HITNO SAVJET JEDNOJ MLADOJ CURI

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Jedina mudra odluka je pobeći glavom bez obzira i bez trunke griže savesti,a ujedno i jednina ispravna za tebe! Isuviše opravdanja za svoje postupke i razmišljanja u tvojim postovima,a da bi to bilo zdravo! Sutra ćeš kriviti "sudbinu", a u igri sa đavolom nema nerešenog skora! Bez obzira na tvoje godine, postupi zrelo, prihvati ova odvraćanja, ovo ti je odlučujući trenutak za tvoj život!
VERUJ NAM!!!
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Bezi glavom bez obzira....slazem se u potpunosti sa ovim ! Srecno ![/quote]
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
Titanik1

Post by Titanik1 »

Kratko i jasno:Koliko god da ti to bolno zvuci i da ti bude bolno,ako si cista i nikada nista-bjezi od njega glavom bez obzira-prijateljski savjet,jer kao sto kazu i prethodni komentari-gdje je tu njegova djevojka-? Bjezi lijepa,dok nisi zagazila u svijet mraka,u svijet tame!
User avatar
svejedno
Posts: 66
Joined: Sun Jan 08, 2006 1:46 am

Post by svejedno »

Ajde prvo da ti odgovorim na pitanje.

U Srbiji, u Beogradu, ako neko nije u zajednici (komuni) blokatori se placaju.
Ima ih raznih, po meni je najbolji Nalorex i u Bgu tabla kosta oko 20 evra.



Sad, na konto cele tvoje price.

Zivotna skola?

Zivotna skola nije da gledas druge kako se skidaju, zivotna skola je pametno proci kroz te situacije, ako vec naletis na njih.

Tebi bi najbolja zivotna skola bila da se ne mesas u celu pricu, jer taj decko, veruj mi, moze to i bez tebe ako hoce ali kapiram da si vec odlucila da se mesas.

Zasto, ne znam.

Svi smo ovde odmah primetili cinjenicu da se ti drogiras a da trazis resenje za nekog drugog.
To je bezanje od realnosti.

Ok, decko je dobar, kapiram, mozda stvarno zeli da se skine, ako si odlucila, pruzi mu pomoc, lepo od tebe.

Ali nemoj na to da gledas kao na 'zanimljivu zivotnu skolu'.

Nije. To je samo pomoc jednom sjebanom liku.

Kroz zivotnu skolu ces prolaziti kada budes resila da se skines sa hemije.
To je prava zivotna skola.


Ovo je neki mladalacki experiment, i nije fer ni prema njemu ako ti je, negde duboko, samo zanimljivo da posmatras kako ljudi prolaze kroz krizu.

Gore imas odgovor za blokatore, i to je to.

Ali nemoj da trazis nacine da kao pomognes njemu a da ti nastavis da se drogiras.

Kapiram, mlada si, jos ti se nisu izdesavala sranja, ali bar po njemu vidi kuda to vodi, i samo ako na njegovom primeru shvatis da i ti treba da se ostavis droge, to ce biti prava zivotna skola.

Ostalo su izgovori i igrarije, neozbiljno shvatanje veoma ozbiljne stvari.

I ni najmanje nije zivotna skola, vec samo jos jedna u nizu zanimljivih stvari u (tebi) jos uvek zanimljivom svetu droge.

Nauci nesto iz njegovog primera, to ce ti biti skola.

Nemoj da bezis od njega, ali bezi od droge, vidis sta radi ljudima.

Ali tebi je, kapiram, sve to veoma zanimljivo.
User avatar
svejedno
Posts: 66
Joined: Sun Jan 08, 2006 1:46 am

Post by svejedno »

Ne znam da li je LM i dalje tu, ali nije lose da ovo neko slican procita.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Post by Sonja »

Zavisnici pomazu drugima jer nemaju snage da pomognu sami sebi.
Ne znam zasto mi je pala jedna recenica iz knjige deca kolodvora ZOO..."...u stvari mislim da sam se svo to vreme pripremala za heroin..."
E pa cini mi se da te je hors nasao, ako ne odes dok je vreme, ne znam sta da ti kazem. Taj decko da zeli sebi da pomogne pomogao bi, koji bum, koji autoriteti, pa nisu komune jedino mesto za skidanje. Onaj ko nece da se leci uvek ce naci razlog za to, i kada nas svi provale mi uvek nalazimo nove zrtve da bi bili u centru necije paznje, jadni mi hocemo da se lecimo ali nema bezbolnog lecenja i kako sad , ma da. Nemoj da si glupa, tebi je ocigledno nesto u toj prici interesantno, a heroin (ha znam te pusko...) znam kako izgleda susret sa njim i onim ko ga uzima kada si neiskusan.

Bezi malena dok ti nije kasno, prvo ti pomozi sebi, kapis? Lako ces tada za sve drugo.

Od srca S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Post Reply