:"Da li je Katarina banovana?"

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

:"Da li je Katarina banovana?"

Post by on_23 »

:"Da li je Katarinadimedici banovana?" ???
:( ako jeste cemu razlog ???


pozz
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

ne znam zasto bi netko bio banovan kad se svi lijepo slazemo i druzimo!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

sunrise wrote:ne znam zasto bi netko bio banovan kad se svi lijepo slazemo i druzimo!
naravno i ja isto mislim ..

pozz
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Ocigledno je nekome zasmetala ,mislim da to nije uredu :!:
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ako je vec netko izbacen isto bi nam netko mogao reci i zasto? Ili?
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

ma zbog toga sam i otvorio topic... :? :!: :?: :?:
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

izgleda da ni moderatori ni admini nemaju shta da kazu ... cudo !!! ne moderira se forum bash najbojle .. moje mishljenje .. anyway :?
TeqilaSunrise
Posts: 13
Joined: Thu Aug 31, 2006 7:18 pm

Post by TeqilaSunrise »

Naravno da neće reći kada se radi o ličnim afinitetima! Osnovna greška je što nema nikoga od moderatora! Sada čitam postove unazad!Mislio sam da su Avdija i Sanela bivši narkomani, sada tek znam da nisu ni bili narkomani! Katarinu su trebali da izbace čim se pojavila i počela da iritira ljude time što se toliko dugo drogira! Jer, koliko shvatam zbo9g toga je izbačena? A Manson zbog svog čvrstog stava, a bogami kako čujem i pesnice! Momčina je to! Nisu ga trebali banovati, ima on mnogo toga da ikaže, samo mu nisu dozvolili! E, zar vam sada nije jasno kakav ste šljam? Niste dostojni ni jedne reči objašnjenja! Što bi vama neko polagao račune kada već sami ne shvatate! Katarina vas je sve mogla načiniti svojim mušterijama (ako već nije preko privatne)! Valjda vam je sada jasno da treba da se izlečite da bi vas ljudi pioštovali i smatrali ravnima sebi!? I nuiko ne pita za Mansona? Svi kukate samo:"Zašto je Katarina bahnovana"?
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Da, banovani su i Manson i Katarina!

Post by sanela »

Pozdrav,

Stvarno mi je žao što nisam odmah stigla napisati post sa obavještenjem da su i Katarina i Manson banovani.

Meni je više bilo muka od njihovog vrijeđanja, ubjeđivanja i uličnih psovki koje su prevazilazile najgore moguće prostačenje. I kada neko ko dođe čita Mansonove napade i izljeve veoma pametnih ubjeđivanja i osuđivanja, dobije želju da se nikad ne javi na forum, ali i da ne ode u komunu, jer ne želi postati tako ogorčen, pun sebe i bijesan. A komuna je mjesto gdje se izgrađuješ, učiš toleranciji, vjeri i poniznosti...

Stoga, bez obzira što se on ne drogira, njegova komunikacija i ubjeđivačke vještine su često bile kontraproduktivne onome što je htio postići - a to je zainteresovati i motivisati nekoga da se uputi u neku od komuna na liječenje. Napadajući katarinu na način na koji je to činio često je dovodio do toga da ljudi počnu podržavati katarinu u njenim stavovima koji su rezultat ovisničkog načina života. Razlog takvoj netaktičnosti je, vjerovatno, i to što on nije nikad prošao cijeli program komune s jedne strane, a s druge strane neznanje o osnovama komunikacije ... Helem, iako je forum mjesto diskusije i razmjene mišljenja, osobama koje nisu u stanju diskutovati na nivou na kojem ne vrijeđaju ličnost ljudi s kojima diskutuju, po mom mišljenju, mjesto nije ovdje.

@ Teqila Sunrise - ne znam odakle tebi ideja da se ja Mansona bojim ili da me on može zastrašiti, pa mu se nisam javila? De mi bogati to objasni. Druga stvar koja me zanima je zašto smatraš da su jedino osobe koje su se drogirale jedine kompetentne da govore o narkomaniji? Po mom mišljenju, osim vlastitog iskustva drogiranja, treba znati još mnogo toga da bi mogao savjetovati i motivisati ljude za tretman....

Dalje, ja protiv katarine nemam apsolutno ništa, ali protiv načina njenog života imam. A način života se može promijeniti. Katarina je osoba koja ima jako puno životnog iskustva i veoma često je savjetovala ljude koji su imali probleme. Međutim, nekim mladim, nesigurnim i nezrelim osobama koje žele prestati uzimati drogu, a koje dođu na forum, katarina može vrlo lako biti uzor. Ja ne želim ulaziti u istinitost onog što je ona pisala, ali nekad mi se činilo da iz njenih postova izbija ružičasta boja do te mjere kao da živi u la la landu, a ne u stvarnom svijetu sa gomilom problema koji je okružuju. U zadnje vrijeme je jako često pisala o različitim načinima na koje pokušava da se skine, ali na kraju sve završi neuspješno. Imam osjećaj da pišući želi sebi i drugima da se opravda što ne uspjeva. Mislim da bi, ako uloži u sebe toliku energiju koliku je ulagala u pisanje dugačkih postova i odgovaranje na tuđe probleme, i ako se posveti svom liječenju i zaboravi na pisanja po svim forumima na kojima piše, da bi se i mogla uspjeti skinuti. Tako da sam odlučila da je banujem, jer na forumu je ljudi percipiraju kao oličenje zla s jedne strane, a s druge strane joj se neki dive i brane je. Ni jedno, a ni drugo ne smatram korisnim za forum.

@ on_23 Činjenica je da se forum ne moderira najbolje, ali to je zbog nedostatka vremena koje svi vama posvećujemo volonterski. Da ne smatramo da ljudi koji dolaze ovdje i pišu o svojim problemima ne zaslužuju poštovanje, sigurno ne bismo imali ovaj forum i ovu web stranicu. I da, osim ove web stranice, ja radim još niz drugih stvari kojima se ponosim i koje smatram važnim u životu, tako da mi angažman na ovoj stranici ne služi kako bih izigravala dobru Samarićanku i hvalila se kako pomažem narkomanima (kako neki možda misle). Ova stranica mi je posebno draga zato što je to prvi projekat na kojem sam počela raditi prije šest godina... od tada do danas se trudim naći ljude koji imaju neophodno znanje i koji bi htjeli uložiti svoje slobodno vrijeme da pišu po forumu. Mustafa je bio jedan od rijetkih koji su tohtjeli raditi i na tome sam mu neizmjerno zahvalna. Avdija je osoba koja je zadužena za tehnički dio sajta i on nema veze sa sadržajima i kontaktima s korisnicima, osim kad su problemi tehničke prirode u pitanju. I njemu sam mnogo zahvalna na svemu što radi za ovaj sajt. Malo sam skrenula s teme, ali sam vam željela objasniti zašto se neke stvari dešavaju, a ne bi trebale. Ko god ima želju da dadne doprinos unapređenju ovog jedinstvenog sajta na našem jeziku konstruktivnim prijedlozima, svakako je dobrodošao. Ko želi kritizirati, molim ga neka se suzdrži...

Sa ovim potezom banovanja katarine i masona možete se slagati ili ne, ali vas molim da moju odluku poštujete, jer je nemam namjeru mijenjati.

Pozdrav svima i svako dobro!
TeqilaSunrise
Posts: 13
Joined: Thu Aug 31, 2006 7:18 pm

Post by TeqilaSunrise »

Iz ovog obrazloženja koje si napokon dala proizilazi da si Mansona banovala, iako je njegov stav i malo oštriji nastup potpuni isti od samog početka!? A sa Katarininim načinom života se ne slažeš?! Život joj je ružičast i ona nema problema? Skidala se? Čini mi se da si slabo čitala forum, no ubuduće u pravilima moraš navesti i kakve ličnosti su podobne za postanje na ovom forumu, sa problemima ili bez? Ne odgovara ti način na koji je Manson izlečen, ali ti ne odgovaraju ni Katarinini pokušaji ili ne pokušaji?! Onda bi trebali napraviti idealan profil posetitelja ovog foruma:
1. Dužina vremena provedenog u komuni obavezno da bude veća od 12 meseci
2. Da te u toj komuni nauče i kulturi, načinu komunikacije sa ljudima ili da te ne puštaju dok se ne naučiš
3. Staž u narkomaniji ne sme biti duži od...?
4. Recidivi nisu poželjni, no ukoliko ih ima dozvoljeno je do...
5. Niko ne sme izazivati osećanja u drugim članovima foruma (negativna a ni pozitivna)
5. Postati mogu samno osobe sa čijim se načinom života moderatori slažu, drugi neka criknu!
Locked