Sam

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Sam

Post by Luđak od marcipana »

Pisanje mi i nije jača strana,ali ću pokušati na malo drugačiji način dočaram moju "igru" s drogom.Ljudi pišu sa ovoliko sam maznuo sa onoliko,sa onoliko sam maznuo ono bla bla bla.Kako to samo suhoparno djeluje nekome ko nezna, za neupućenu osobu.Ali ja znam da se iza svakog slova krije bol i jad.Nesnošljiva bol i vječni jad.
Ovo bi bio kako neki uvod.
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

Tog jutra je došao na posao tačno kao i svakog dana.Rutinirano se zavalio u svoju fotelju crvene boje i ispozdravljao sa radnim kolegama.
Inače ima on svoj mali jutarnji ritual,nes,cigareta monitor i iskon.Pa zato i dolazi pola sata ranije na posao.Na jednoj od tih stranica naletio je na "naki" članao o nekoj novoj drogi."Ice".
Radoznao po prirodi želio se informirati o tom novom eliksiru.Izguglao je riječ narkomanija.I gle čuda http://www.narkomanioja.ba.Malo je stuhao po stranici dok nije zapazio forum.Forum ko forum,terapija ovakva terapija "naka".I skočio na vaše ispovjesti.E to ga je zdrmalo kao šaka u želudac.Nije mogao da dođe sebi,strujanje je počelo od vrška prstiju niz kičmu sve do ušiju.Šta je ovo,pa jel to moguće.U njegovo vrijeme (kad se on drogirao) slabo se furao net.Brana je popustila,bujice sječanja su nahrupile na njegova pleća.I konačno pomislio je na "njega",svog starog poznanika.Pa dugo nije pomislio na njega.A bilo je dana kada bi svake milisekunde pomislio na njega,noćima je znao da ga sanja,da mu se priviđa.Svaka stvar bi asocirala na njega staniol od cigareta,kašika neko mjesto,pa svi putevi vode u Rim zar ne.Mogao ga je nanjušiti na solidnoj razdaljini.Ali kako je dalje čitao ispovijesti svaka priča ima svoj početak ali bogme i KRAJ.
Uuuuu kako je on bio daleko od početka.Ali se sjetio se početka.Bilo je to prije 16-17 godina.Bio je u nekom salonu zabave,u društvu sa lokalnom bandom.Već su ga istestirali da zna držati jezik za zubima pa su otvoreno pričali i radili pred njim.A on kao Karađoz (jedan Andrićev lik iz Proklete avlije) uvijek bio blizak kriminalnom miljeu,ali nikada se nije uplitao, samo je želio i u tome uživao da bude blizu njih da čuje njihove priče.
Pogledao je kako jedan od njih pažljivo istresa duvan iz cigarete,nije mogao ni pretpostaviti šta ovaj sprema.Na kraju je skontao pa jebote ovaj mota džoju u po bijela dana na javnom mjestu.Adrenalin je proradio,bogami u onoj državi nije bilo ko sad.Murija je imala "malo" veće ovlasti no nebitno.Oni su vukli dimove u sebe višekratno a on se trfio u krugu.Nije stigao ni da se snađe a bio bi mlakonja da je odbio.
I tu počinje njegova narkomanska karijera......... nastaviti će se
User avatar
DarkAngel
Posts: 149
Joined: Mon Jun 06, 2005 5:32 am
Location: Somewhere In The Time

Post by DarkAngel »

Hey dobrodosao! :-D Veoma mi se svidja pocetak tvoje ispovesti jer imas izuzetnog dara za pisanje, samo tako nastavi sa pisanjem, a kad tvoja ispovest bude malo duza recicu i svoje misljenje. :) :D Za sada mogu da kazem da apsolutno razumem kada kazes koliko si mislio i sanjao o svemu sto se desilo, ma koliko dugo bili cisti u nama stoji secanje koje nikada nece nestati, a droga je u nama ostavila neizbrisiv trag.
Bunar želja ne postoji.
Da postoji skočila bih.
Jedem laž ko keks i ćutim.
Što da znam?I ko da ne znam.
To sam ja i tu je problem,
Silom neću da se menjam.
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

Začudo,trava nije ostavila na njega neki poseban utisak.Očekivao je mnogo više,ali to više se nije dogodilo.Jedino što je mogao izdvojiti da su mu se pred očima razlijevale nekakve floruscentno ružičaste fleke.Ali i taj efekat je brzo nestao.Taj dan je bio još po nečemu upamćen.Toga dana je imao regionalno takmičenje iz matematike.Tako ošamućen morao je da ide riješavati jednačine i polinome.Još pod dojmom,ušao je u nekakvu ruševnu učionicu.Prostorija je bila puna debila i kompleksaša.
"Sine,moraš dosta uičiti i puno se zalagati,da bi mogao fakultet završiti,a sve to je u cilju da ti lakše bude u životu".I da majka može svojim sklerotičnim prstom uprijeti u njega i reći "to je moj sin".Ko jebe nauku bitno je da da ti je "lakše u životu".Tu su bili i negovi takmaci iz razreda.
Jedan buržuj i jedna ćerka prosvjetnih radnika.Ha ha kako će se samo iznenaditi kad vide na oglasnoj ploči da ih nema među prvvih troje.A njegovo ime i prezime blista na vrhu.Njegovo,njega,onog što je sa 13 godina napravio teško krivično djelo,onaj što je nonstop imao ili razvaljenu njušku,šljivu ispod oka,mrežicu sa tuferom na glavi.Onaj što obožava lozu zdrmati sa starim cugerima između ostalog onaj što je travu pušio.Strašno!!! nastavak slijedi......................
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

To bi bio njegov prvi doticaj sa drogom.No kako je njegov život bio pun oscilacija,kad bi se matematički opisivao to bi bila sinusoida,Tako će i ova priča biti puna vremenskih crvotočina.
Tačno da vam kažem nemogu ali znam da se dosukljao nekog dobrog keša.Uzeo je bolovanje u firmi i vratio se kući.Kupio dosta dobrog dopa i stotinjak ganova .Otišao je kod prijatelja na posao.Kod prijatelja na poslu je slagao dam u je komšija.Rekao je da mu je stan poplavljen i gas.Odprilike deset dana su bili u stanu.Samo bi naveče izašli da kupe nešto klope i dosta pića i zamjene filmove.Na kraju im se pridružio i jedan poznanik.
Droga se brzo topila.Moglo bi se to opjevati “Nezasita tvoja ćud hoće još pa još…..”.
Na kraju je došao vikend pa su skontali da bi mogli izaći.Trećem je ortaku dao pare da im sredi gram dva za izlaska a on i kolega B (nazvati će mo ga tako) su kao dva vampira odlelujala na letcem cilium satkanom od maka u civilizaciju.Treći ortak ga je hladno izjebao i za pare i za gudru.Ja mislim kad bi narkoman imao tonu heroina i kad bi se dvojica bola da bi obodvojica gledala da jedan drugog izvaraju za onu jebenu crticu na šprici.Takvim svađama je i on često prisustvovao,fuj.No da se mi vrtimo našem “junaku”.
Poslije je sreo tog poznanika što ga je izvaljao.Nakon što si da drogirao 5-6 dana pošalješ ga po još i on te izjebe.Strašno.Poslije su se on i B snašli nekako za gudru ali počelo mu je nestajati keša.tu noć su se drogirali i pili u jednoj Rock Caffančugi.Ujuru oko 8 sati skontali su da bi trebali nešto ubaciti u kljun.Skupili su par gvozdenih apoena i B je otišao do prodavnice.Njega je počela hvatati panika.Droga popušta a nema se još.
Jedino se sigurno osiječao kada je imao 5-6 grama i pun čep para.Jer jeben se strah od sutra(zanima me postoji li taj izraz u medicini sutrofobija).No nebitno vratimo se mi priči.Pri povraatku B je naprosto odskakao od zemlje.Hehehehehe nešto se fino sprema.
Kaže znaš šta sam našao kaže B.Tablu bosanskih ekstazija.Šta ti je bosanski ekstazi.
Artan,jaro,artan.Ok daj nam da maznemo po par komada.Ma šta po par komada.
Evo ti polovina."Ma bježi lupamo se dopom neprekidno 240 sati i sad četvrt artana puši kurac daj tu tablu ‘vamo",reče on.Pojeo je 3-4 komada.I fino je bilo.Pogled zamućen blaga opijenost a ruke ti kao od spužve kao da propadaju u sto,baš čudan osiječaj.Za njega jedan od najgotivniih od takvih stvarčica.Eh što ti je sreća,u po vukojebine da baš B naleti na tablu artana,svašta.Da vam ovo napišem bio sam potaknut razmišljanjem kad je prvi put uzeo kakvu tableticu.Gudrao se svim i svačim ali ova anegdota je ostala u pamćenju zbog pronalaska bosanskog ekstazija.

Nastaviti će se

Izvinjavamo se zbog prostih i vulgarnih riječi,ali mislim da smo svi ovdje oguglali na to,izuzev par vjerskih fanatika.
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

Dugo je izbivao iz grada.Nije ga bilo ravne dvije godine.Kad se vratio bio je pomalo asocijaliziran.Sve čudno sve izokrenuto naglavačke.Nikoga više nije poznavao samo ekipa skojom je visio prije ga je znala.Kad gleda sad ovako sa distance šta je dvije godine.Već tada je imao zavidno iskustvos lakim drogama.No bio je što bi se reklo rekreativac.Izašao je u park ispred svoje stare zgrade i sjeo sa dva prijatelja I i S .
Malo su se šalili malo ga zadirkivali.A onda u po bijela dana 10 metara od svojih stanova počeli kresati džoju za džojom.Otprilike 5-6 komada pa šta je ovo pomisli on.Zapalio bi on ponekad ali samo ponekad.Ali oni su se napušavali do besvjesti.Tu je počela njegova era trave,alkohola i akinetona.Da je toga dana rekao jebem vam mater i vama i travi možda bi priča imala šanse za sretan kraj.Zato djeco manite se trave i alkohola.Ma koliko to izgledalo bezazleno igrate se sa tonom eksploziva.Vrlo lako možete raznijeti sve što volite.

Nastavlja se........
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

Svakom ozbiljnijem narkomanu skidanje je palo na pamet hiljadu puta.Pokušao je svaki na desetine i stotine puta.Malo ih je uspjelo preplivati na drugu obalu.Tako i akter ove priče je imao na desetke pokušaja.Nećemo se se zamarati neinteresantnim pričama.Izdvojiti će mo interesantne.
Jednu od dužih apstinencija je napravio nakon jednog incidenta.Priča teče ovako.
Nakon što je nakon opsežne policijske akcije zalegao je ekskluzivni distributer njegovog zavičaja nastala je “kriza” u regiji.Svi ljudi su dolazili s kešom a dopa nigdje.Nigdje ga nije bilo ni za lijeka.Napominjem da je to era bez mobitela bilo ih je 50 puta manje nego sada.On i ekipa su prvo obišli sve obližnje gradove i gradiće u potrazi za dopom.
Nakon raznih sranja koje su im bila ponuđena,naki ko fol heroini,odlučili su se na putovanje u jedan veći grad.Opskrbili su se kešom i krenuli u potragu.S je imao šemu u tom gradu ali se nije mogao nikako najaviti.Došli su u taj grad koji je udaljen 200-tinjak kilometara od njihovih domova.I dok je S krstario po gradu da nađe te tipove ekipa je čekala u nekakvoj birtiji.Bio je vikend i grad je vrvio od ljudi.A oni kao pokisli sjedili su u rupčagi i sa zebnjom čekali olakšanje.S se nakon par sati pojavio sa informaciom da su ta dvojica dilera položili živote na oltaru domovine.Neko ih je brutalno srokao.
Šta dalje,pošto je on bio inicijator puta sve oči su bile uprte u njega.Nema odustajanja preko grane,preko grane.Vozili su se cijelu noć.U ranim jutarnjim satima su došli u grad.
S je poznavao neke narkomančine iz tog grada.Znali su da vrlo lako mogu biti izvaljani stoga su za početak počeli da traže gram.Podijeli li su se u dvojke i bacilli u potragu.
Na kraju se S vratio sa svojim parom i rekao je da je izjeban.Detalje neću opisivati možete ih pročitati u ispovijesti kod Zvrky.Naslov bi glasio valjanje provincijalaca.
Neradi se o Beogradu ali sličan jedan grad u susjedstvu.Ali je Zvrky opisala tačno u bobu kako se to sve odigravalo.Tu je odlučio da stvar uzme u svoje ruke.Stupio je u kontakt sa jednim starim narkomanom.Obećao je da ce ga lijepo nagraditi ako ga spoji sa nekim ozbiljnijim dilerom.Da vam neopisujem silno zujanja,telefoniranje raznorazne frikove s kojima je dolazio u kontakt.Uglavnom su riješili solidnu količinu dopa.Na kraju su se otišli S,narkoman i on srediti u nekakvu srušenu staru kuću.Narkoman je stersao vodu sa lista drveta koje je raslo iz po’ kuće.Istrsao je zamotuljak,možda se radilo o gram,gram i po dopa.Kada je S video boju dopa rekao je da se on neće roknuti.Ovaj dop je bio 5 puta čišći nego kod njih.Narkoman je navukao u nekakav veliki gan(ovo nije bila inzulinska šprica već neko ogromno koplje) i rekao mu da ispruži ruku.Kad mu je video vene samo je klimnuo glavom u stranu.Vene su bile ispucale duž cijelih ruku.Nigdje nije bilo mjesta za novi ubod.Našao mu je venu na vanjskom dijelu dlana negdje iznad prstenjaka.Rekao je “bigulja,a”.Ubod,olakšanje euforija.Ali osječaj je rastao nikako da stane.Pogled je počeo da se muti.Blaženstvo je ispunilo svaki atom tijela.Ali to blaženstvo se sve više i više penjalo.U glavi mu je bila samo jedna misao a i nju je jedva sklopio.”Bože,kako mi je dobro,ali samo da ostanem živ.Počeo je tapkati nogama u mjestu,to je čuo od nekoga da to treba raditi.I onda mrak,praznina,bestežinsko stanje.Kao da je u slijepac u svemiru.Ničega više nema ni gravitacije ni misli ni svjetla ni energije ni glasova.Nešto kao da su ti sva čula na otkazala odjednom.Kao da su živci i nervni zavšetci isparili iz njegovog tijela.Probudili su ga negdje izvan grada.Svi su imali zabrinuta lica.A njemu je bilo tako dobro.Stali su pod jedno drvo i sa njega stresli kapi kiše koja je padala čitav dan.On nije ništa osjećao.Svi su u panici bili jer je on jedini imao regularnu vozačku.A trebalo je prevaliti granu.Jedan je držao saobraćajnu drugi komande automobila a treći mu je govorio šta treba reći na granici cariniku.A on je vidio 6 traka i šest carinika.Svima je laknulo kad je carinik mahnuo rukom da produže dalje.
Epilog,poslie toga se nije bocao 2-3 sedmice.Prepao se pravo.Samo sabranost jednog od prijatelja koji je inače medicinske struke ga je spasila da neokonča svoj mladi život.
To mu je bila prva apstinencija u karijeri.Prebrodio je je uz druge teške droge i razne tableturine.Krizu je osjetio,ali to je bo deminutiv od kriza.Ništa spektakularno.On je tek bio narkoman pripravnik.He da je samo znao šta ga čeka bilo bi mu bolje da je dole zaljepio.Postoji gradacija krize,a skala joj je podugačka.Mada sam slabo educiran o bolesti narkomanije,ali ipak bi konstatirao da kriza zavisi od par faktora.A oni su slijedeći:Koliko dugo se drogiraš,kako uzimaš heroin,koliko ga dnevno uzimaš,dali ga kombiniraš sa još nečim,koje je čistoće i na kraju koje ti je opšte stanje organizma(da li si usput položio “C” kategoriju,i razno razne drzge bolesti).Da se vratimo na temu.Vidio sam dosta ljudi kako se skidaju.Te lijekovi,te druge droge i razna sranja,ali nedugo zatim se vrate u naručje svoje jedine ljubavi koja je još jače prigli sebi nazad.Razmišljam,nešto.
Isus ako je bio frajer,trebao je pustiti da ga Rimljani dobro navuku na dop pa da ga onda zatvore da krizira negdje,pa onda da dadne svoj život za čovječanstvo.Nisu me nikad nabili na kolac,ali mogu reći,krizirati na suvo,je kao da te nabiju na pet kolaca,u cijelo tijelo da ti zabiju milione eksera,kao da boluješ od svih vrsta bolesti odjednom,kao na sve to da su ti dali nešto da ti pojača osjetila,da ti neda ni trend a oka sklopiš,da propišaš na sve otvore,onaj osječaj ukočenosti a nemožeš se protegnuti,kao da ti kosti rastu a ostala tkiva neprate razvoj kostiju,a psiha ona je posebna tema.Ukratko,netreba smrtna kazna najtežima prestupnicima(pedofili,silovatelji itd).Treba ih navući na hors pa im onda nedati pa tako 10-ak puta.Ali im ne dozvoliti da shvate šta im se dešava.Mislili bi da su u čistilištu.
Nastavlja se……………………….
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

al si okrutan! :) E, di su ona vremena kad nije bilo mobitela, nego vas lik, po 20 naruci na neko bijesno mjesto, pa svi rasklimani cekate da se pojavi lik u nekoj pegli, fici ili jugu, pa kao da si na trznici. Ili, kad nema nicega po gradu, pa ajmo u sela, brda i gradove po dop. :) Mada je u manjim gradovima i dalje tako (makar mi se cini) da kad se nema onda nema i aus. I svi u paranoji da bi se netko sjetio nekog starog narkomana i veze koja uvijek ima za crne dane hehe
Pozdrav
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

Vidjevši da je vrag odnio šalu,odlučiše se ostaviti dopa.Izvukli su se na neku kotu izvan grada.Auto su parkirali sa pogledom prema svjetlima grada.Unutra je bilo zagužljivo od grijanja i neka zika je krčala sa radiona.Skontali su S i on da su postali narkomani.Sve je bilo OK,provod,klubovi žene, grupne seanse,partije,zujanja po svijetu, ali lagano se postajalo narkoman.Kad su završili sa rokanjem,odlučiše prestati sa svime.Demonstrativno su bacilli sav pribor među drveće.Sjahli su u grad.
Sutradan se nisu viđali nikako.Ležao je na krevetu sav u groznici.Dizao se često da protegne noge ali ih nije mogao nikako protegnuti.Počeo je da slini,da se znoji muka mu je bila nonstop.O bože,šta je ovo.Milion misli,milijardu razočarenja.Masa neispunjenih želja i čežnja za mirom,za jebenom normalom.Iz razmišljanja ga je trgao poznati zvižduk ispod prozora.Fiju fi,fiju fi.Skočio je kao opruga brzo se obukao i izjurio napolje.S kaže:”Jaro šta je ovo,slomi me,ja se moram srediti”.On je samo i čekao to.(Ovim pojašnjavam kako je skidati se u dvoje).Autom su se dovezli do zgrade dilera.Koja ironija,žena koja je prije radial kod njegovih staraca kao kućna pomoćnica,sada njemu dila dop.Nedoneseš dvije jebene marke koje nedostaju nema dopa,počneš srati onda nema nikako ni za pare ni bez para.Po hodu je znao da je sve ok.Naučio je po hodu prepoznavati raspoloženje ljudi.Ali gdje sada naći pribor kasno je naveče.Ajd inekako dbo od konzerve,limuntos i vaticu ali gdje naći gan.Uvijek je držao higijenu rokanja na nivou.Ali sad su kriteriji popustili.Jer neman je počela da ga proždire iznutra.Ako uskoro neubrizga protuotrov mogao bi se rasprsnuti na hiljade komada.Hehe,vratiše se na ono isto mijesto gdje su se rokali neki dan.I počeše da traže gan,u mraku su pipkali po lišću.
Nakon nekog vremena nađoše gan.Igla je išla cik cak.Kao bodež druida.Kada bi ulazila u venu sve bi nekako pucketalo.Cap i vena se razli u jednu plavo crnu mrlju.Daj drugu cep i olakšanjenje.Instant nirvana.To bi bilo skidanje broj dva.
Luđak od marcipana
Posts: 8
Joined: Tue Oct 24, 2006 2:41 pm
Location: Tu negdje

Post by Luđak od marcipana »

Neke davne nedelje dosada je kroila njihovu sudbu.Solidni s kešom solidin s gudrom.S i on nisu više znali šta će od sebe.Imali su dvojicu dobrih jarana u obližnjem gradu.R i B su uvijek preko njih završavali dop.Momci su bili skroz OKSkontali su ajmo se provozati do njih(cca 80-tak km)
Sjeli su u auto ponijeli gram dva i gas.Kontali su se malo zezati sa R i B da prekrate taj dan.Kad su stigli u taj grad otišli su u već standardnu birtiju.Tamo su zatekli njih dvojicu.Predložili su im da se odu srediti skupa.Ali gle čuda nji dvojica su to odbila.
Oni im ispričaše kako se već neko vrijeme ne fiksaju.Pokušavaju da se skinu sa heroina i predlažu da učine i njih dvojica isto.I tako su ćaskali o životnim temama 3-4 sata.To je na njih ostavilo jak utisak.Na povratku kući i njh dvojica su skontala da se trebaju skinuti.Dogovorili su da se još jednom roknu id a završe sa drogiranjem.Da bi taj čin bio još dramatičniji on je predložio da se uzajamno roknu.S je govorio da to nečine jer je znao da on slabo vidi.Još pogotovo u autu gdje je svjetlo bilo slabo.No on se nije dao pokolebati.S je skuvao dop,i sredio ga.A on je S-u složio ogoman aut,ikočila kvrga na ruci kao Mont Everest.S mu nije ništa govorio ali je on znaoda je popizdio pravo.Ali njemu je bilo pravo dobro pa ga to i nije previše brigalo.Naravno da nisu ostali doslijedni to veče su se sredili još jednom.Šta se puta dogode nesreće pogotovo u autu.Znalo se desiti,čitav dan tražiš dop,a onda cap i prospe ti se dop iz posudice.Hajd Jovo nanovo.
Ja mislim da bi onaj genterski cuko podivljao kada bi ušao u taj automobile,šta se tu gudre isprosipalo.
Post Reply