007 12:13 am
Location: split
Contact:

Post by vjeraufanjeiljubav »

Hej Vlado,

ja sam te citao prije dvije godine o miklasicevoj, pa drago mi je da opet pises pricu. Drzi se brate
Ako je vazno ostavite komentar na blogu tamo sam cesce. Bog vas blagoslovio.
http://vjeraufanjeiljubav.blog.hr/
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Post by uvekza »

Vlado_M wrote:Pobogu, kakva tema za cetvrtak vece.... ahhahahahah. Berza. Kako da pisem o tome a ne budem smrtno dosadan ?

Hej uvekza, ne pijem nalorex. Imam ugradjenu kuglicu u desnoj ruci, lagano se topi. To da blokator ne ide sa alkoholom je istina. Zasto ne ide i ne treba da ide, mogla bi i Teodora objasniti. I neko iz NA. Ja samo znam ono iz prakse - ja se zaglavim na trecoj ili cetvrtoj pivi... Popijem prvih nekoliko normalno i onda ni da zinem. Samo oznojenu kriglu prevrcem u ruci. Najradije bih je prosuo pa narucio jos jednu. Ali, kod mene prolazi zestina. Nju mogu da pijem na nalorexu... Samo sam se dvaput napio za ovih mjesec i po. Vec sam opisao vlahov&loza zajebanciju. Oba puta sam imao dobre izgovore, jebiga... Eno, sinoc sam popio dvije i onda tuzno blenuo u trecu punu. I prodjoh tiket. Mrzim zabare, ali repa su repa. Ne treba ih mijesati sa emocijama i to...
znaci opet faks, a?... joj pravi si streber majke mi ...sta si sad upisao?
Jesam, pravi sam streber. Upisao bankarstvo i finansijska trzista. Oduvijek sam zelio da budem debeli ustogljeni nemastoviti gospodin sa kravatom kaki boje i aktn tasnom i dobrom zenom i nabildanim vrtlarom i to... Sad odlucih da radim na tome.
pa kol'ko se ja razumijem u berzu kada cijene padnu onda kupujes...ili lupam? ...vjerovatno lupam...
Ne lupas. U pravu si. Samo sto u praksi nije tako jednostavno. Npr. moras imati para da kupujes. A da bi imao para - moras akcije prodati prije nego sto pocnu padati. Ako si glup - onda samo mozes da lupas glavom u zid (dok padaju) i cekas zelenilo. Ili da lupas brokerovom glavom u zid (ako ti on upravlja portfeljom)... Ja sam za sebe pronasao kompromisno rjesenje - uzeh juce kredit i danas ga uvalih u cjelosti...

Nego Zona, berza u USA i berza u Bosni su slicne jedna drugoj ko WC sultana od Bruneja i cucavac moje babe na selu... E sad, ako mene pitas, sto se tice zarada - ta vasa je cucavac, a nasa je zlatna koka... Zamisli kad budala poput mene zaradjuje velike pare (uvekza, ne vjerujem ni ja brokerima, a pogotovo ne sebi)... U ovoj knjizi sto je citam pise kako se George Sorosh proslavio investicionim fondom Quantum tako sto je pravio 20 godina uzastopno prinos od 35 % godisnje... Rekao bih ti koliko sam ja napravio prosle godine ali mislices da opet serem, lazem ili se glupiram. Uvekza ce misliti da sam neozbiljan... U februaru prosle godine akcije rafinerije nafte u Brodu su bile dzabe - 0,11 po akciji. Danas su 1,91. Na ulozenu marku sad imas 19,1... Nije lose :). Ima takvih primjera gomilu, pitaj Janeze, oni su se najvise oparili. A moj portfelj je najblaze receno ludacki agresivan. Mene obveznice ne zanimaju - dosadne su. Ne zanima me ni dividenda - dosadna je. Ni dugorocno ulaganje - dosadno je. Ja igram na kratak rok na kapitalni dobitak.

A kako se kod nas prave analize i donose investicione odluke, pisacu neki drugi put.

Sad odoh na kosarku.
Ja studiram menadzment kod Karica. Mogu reci da nije los fax, iako je boza lak.
Zadnji ispit koji sam polozio je upravo "finansisko trziste".. Za razliku od tebe, ja ne zamisljam sebe kao nekog debelog gmaza u fotelji itd.. :lol: , vec kao bas menadzera.. Tako da me je taj ispit zesce smorio..
I ne samo smorio, vec imam osecaj da i dalje nemam pojma o cemu se tu zapravo radi, ali to je tako zato sto ja ucim iz iskustva, a ovo sa knjigama mi je samo maltretiranje da bih pokupio diplomu (citaj pasoš, ili vizu).
Nije ti lose sto si upisao taj fax, izguraj ga..

Nego da se vratimo alkoholu. Volim bre ponekad da se zabodem, a jebeni nalorex me iskida.. Bukvalno, kao da sam popio casu (kriglu) nekoj otrova. Zeludac mi se iskrivi i ne bude mi dobro ceo dan.
Par puta sam se na nalorexu napio i ne mogu ti opisati muuuuuku sutradan. Jezivo!!
Ali to je sve bilo samo od piva. Kontao sam da od zestine ima da mi bude jos gore. Varao sam se?

Ne volim ni ja zabare, ali to je bila vise nego sigurica.. Kolika je bila kvota? Ja sam naisao u "Brazilu" na 2.40 sto je olicna kvota..
pozz
I love you, but I don`t like you.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

Kao prvo gospodine Jezdimire kod mene nije bilo vece...kao drugo meni ta tema uopste nije nimalo pegla kao nekima, necemo ih imenovati al' svi znamo ko su...ja mogu da ti navedem evo totalno spontano milion nekih gorih situacija tipa blejanje u vremensku prognozu ili slusanje price o najboljem sredstvu za ribanje kade (ovo iz licnog iskustva)....a kao trece, sve i da hoces, nema sanse da upadnes u taj neki profil guzonje sa debelom zenom iako se totalno neuspjesno trudis da se tako predstavljas ...

Nego da se vratimo na smor temu...sto se tice te neke brze love na berzi, mislim, to je jebi ga isto' kao gledanje u grah...sad ja dodjem sa gutom para i nesto kao lafo e ulozi mi u to i to...a 'vamo nemam blage veze...i dok cijena ide gore sve je super, fenomenalno, hu-ha, euforija ziva...i onda sljedeci dan nemam za gaca...i kako sad ja da znam kada ce sve otici u pm?...pa ne, eto realno...jel' da ko' pokahontas gledam odakle vjetar dolazi? to je ba cista kocka, a ja mislim inace imam pravo srece u kocki ...sta ja znam, sto se mene tice i ovo na duze staze mi odgovara...

Moram da palim... cuvam psa od prijatelja koji su na godisnjem, a nisam ga izvodila od jutros pa je evo poceo da ispusta neke nedefinisane zvukove...
uvekza
Posts: 81
Joined: Sun Nov 26, 2006 7:29 am
Location: Vojvodina
Contact:

Post by uvekza »

Hej BAAAAAAAA! Nemas pojma sta pricas. Berza ima smisla, ako poznajes kompaniju u koju ulazes. Ako shvatas menadzment te kompanije u odnosu na druge, i ako vidis da je bolji, onda ulazes. A to nije kocka, ali opet malo i jeste..

Mogao je Milan i X da odigra..
I love you, but I don`t like you.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

000
Last edited by Vlado_M on Mon Jun 22, 2009 9:49 am, edited 1 time in total.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

koja ti koristis ? mahhaha

joj dosadjujem se nenormalno...evo da malo razbijemo monotoniju...

Sljedeci tekst je transkript stvarne radio-konverzije koja se desila u septembru 1945.godine izmedju broda mornarice SAD koji se nalazio blizu britanske obale i britanskih vlasti. Transkript je objavilo britansko ministarstvo odbrane 10.oktobra 1995.godine.

BRITANCI: Molim vas, skrenite svoj kurs 15 stepeni juzno kako biste izbjegli sudar.

AMERI: Savjetujemo vam da vi skrenete svoj kurs za 15 stepeni sjeverno kako biste izbjegli sudar.

BRITANCI: Negativno. Vi cete morati skrenuti svoj kurs za 15 stepeni juzno da izbjegnete sudar.

AMERI: Ovdje kapetan US Navy broda. Ponovo vam kazem, skrenite SVOJ kurs.

BRITANCI: Negativno. Ponovo kazem, morat cete skrenuti svoj kurs.

AMERI: Ovo je nosac aviona USS Lincoln, drugi najveci brod u atlanskoj floti Sjedinjenih Americkih Drzava. S nama su tri razaraca, tri krstarice i brojni ostali pomocni brodovi. Zahtijevam da vi skrenete svoj kurs 15 stepeni sjeverno. To znaci 15 stepeni sjeverno ili cemo poduzeti kontramjere kako bismo ostvarili sigurnost ovog broda.

BRITANCI: Mi smo svjetionik. Jebite se.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

... a ja odoh na pivu. Zvao me Shibi. Sutra ide u Kanadu.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

000
Last edited by Vlado_M on Mon Jun 22, 2009 9:49 am, edited 1 time in total.
Locked