Трибина о наркоманији

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

ok, to stvarno ima logike...ne kontas ono sto si procitala i nije u tebi problem nego u onome ko je napisao...
nije samantha problem u tome sto raja ne zna da procita nego sto raju isfurava bilo sta napisano na cirilici...sto ne cini autora posta nacionalistom, nego onoga ko donese takav zakljucak...
da je napisala nesto provokativno ja bih razumjela sto reagujete, ovako mislim da je cisto proseravanje u pitanju..
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

ja na ovu temu nisam pisala i pravo da ti kazem slabo sam je i citala upravo radi te cirilice. Medutim meni je svejedno, izidem ja na kraj i sa cirilicom, par puta procitam i OK.
Medutim nisam bas sigurna da to autor teme pise na cirilici zato sto je more comfortable. Meni se cini da i ona to radi iz svojih razloga.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

ok....to je tvoja licna interpretacija za koju nemas nikakve argumente prema tome ne mozes da donosis nikakav zakljucak...mislim mozes, ali je taj zakljucak subjektivan i vjerovatno pogresan...
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

zasto ne mislis da je i tvoj nacin subjektivan i vjerovatno pogresan
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ja sam isla u skolu za vrijeme juge ali su programi ucenja u Hrv ili Bosni ili Srbiji sasvim drukciji. Mi smo ucili cirilicu u 2 razredu osnovne i to samo jedno polugodiste. Mi bi mozda u godini dana obradili jednu pjesmu na cirilici i aus. Jebote, ovo je internet ima nas odsuvuda i nema smisla da sad Luna prica na engleskom, ja njemackom, ostali po svome i zbog cega sto onda tu.
Ovoj curi je ocito cilj da samo odredjeni dio nas procita njezine postove, no, zasto onda na drugim temama pise latinicom a samo kad govori o ovom popu pise cirilicom?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ja znam i latinicu i cirilicu i nije mi problem da procitam i razimem ali ono sto sam rekla je samo iz razloga sto mnogi koji vec godinama ne zive i ne susrecu se sa cirilicom ne mogu da procitaju a jos manje razumeju eto zato ja glasam za latinicu,mozete da pisete i na francuskom ako hocete ali ja to necu znati da procitam jebiga,uopste mi misli nisu usmerene na politiku boli me bas dupe kojim ce pismom da pisu ,samo mi je zao da ljudi koji posecuju forum ne mogu da procitaju takve postove...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Marya
Posts: 17
Joined: Tue Oct 10, 2006 1:35 pm

Post by Marya »

Једини разлог што пишем час латиницом час ћирилицом је тај, што углавном копирам текстове (немам много слободног времена за прекуцавање а не умем да користим прг који имам за пренос из латинице у ћирилицу и обратно) из разних извора, па их копирам онако како су написани тамо.
Нема других разлога.
:?
User avatar
deminutiv u slobodi
Posts: 58
Joined: Wed Nov 15, 2006 1:23 pm
Location: menja se

Post by deminutiv u slobodi »

ja sam to odmah shvatila!!!bravo ja!!!!! :P
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

ok marya to je vec druga stvar,s tim sto opet ovi sto ne znaju dobro cirilicu nece moci da ucestvuju u temi ili je bar nece dobro razumeti ebiga..
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Marya
Posts: 17
Joined: Tue Oct 10, 2006 1:35 pm

Post by Marya »

Па шта да радимо Зврки?
Врло радо бих мењала ћир у лат кад бих знала како а да не морам да прекуцавам.
:?
Post Reply