Problem u Sarajevu oko heptanon-a u otopini !!!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Bezze_Sa
Posts: 69
Joined: Tue Jul 26, 2005 1:31 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Problem u Sarajevu oko heptanon-a u otopini !!!

Post by Bezze_Sa »

Vozdra ljudi, gledam i vidim da niko nije ili obratio pažnju ili možda je tema otvorena negdje drugo, uglavnom:
Nestalo je u SA, hep-a koji su imali i koristili (Plivin Heptanon u otopini u bocama od po 100ml=1000mg=200tbl). Nestalo i pitanje hoće li doći (doktori kažu da je ovo privremeno, eh, sad ko će ga znati, kažu da je problem u državi te kao nisu "nabavili".
Sad kao dok ne dobiju daju nam u tbl. (prvi put do sada da su tbl. zvanično korištene u Kantonu SA)
U petak (sad prošli, pošto ne idem stalno, imam povl.) dali mi u tbl. i to tbl. su smrvljene, u prah skoro, i nasao moju bocicu, istresao prah u čašu zalio cedevitom i daje mi, (nekoliko puta sam ispirao casu, jer ostane po ćoškovima), a soluciju (valjda još tada bilo) mi dali do utorka. Tad mi je rekao tehn. da se UKIDAJU SVIMA povlastice, te sad zbog ovoga moram gore svaki dan dolaziti... (sjeb, praaavi....)
Juče ja gore, i sad čekam, kad čujem onaj zvuk od table, kad se vade tbl... i u čašu mi stavio 15kom. i stavio do pola cedevite... i sad normalno one tbl. se zalijepile za plastiku, tako da jedva sam popio...
Stvarno nama u SA ne vjeruju nikako... Nema šanse da ti da u ruku, isto tako ne daju u čašu bez cedevite, pa dok je čaša suha, mogu tbl. kliznuti rega u usta i onda zalijem cedevitom...mislim da pretjeruju što jes' jes'...
Jah' još da napomenem, popio sam jedno 4-5 čaša dok nisu sve tbl. sletile, jer odmah se počnu otapati i lijepe se, i kako sam pokušavao da popijem one koje su ostale tbl. ispadne mi jedna pored nosa, i jedna na pod!!! Onu pored nosa, regulara uzeo u ruku i fino popio, a onu sto je pala, samo dignem i ubacim u rupu gdje bacamo čaše tj. smeće, i gleda on mene čitavo vrijeme, garant je konto kako ću mu tražiti da mi da ovu što sam bacio, ali ja samo preko vrata.... i sve dok to traje on meni govori, kako ne moze u ruku da daje itd itd... i govori mi da kao lafo da zavrtim čašu pa na foru da trznem dok se vrte (lako je kad ima 5-6, ali 15 nema šanse, mora iz nekoliko puta, popijem cedevitu, pa on doda još, i tako par puta...pravo sjeb...
I danas naravno opet morao gore, i kontam kako ću se opet "boriti sa tbl", te kako da ga nagovorim da mi da u čistu čašu, dok je suha, pa onda cu zaliti cedevitom, (kao lafo da ne iznesem vani, pa i ovako se moze isto) kad opet varijanta kao prošli put, nađe bočicu sa mojim prezimenom (unutra prah, smrvljene) stavio u čašu, cedevitu, i ja namjerno sam ispirao onu čašu dok nije ništa ostalo u njoj (jedno 5-6 puta je sipao cedevitu !!!) Nije mi do hep-a majke mi, još ove tbl. bolje rade od solucije, (ili sam se navikao ovo svo vrijeme na sol.) al' znam da je bilo priče kako su tbl. bolje, a i ja osjetim isto (svakog do sad koga sam pitao, rekao je da mu je bolje SAD, nego prije, pitam se samo hoce li biti kontra kad se vrati sol.)
Mislim da stvarno gore preseravaju se, što se tiče terapije...
Po pravilu, oni bi morali davati tbl. u čaši (obično drugačija od one u kojoj je npr: cedevita) al' eto kad bi makar ovako nam davali u čaši pa onda da zalijemo, ne moramo ih u ruku dobiti.... i još da napomenem, ovo samo rade ovdje u Kantonu SA! Dok 70km odavdje Ze-Do kanton, skrooz drugacije (isto druga drzava)...
Post Reply