psihoza?

Sve u vezi smanjenja štete uzrokovane upotrebom droge.

Moderator: sanela

User avatar
kia
Posts: 29
Joined: Sat Nov 19, 2005 5:31 pm
Location: zagreb

psihoza?

Post by kia »

dijagnosticiran mi je akutni psihotični poremećaj..sad sam na rispoleptama,zoloftu i xanaxu..lijecim se vec dva mjeseca i poboljsalo mi se malo kako je bilo prije al daleko sam jos od super! zanima me ako je netko od vas imao slicnih iskustva kako je proslo, koliko dugo je trebalo da se oporavi i dali se uopce oporavio? pozdrav svima..
Last edited by kia on Fri Aug 18, 2006 10:41 pm, edited 1 time in total.
lost soul...
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

kako se to ocituje? koje probleme imas u svakodnevnom zivotu? Ja nisam kompetetna da ti ista kazem o tome ali ima ih ovdje dovoljno koji ti mogu pomoci.
sretno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
kia
Posts: 29
Joined: Sat Nov 19, 2005 5:31 pm
Location: zagreb

Post by kia »

pa ono cista paranoja, nisam mogla iz kuce izaci punih dva mjeseca, neki narazumni, nelogični i panični strahovi kad god bi izasla iz kuce..ludilo na kvadrat!ako se ko sreo sa takvim uzasima molim da mi napise kako se on sa time nosio..da znam da nisam sama.. :(
lost soul...
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

Kia nisi sama vjeruj mi. Mnogi od nas imaju iste probleme. Ja prva...ni dan danas neznam nit smijem otici u prodavnicu sama. Previse ljudi. Dobijem napad panike i pocnem krizirati....pocnem se gusiti....zaboravim disati. Danas mi se to desilo u skoli. Na predavanjima nas je oko 20-tak. Kako sam usla u prostoriju tako me panika pukla da sam pala u nesvijet. Znalo mi se to cesto desavati i zato sam pocela izbjegavati mjesta gdje ima vise ljudi. Meni su bili dali nekih hiljadu sifra sto ukljucuje hiljadu nekih tableta. Medjutim to meni nista nije pomagalo. Imala sam osjecas da sam jos veca paranoja postala dok sam ih koristila. Ja se nadam da ce biti bolje. Jebiga prije nisam mogla izaci iz kuce. Sad vec se stanje poboljsava, mada je jos uvijek kriticno. Ja mislim da je i to jedan proces koji moze potrajati. Ma neznam zbunjena sam vjeruj mi. Mrzim taj osjecaj
User avatar
kia
Posts: 29
Joined: Sat Nov 19, 2005 5:31 pm
Location: zagreb

Post by kia »

ne mogu vjerovat!tebi je onda stvarno gadno..ja sam svega tri puta imala paničan napad i to u busu,tramvaju i dućanu..od tad je prošlo već dva mjeseca ali ostavili su veliki trag na meni stalno imam strah da će mi se opet ponovit, al to nije nista nakon tolike droge psihijatrica mi je ustanovila i opsesivno kompluzivan poremećaj sad se to hvala bogu smirilo jako inače sam stalno nekih tri mjeseca po glavi vrtila neke bolesne misli i to je bilo komaaaaaaaaa,nisam to mogla spriječit..a na kraju uz to desila mi se čista paranoja tak da sam se u tim trenucima mogla samo pokriti po glavi i nadat se da će prestati..grozno!!!to mi je bilo najgore...ahhhh šta ta droga moze napraviti od covjeka i to u tako kratkom vremenu!
lost soul...
on_23
Posts: 50
Joined: Tue Mar 28, 2006 6:33 pm
Location: prishtina

Post by on_23 »

ne ne ne nee nisi sama to da znas da nisi sama i ja sam imamo isti problem ali sada mi je bolje ,nisam skroz ok ali bolje se osecam (vreme leci rane ) u to da budes sigurna vremenom sve prodje .
gospodar želja
Posts: 19
Joined: Sat Apr 22, 2006 2:27 pm

Poznato

Post by gospodar želja »

Kia ja sam to imao 2001 ali od uzimanja eksova i brzine uzimao sam ih na tone.Psihoza skupa s paranojom i samo ubilačke misli pratile su me tri mjeseca tako da sam se svaki dan borio sam sa sobom.
Užas ali nisam posezao ni za kakvom kemijom nego sam odlučio da sve riješim sam jer sam jači od tog.Nakon šest mjesseci stanje mi se vratilo u normalu i poslje toga nikad više nisam stavio eks usta.
Moraš izdržati ali probaj bez ikakvih tableta jer ti si jača od svega nije uzaludna ona poslovica što te ne ubije ojača te. :wink:
kron
Posts: 10
Joined: Tue Jul 25, 2006 8:36 am

Post by kron »

kia zelim ti sve najbolje. na svu srecu nisam nikada prolazio kroz isto. xanax ce ti sprijecit pojavu uzbudenja i panike, zoloftu kao XTC djeluje na lucenje serotina, tako da djeluje na raspolozenje i depresiju. vjerovatno je najbolje, ako se voljom prolazi kroz sve to, da se sa dva tri dobra prijatelja polako pocinju nekako sve gusca i gusca mjesta posjecivat. mozda da se uzima nesto, ali skroz pod minimalnom dozom da se umanje moguce posljedice ako dodje do napada. mislim da je daleko najgore pokusavat izbjegavat to sve zajedno, iskustva drugih ljudi kazu da nakon par mjeseci steknu pouzdanje da su prosli kroz sve to i da je sve ok, medutim poslje izlaska vani i dozivljaja panike totalno se povuku iz svega toga i krizno pocinju da se cupaju vani.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Post by Zona Sumraka »

jebi ga, oporavak ti je skroz individualna stvar...tablete licno ne koristim iz razloga sto sam labilna i vjerovatno bih ih pocela zloupotrebljavati, ali mi zato nije nista ni bolje...otkako se ne drogiram vise nemam napade panike i to je jedina razlika....ostale stvari tipa socijalna anksioznost, kojekakve fobije i to, sve je jos uvijek tu.. svojevremeno sam razmisljala da odem kod psihologa (ustvari jos uvijek sam u dilemi u vezi toga), ali mi je to nekako previse plasticno i holivudski...ja ustvari mislim da u mom slucaju ovo nije uopste povezano sa gudrom, jer se dobro sjecam ko' mala, pred usmeno odgovaranje u skoli ili nesto tog tipa, dobijem obavezno sracku...to ovdje zovu IBS (irritable bowel syndrome) koji je u vecini slucajeva povezan sa stresom ili nervozom...sada nemam toliko problema sa tim, ali recimo imam jebene probleme sa socijanom anksioznoscu...tipa udjem u lokal i pocnem da se znojim ko kreten, ne znam kako da se ponasam, osjecam se ko' da imam govno na celu i da me svi gledaju...kriza ba...isto tako ne volim da idem na mjesta gdje znam da ima puno raje ili gdje ne znam nikoga...sta ja znam...jebaji ga...nadam se da ce ti pomoci tablete...javi kako te rade...
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

Post by katarinadimedici »

Tek sada pronalazim ovu temu, ne znam ni sama kako stigoh do nje!? Ankcioznost, praćena paničnim napadima i fobijama! To je upravo no što se meni desilo! Posledica stresa, nema veze sa drogama. Mnogo ljudi pati od ovih "poremećaja" kako vole da kažu!Obavezno se obratiti psihologu, dok se ne pretvori u mnogo gore fobije, a jedna od njih je agrofobija ( strah od ljudi). Leči se terapijama, ali i lekovima tipa rivotrila i xanaksa. Najbitnije je ući u srž problema i boriti se sa svojim strahom!
Da dodam: nije psihotično stanje i to što kaže Zona sumraka da "nema više paničnih napada"!? A fobije su ostale? Zapravo ti zaobilaziš panične napade trudeći se da izbegavaš situacije i mesta od kojih imaš fobiju?! Treba lečiti na vreme!
Post Reply