BLOKATORI

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom antagonistima (naltrexon, naloxon) - Nemexin, ReVia, Nalorex.... Postavljajte pitanja i svojim iskustvima pomozite drugima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Moderator: sanela

brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Ako jos nesto slicno uradi ja cu ga prijaviti nadleznima i neka ga tamo jer ne zekim vise da ga gledam takvog. Juce je ceo dan bio kuci i nije mu blo nista samo je bio nadrkan, ne razgvaramo. Dok keva sije i radi dva posla da bi nam priustila nesto normalno u zivotu da imamo da jedemo i popijemo. I ja radim od svoje 15 dodine, dok on uziva. Nista nije stekao sam u zivotu sve mu je cale kupovao davao mu kintu kupovao kola, a sada kada nam treba pomoc nece da cuje za njega.

Pitanje za vas. Posto je ovo Bosanski forum?! Da li u toj ustanovi za koju sam cuo da se nalazi u Medjugorju(ako ste culi za to), mogu da se lece Srbi?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hej, brat, koliko je on spreman na lijecenje i koliko je on ozbiljan u svemu tome. Za policiju si vec trebao napraviti i nije kasno da to ucinis, najozbiljnije ti kazem i to bi mu dobro doslo, malo da se otrijezni i priupita sam sebe par stvari a zna se koliko zatvorenici vole takve sto zene tuku i siledjije. Meni se cini da on svojim zivotom odnosno nacinom zivota je sve vas poremetio i izbacio iz svega. Sve se vrti oko njega i njegove ovisnosti. Cini mi se da si ti mladji od vas dvoje. Ne znam koliko je dobro da ga stavite kod bilo koga drugog u stan jer ce tamo iskoristiti situaciju i pokrasti zenu, zicer, novi stan, naci ce sansu prosvrljati i naci nesto sto ce utopiti za dop. Ili, nek se kod kuce skine da ga ti vidis ili nek ide na cestu, trece nema.

mislim da nema veze odakle je ko- probaj pogledati na linkovima gore na forumu i naci ces sigurno o komuni sta ti treba
Sreto i budi jak i pazi mamu
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

brat_narkomana wrote:Pitanje za vas. Posto je ovo Bosanski forum?! Da li u toj ustanovi za koju sam cuo da se nalazi u Medjugorju(ako ste culi za to), mogu da se lece Srbi?
U Međugorju se mogu liječiti i srbi, samo što je njihov cijeli program zasnovan na katoličkoj religiji. Velika je mogućnost da će se insistirati na katoličanstvu i prelasku na katoličanstvo. Ako vam to nije važno, bujrum.

Samo, prije nego što ti brat uđe u komunu, potrebno je dolaziti na pripreme nekoliko puta, pa možete vidjeti kako je i šta je i onda se odlučiti.

Imaš isto tako dvije komune kod Banja Luke koje nisu vjerske, a i isto su uspješne.
Titanik1

Post by Titanik1 »

Jako dobra komuna,po mojim saznanjima,iako poznajem osobe koje su nakon izlaska iz komune-nakon 4-5 godina,vratili se ponovo"starom nacinu",a to je sada druga prica!Vratili se,ali gdje? Ako je tu ponovo staro okruzenje i drustvo,ako se ponovo pocnu stvarati kontakti sa tim drustvom-gotovo je-bezveze ode 4-5 godina! Uglavnom,vecina je sa uspjehom zavrsila lijecenje u Medjugorju,osnovali porodice,zaposlili se i zive normalan zivot!Zive ovdje,u okolini,ali ne prepoznaju ono staro drustvo,koje je i dan danas pored nas-sto i jeste najvaznije da bi se postigao dobar rezultat! Ovo pisem o par osoba koji zive ovdje gdje sam ja,koji su bili u komuni u Medjugorju,vratili se i rijesili se-a ima ih i par osoba koji su se vratili starom nacinu,nakon komune,samo sto mi je cudna jedna stvar!Nema ih vise-nisu ovdje sada-ne znam gdje su! Vratili se iz komune,poceli se opet "pucati",a proveli gore 4-5 godina,i odjednom nestadose-nigdje ih! Garant su se povukli negdje i nastavili sa lijecenjem!Pozdrav.
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Ma nije bitno to sto se tice vere. Neka insistiraju na cemu hoce samo kada bi hteli da ga prime, nije bitno. Samo sam nesto nacuo da je to neka vrsta sekte raspitivao sam se i cuo da to sada preuzima neka Spanska organizacija ili sta vec...to me sada zanima?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ja, ja, garant su se povukli negdje i nastavili sa lijecenjem :-D . Nazalost, u narkomaniji ima velike grube istine a to je da su ili mrtvi ili kojom srecom u zatvoru ili je mozda koji nasao neku sansu i otisao van u inozemstvo
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

brat_narkomana wrote:Ma nije bitno to sto se tice vere. Neka insistiraju na cemu hoce samo kada bi hteli da ga prime, nije bitno. Samo sam nesto nacuo da je to neka vrsta sekte raspitivao sam se i cuo da to sada preuzima neka Spanska organizacija ili sta vec...to me sada zanima?
Ne, nije istina da je to sekta. Nemoj nasjedati na priče. Kontaktiraj ljude, otiđi i vidi. To je Cenacolo terapijska zajednica.

Sa srećom.
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Eh..brat mi je otisao kod tetke u drugom gradu. Rekao je da ce biti tamo 20 dana. Ako on tamo toliko ostane ja castim sve ljude sa foruma+ :-D
inace otisao je navaren i pricao kevi kakav mu je filing, jadna zena je zaplakala kada je odlazio.
Samo neka ostane sto duze i bice super.
Sta ima kod vas kako ste vi? I ja nesto da pitam vas. :-D
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ajde, nek ti je sa srecom a on nek malo dodje sebi i pameti i ne namuci previse tetku
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
brat_narkomana
Posts: 30
Joined: Tue Nov 14, 2006 12:36 pm

Post by brat_narkomana »

Tetka mi je doktorka tako da zna kako da postupa sa njim. Inace dolazi u ponedeljak, javio nam se kaze da mu je super da je prestao da pije terapiju jer mu nije vise potrebna, rekao je da vise i ne pusi cigare.Cekamo ga u ponedeljak i vodimo ga da primi tu inekciju. samo se nadam da mu bude dobro kada primi ti inekciju.
Post Reply