subutex koje iskustvo

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
oldcooltweakers
Posts: 4
Joined: Thu Oct 26, 2006 10:26 pm
Location: Sect

subutex koje iskustvo

Post by oldcooltweakers »

e ovako nabavim ja 2 table od 2mg subutexa na crno naravno i josh sa prichom tih koji prodaju da mi ni ne treba 2 table da je jedna dovoljna.nishta lepo izvuchem poslednjiu putanju neshto pre ponoci i legnem da spavam, probudim se sutra oko 13 i neshto ,namerno sam shto duzhe hteo da spavam da nebi cheko krizu, ono nishta specijalno malo se jezhim samo i to je sve od krize znachi nishta ne podnishljivo ne boli stomak nema bicikle u nogama chak ni ono surovo jezhenje nego samo loma.lepo ja stavim 1 od 2mg ispod jezika i chekam prodje pola chux i krenulo surovije jezhenje , nishta ja reko malo je stavim josh jednu pod jezik i opet chekam prodje neko vreme i krene surova zikra noge nemogu da smirim jezhim se konstatno jedino stomak nesmara, reko ja mora da je i ovo malo stavim ja josh jednu i to ono kao posle nekog vremena malo bolje ali i dalje kriza brije bicikla i jezhenje ali dosta manje. stavim ja josh jednu znachi 4-tu poredu posle nekog vremena opet vrlo malo bolje ali i dalje nemogu da ustanem i jezhim se ko budala jedino su se malo noge iskulirale ali daleko od toga da nisam u krizi naravno nije surova ali opet kriza.i tu popizdim rekoh ako nastavim da pijem dzabe cu potroshiti za 2 dana sve bolje ja lepo zavrshim hors i pazarim josh subutexa.jedvah skinuh krizu trebalo mi je 4 puta vishe horsa da se smirim nego inache negde oko 2 grama ali chistog znachi to bi bilo jedno 5 ulichnog.
-E sad poenta je dali ja nisam dovoljno sachekao pre prve tablete jer tek posle trece tablete odosno posle 3 sata od prve tablete mi bilo malo bolje ili neshto nije u redu sa tim subutexom ili meni stavrno treba oko 10-12mg suba.zanima me da li je to normalno za prvi dan recimo 12 mg koje su kolichine dovoljne jer ja sve shto sam se raspitivao kod drugara koji su se skidali sa subom njima je bilo dosta i pola 8mg tablete ali oni su bili manje navucheni od mene.
ako neko zna shta bi moglo da bude u pitanju malo vremena od zadjne linije negde oko 13 sati je proshlo ali nisam imao neku ozbiljnu krizu ili su ti subovi su bajati?
koje su standardne pochetne doze?
unapred hvala na svakom odgovoru
ps. totalno sam se razocharao u taj subutex nadam se da nije tako :)
emigrante
Posts: 8
Joined: Thu May 17, 2007 9:07 pm

Post by emigrante »

alo oldcooltweakers

Kolika Subutexa trebas to zavisi od toga :
- koliko dugo i koju kolicinu robe uzimas
- kada si zadnji put uzeo robu
mozda ima i jos nekih faktora ali ja mislim da su ova 3 najvazniji.
subutex je najbolje uzeti onda kada kriza pocne. recimo uzimas H cijeli dan i navece legnes da spavas (ako mozes zaspat). Odspavas dobro i ostanes u krevetu sve dok ne krene kriza. Onda su u pitanju odlucnost i strpljenje, jer u tom momentu vecina sebi sredi robu i rokne se ponovo. Znaci odlucnost, a kada uzmes tabletu onda se strpi nekako taj jedan sat dok hemija ne pocne radit svoje. Poslije sat vremena bi ti trebalo biti vec puno bolje.
Recimo ja bi ti preporucio (u tvome slucaju) jedno 6mg, sacekas sat vremena , ako ne bude bolje uzmes jos dva i td. Preko 12mg ne treba ici jer to nema nikakvog efekta osim da te subutex duze drzi. (to govorim iz nekog iskustva, najbolje bi ti bilo popricati sa nekim kompententnim Doktorom)
Trebas znat da je prvi dan kada uzmes subutex najtezi, i da se sigurno neces osjecat potpuno ok. Bit ce tu jeze i nervoze ali nije strasno, da se izdrzat. tek poslije 2-3 dana se pocinjes osjecat normalnim.
Ima i slucajeva gdje subutex uopste ne funkcionise. To mi je rekao jedan momak koji je isprobao i nista mu nisu mogli pomoc. Onda je poceo sa metadonom i kad je se spustio na slagacu jedno 40mg onda je dobio subutex i onda je islo, ali na pocetku je svakom tesko, dok se tijelo ne navikne. Zato imaj malo strpljenja sa subutexom i vidjet ces da je odlican lijek.
Pozdrav i sve najbolje i ako imas pitanja pitaj
Post Reply