Još jedna suovisnička priča...

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

TanjaTanja
Posts: 10
Joined: Wed Jun 22, 2005 12:32 am

Post by TanjaTanja »

Eh, Leona, zelim ti puno, puno snage i strpljenja i vere i svega sto ti je potrebno da izgurate to ..
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Hvala Tanja, na podršci. Čitala sam tvoju priču i jako je tužno to što se dogodilo, ali šta ćeš život ide dalje, tako je valjda moralo biti. Nadam se da su djeca to dobro podnijela. I ja odgajam dvoje djece, braću koja su rano ostala bez majke (tata ne živi s nama - radi u inozemstvu, ali nas financira), snalazimo se, ne mogu reći da nam je loše, makar se još bojim za ovog mlađeg kojeg hvata pubertet.
Moj dragi se izgleda malo opametio, njegovo ponašanje u zadnjih nekoliko dana mi stvarno daje nadu da je taj dio njegovog života završio. Ne želi više nikakve veze s drogama, ni joint prije spavanja, ništa, nema više izležavanja cijeli dan kad je slobodan, jede pravilno, čak više i kuham, spremam sve što voli samo da što više jede. Nisam navikla na njega takvog, ali to je ono što sam htjela, zar ne? A nadam se da će tako i ostati, da će ga ta želja za normalnim životom držati i dalje. :)
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

leona wrote: Moj dragi se izgleda malo opametio, njegovo ponašanje u zadnjih nekoliko dana mi stvarno daje nadu da je taj dio njegovog života završio. Ne želi više nikakve veze s drogama, ni joint prije spavanja, ništa, nema više izležavanja cijeli dan kad je slobodan, jede pravilno, čak više i kuham, spremam sve što voli samo da što više jede. Nisam navikla na njega takvog, ali to je ono što sam htjela, zar ne? A nadam se da će tako i ostati, da će ga ta želja za normalnim životom držati i dalje. :)
E to volim!!! :!: Jeste malo neobicno ali vremenom se naviknes na sve, jos ako je to sto je neobicno DOBRO e onda je jos bolje i lakse! Ovo za joint svaka mu cast, i za sve SVAKA CAST! :!: VREME LECI SVE RANE! :!:
Image
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Sve će bit puno lakše sada, lako se naviknuti na bolje. Naučili smo da cijenimo male stvari, uživamo u zajedničkom doručku, u šetnji, u svakodnevnim sitnicama. Ipak, problemi nisu nestali, napravio je velike dugove u banci, maksimum koliko je mogao i to mora što prije vratiti. Ma sve će to doći na svoje, samo nek je on meni čist!
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

leona wrote: napravio je velike dugove u banci, maksimum koliko je mogao i to mora što prije vratiti.
I ja sam u maximumu......do kraja koliko se moze i po tekucem i po karticama......haos...... :(
Ali polako sve ce doci na svoje......
pozz
Image
TanjaTanja
Posts: 10
Joined: Wed Jun 22, 2005 12:32 am

Post by TanjaTanja »

leona wrote:Hvala Tanja, na podršci. Čitala sam tvoju priču i jako je tužno to što se dogodilo, ali šta ćeš život ide dalje, tako je valjda moralo biti. Nadam se da su djeca to dobro podnijela. I ja odgajam dvoje djece, braću koja su rano ostala bez majke (tata ne živi s nama - radi u inozemstvu, ali nas financira), snalazimo se, ne mogu reći da nam je loše, makar se još bojim za ovog mlađeg kojeg hvata pubertet.
Moj dragi se izgleda malo opametio, njegovo ponašanje u zadnjih nekoliko dana mi stvarno daje nadu da je taj dio njegovog života završio. Ne želi više nikakve veze s drogama, ni joint prije spavanja, ništa, nema više izležavanja cijeli dan kad je slobodan, jede pravilno, čak više i kuham, spremam sve što voli samo da što više jede. Nisam navikla na njega takvog, ali to je ono što sam htjela, zar ne? A nadam se da će tako i ostati, da će ga ta želja za normalnim životom držati i dalje. :)
Samo lagano i sa puno ljubavi i strpljena. Traba mu velika iskrena podrska :wink: Svaka ti cast za svu posvecenost i deci i njemu. Sve najbolje zaista :smt023
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Hvala! I vama svima također želim sve najbolje i puno puno sreće! :D
User avatar
leona
Posts: 71
Joined: Tue Jan 23, 2007 8:51 am

Post by leona »

Jučer smo bili u centru i testirali smo ga na sve droge i bio je čist po svim stavkama, čak i na THC! Pretpostavljala sam i nadala se da će bit tako, ali opet, kad vidiš to "napismeno", drukčije je. Sretna sam! \:D/ Malo me zabrinjava to što je on sad u nekoj fazi da je malo umišljen - naime, on se sad osjeća kao da je "iznad" drugih ovisnika, kao on je bolji od drugih, kaže da zapravo nikad nije potpuno pripadao tom svijetu, za razliku od ostalih uvijek je imao posao, nikad se nije razbijao do te mjere da kljuca, nije uzimao velike količine i slično. Takav stav vjerojatno mu pomaže da se izdvoji, odmakne od tog narkomanskog svijeta. Ali s druge strane to mu otežava da shvati pravu težinu svog problema - jer kao i svi ostali, ovisnik je, nije mogao to kontrolirati, lagao je svima oko sebe, svakodnevno je izvodio svašta samo da bi došao do droge - dakle nije puno drukčiji od ostalih. Doktorica mu je dobro rekla: Nemoj bit ovisnik s krunom na glavi! Mislim da će ga to proći, da je to njegov način da se makne i vrati normalnom životu, pa me to i ne opterećuje, najbitnije je da je sad stvarno krenulo na bolje!
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

leona wrote: on se sad osjeća kao da je "iznad" drugih ovisnika,
E odlicno, a ovo mu je mozda nesto sto ce ga drzati "iznad", on to tako dozivljava i tako i treba da se ponasa, samo da ne preteruje..... :wink:
Drago mi je da je sve tako ispalo kod doktorice.......i da je sve ok. pozdrav i sve najbolje!!! :) sreca,sreca radost......... :)
Image
User avatar
Dragana
Posts: 263
Joined: Tue Jan 09, 2007 10:16 am
Location: Obrenovac
Contact:

Post by Dragana »

Leonaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gde si??? Sta ima novo? Kako stoje stvari?
Nadam se da je sve ok. pa se zato ne javljas......!
Image
Post Reply