...zasto uopce uci u to.....

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Angus Young
Posts: 6
Joined: Wed Jan 24, 2007 2:56 am
Location: zagreb

...zasto uopce uci u to.....

Post by Angus Young »

Zanima me jedna stvar zasto uopce poceti sa drogiranjem,nemojte mi samo reci da vas zivot nije mazio.Nije ni mene pa se ne drogiram....necu vas puno kritizirati...mogu vam pomoci ako hocete...ja vam mogu samo pokazati put,otvoriti vrata jer ostatak morate sami napraviti....nije poanta u tome da netko drugi napravi posao umjesto vas jer cete se kada tad opet vratiti na staro..
Znam ljude koji su usli u to,,,,mozak im vise nikada nece biti isti...zapitajte se malo dali je takva banalna stvar vrijedna vasega zivota...mislite na djecu,prijatelje.. ljude kojima je stalo do vas..provedite normalan zivot....
Slucajno sam naisao na ovaj forum i vidio kako se ljudi pokusavaju ubiti..ja sam predobar da to ignoriram pa sam odlucio nesto naprviti...susjecam s vama makar vas ne mogu cijeniti jer smatram da ljudi koji zivotnu bol utapaju u drozi,alkoholu i tabletama su slabici koji se neznaju nositi sa istinom.....
Nemojte ulaziti u to i pitajte me za pomoc,nije mi teko pomoci vam... :cry:
valeria
Posts: 8
Joined: Wed Jan 24, 2007 3:12 am
Location: zagreb

Post by valeria »

Da, upravu si ako hoces reci da nema smisla uopce krenuti u to...
ALI MISLIM DA DA SE NITKO NE POCNE DROGIRATI SA CILJEM DA BUDE OVISNIK, DA IMA KRIZE, DA KRADE RODITELJIMA ZA PAR GRAMA itd...
:roll: nitko nije toliko g***
svi krenu ili za drustvom ili iz zelje za nekim eskapionizmom ili sta ja znam...shvacas?
cinjenica da je zabranjeno cini cielu stvar, zabavnom, zanimljom novim u pocetku...a onda puf! i trebam jos i ovisna sam i zna se...
mislim stvarno...
mislim da nitko ne misli da je napravio izvrsnu stvar sta se poceo fiksat, ali sta je tu je...
cijela stvar je u tome da je tesko prestat...
isto tako je problem drustva, jer te sve frendice odbace jer si doperica, pa ostanes u drustvu koje podrzava tvoju ovisnost...
i pitanje je koliko jako zaista zelis prestat...nakon nekog vremena povjerujes da si jedino kad imas par grama sretna i sigurna i svejedno ti je dal si voljena...
na kraju pomislis zasto bi prestala, samo zato sta svi drugi tako kazu...
i za koga cu prestat, da li me jos uvijek netko voli???
VJERUJEM DA JE PUT ODVAKAVANJA U LJUBAVI PREMA SEBI, DA MORAS SEBE VOLJETI I ZATO PRESTATI!
ali pitanje je također: da li ti sebe volis?
SAMO JE JEDNA OSOBA UZ MENE OD TRENUTKA OD KAD SAM SE RODILA I BIT CE UZ MENE DO TRENUTKA MOJE SMRTI-ta osoba sam ja sama...
ipak za sebe voljeti se potrebno odluciti, a da bi se to uspijelo treba odbaciti kritiku drustva i odbacivanje okoline i ljude koji te podrzavaju u ovisnosti i okrenuti se SEBI samoj...
-------------------------------------------------------
ali, to sam samo ja mozda grijesim... :?
Last edited by valeria on Wed Jan 24, 2007 4:26 am, edited 1 time in total.
User avatar
Angus Young
Posts: 6
Joined: Wed Jan 24, 2007 2:56 am
Location: zagreb

Post by Angus Young »

Razumijem ja to........tu potrebu da necime novim,zabavnim
Sve je to zabavno u pocetku ali samu u pocetku.
SMATRAM DA IMA PUNO DRUGIH STVARI KOJIMA MOZES UTAZITI TU ZELJU ZA NECIME ZABRANJENIM!!!

ja sam drugaciji od drugih.ljudi se okrecu zamnom na ulici i gledaju me ko zadnju s....nije lijepo ali unatoc svemu ostao sam svoj...nisam dopustio da me drustvo pokvari...
zasto ti ljudi tebe podrzavaju u tome,jer su slabici sami prestati
pa im je draze navuci nekoga na drogu nego se sami suociti s tom boli...

probaj prestati i stari prijatelji ce ti se vratiti,zamoli prijatelje,rodbinu..da ti pomognu..preporucujem ti da odes u kliniku...

stay alive :cry:
living easy living free
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

@Angus Young
Lijepo od tebe što želiš pomoći osobama koje su ovisne o drogama. Zaista vjerujem da imaš dobru namjeru, ali nakon onog što si napisao u prvom postu imam osjećaj da ti se niko s foruma neće obratiti za pomoć. Prvi je razlog što ti zapravo nemaš pojma šta je narkomanija i koji uzroci stoje iza počinjanja zloupotrebe droga i nastanka ovisnosti. Ali, to ti ne smeta da se postaviš kao osoba koja zna sve odgovore, a zapravo cijeli post ti je ispunjen etiketama koje se lijepe na osobe koje su ovisne.
susjecam s vama makar vas ne mogu cijeniti jer smatram da ljudi koji zivotnu bol utapaju u drozi,alkoholu i tabletama su slabici koji se neznaju nositi sa istinom.....


Drugi razlog što ti se niko neće obratiti za pomoć je taj da niko ne želi razgovarati s osobom koja ga ne cijeni. A kako možeš reći da saosjećaš s nekim koga ne cijeniš i smatraš ga slabićem?

Iz ovog što si napisao meni se čini da ti hoćeš da pomogneš nekome za koga smatraš da mu nema pomoći!?

Valeria ti je pokušala objasniti kako ona shvata ovisnost, a nigdje nije napisala kako ona ima problem s drogama. Ali, pošto je pisala na temu koju si započeo i gdje si nesebično ponudio pomoć, odmah si zaključio da joj treba pomoć i preporučio si joj da ode na kliniku.

Nemoj me pogrešno shvatiti, ali ljudima kojima je pomoć stvarno potrebna treba pomoć od osobe koja ih cijeni, koja saosjeća s njima, koje vjeruje u njih, i, što je najvažnije, koja ima dovoljno znanja da im pruži potrebnu pomoć. U suprotnom, može se napraviti više štete nego koristi.

Preporučujem ti da posvetiš vrijeme čitanju dosadašnjih postova na forumu kako bi bolje shvatio ljude koji se svakodnevno suočavaju sa problemima koje im donosi njihova ovisnost.
User avatar
Angus Young
Posts: 6
Joined: Wed Jan 24, 2007 2:56 am
Location: zagreb

Post by Angus Young »

Moram priznati da je moj pristup malo cudan...ali vjeruj mi da suosijecam....inace ne bi ovo pisao...kada sam naisao na ovu stranicu gotovo sam se rasplakao...

prijateljica mi je bila ovisnik uspio sam joj pomoci...ali danas me nebi ni pozdravila,jer nije svijesna da sam joj ja jedini htio pomoci kada su je svi napustili...
radio sam neko vrijeme sa lijecenim narkomanima i njihove price su me jako potresle.......iskreno ja vam ne mogu puno pomoci ali vam mogu biti
utjeha...molim te SANELA NEMOJ ME KRIVO SVATITI jer bas se ne mogu izraziti najbolje preko kompijutera....u fizickom kontaktu sa osobama
osijetim njihovu bol,radost,patnju..njihovi pokreti tijela mi sve govore...
nadem pravu rijec za pravo vrijeme sta ovdje nije moguce...

mogu vam olaksati probleme,bar na tren vam dati osijecaj vrijednosti samo trebate pitati? :cry:
living easy living free
User avatar
Magy
Posts: 20
Joined: Wed Sep 21, 2005 12:35 am
Location: NS

Post by Magy »

Zasto bi neko bas tebe pitao da mu "das osecaj vrednosti"?
Ja na primer nikad ne bih zatrazila pomoc od osobe koja za samu sebe kaze da je predobra, nicim izazvana.
too weird to live
too rare to die
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

malo arogantno, zar ne?...ali moram priznati da je momak prilicno duhovit...pogotovo sto mi se cini da je spontan...

pa gdje si ti angus?...mudro zboris prijatelju...naprosto ne mogu da vjerujem al' nakon citanja tvojih mudrolija osjecam se krajnje produhovljeno, maltene u nekoj blazenoj ekstazi...hvala ti, o ti veliki idolu moj....
znaci ekipa... zajebite forum, korake, drajzerovu, crnu reku, skidanje na suvo, blokatore, metadon i ostale djakonije...samo se obratite doticnom i vasi problemi su ko' rukom odneseni...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

prijateljica mi je bila ovisnik uspio sam joj pomoci...ali danas me nebi ni pozdravila,jer nije svijesna da sam joj ja jedini htio pomoci kada su je svi napustili...


mogu vam olaksati probleme,bar na tren vam dati osijecaj vrijednosti samo trebate pitati? :cry:[/quote]


1. nepismen si odnosno ne uspjevas reci sto mislis u glavi
2.pun si proturjecnosti
3.u belive u are Jesus?
4.pitaj ti nas pa cemo ti mi pomoci u tvojim mukama
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
fear the fluf
Posts: 1
Joined: Sat Feb 10, 2007 2:39 pm

Post by fear the fluf »

@ej angus...nisi ti radil sa ovisnicima...osim ak ne misliš na mene
lol i ne pozdravljam te jer mi nisi pomogo nego samo odmogo...
osječala sam se samo gore nakon tvojih riječi..

ja bi ti sad pokazala jedan pokret tijela,tj.ruke..ali ni ja se nemogu izrazit najbolje preko kompjutera

ti koji nisi imao iskustva sa drogama nemožeš znati kako je to kad imaš želju da se odvikneš..da se oslobodiš ovisnosti dok te društvo pritišče..
Sanela u potpunosti se slažem s tobom..pomoči ti nemože klinika ako ti nakon što izađeš iz nje nemaš ništa..opet čes se vratiti drozi..ako imaš prijatelje koji če te poduprijeti u tvojoj želji da se riješiš ovisnosti i slabosti zbog koje si i krenuo konzumirati droge, onda čak i imaš šanse..
ali ja jedino što vidim u svojoj budučnosti je samoča..svi moji prijatelji se drogiraju i stalo mi je do njih..imam osječaj da bi me odbacili...

@valerija..slažem se i s tobom...ja sam shvatila da ljubav ne postoji..nakon što me dečko s kojim sam bila 2 godine i koji me navuko na travu i alkohol, ostavio jer sam mu bila dosadna...
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Post by rajouno »

ej,angus hvala za sve,sve je divno...ali tebi nije mjesto ovdje,uzmi svoj lijepi,sretni zivot u svoje ruke...i potrazi neko vedrije mjesto pod suncem!prijateljski davjet.nije mi krivo sto si ti cist,cista-ali ne mozes nam pomoci,mozes samo da nas iritiras.ja prvu nisam povukla sto sam htjela,vec sto sam morala....a posledice...pa,nisam vise ista ,nikad ti ovo direktno ne bi sasula u facu,da nisam prosla sto sam prosla.sve najbolje-i dalje od ovog sajta.idi npr.na sajt kako smrsati za nedelju dana,ili kosa mi je suva,sta d rdim-ili cak non stop sam napaljen,kako rijesiti taj problem?izvini,vidis ja sam slabic,malo sam krijuci popila :twisted: pozzzzzz
PER ASPERA AD ASTRA...
Post Reply