pitanje

Suovisnici su osobe koje su u bliskoj vezi sa ovisnikom i koje pate uz njih, bez obzira da li ovisnik priznaje da ima problem ili ne. Ovdje možete razmijeniti mišljenja o mehanizmima za nošenje sa problemima i tehnikama za pomoć Vama, a ne ovisnicima.

Moderators: sanela, Erineja

Post Reply
angie
Posts: 6
Joined: Mon Jun 19, 2006 2:31 am
Location: beograd

pitanje

Post by angie »

HM, dakle,
Nisam sigurna bas zasto uopste pocinjem da pisem, ali gledala sam malo ove teme i pomislih mozda mi neko kaze nesto pametno. Primetila sam da ovde najvise ima sestara a ja ne spadam u tu grupu. Tj. Ja spadam u grupu devojka- koja se vec godinama trudi i dodje do poboljsanja i onda opet sve pukne.
1. problem br. jedan da li ima smisla reci njegovim roditeljima koji apsolutno to ne mogu da razumeju i pitanje je dali mogu da pomognu.
2.drugi problem da li ja posle toliko neuspeha treba da se povucem i8 kako to da uradim a da se ne osecam krivom?
A situacija je sl mi smo vec jako jako dugo zajedno a on se ne drogira bas ucestalo u fazonu da samo to radi tj. ima faze i fazice uspeva da zivi pored toga i studira i povremeno zabrazdi. Zajedno smo prosli kroz razne vrste lecenja i skidanja, poslednji put proslo leto nakon cega se on dugo psihicki oporavljao i kad je konacno stao na noge poceo je pre mesec dana ponovo ja sam to osetila pritisnula ga i on je otisao kod roditelja i nece da se cuje sa mnom izbegava me a oni nista ne znaju. I ja uopste ne znam sta mi je ciniti ne znam u kom je stanju ne znam da li ima svrhe njima reci ili treba da ga nekako vratim pa da nesto ponovo pokusam ili treba da ga ostavim da sam se sabere i odluci ili jos gore zabrazdi.
eto
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Post by Vlado_M »

Ja nisam ni sestra ni djevojka narkomana, ali cu pokusati da ti odgovorim.

1. Ima smisla reci njegovim roditeljima. Bolje je da saznaju prije nego kasnije. Doduse, ako kazes, onda si vjerovatno ispusila i kod njega i kod njih. Ja sam tako odjebao jednu svoju djevojku. Iz ove perspektive mi se cini da sam joj ucinio uslugu (i ona meni). Ona vjerovatno misli isto.

2. Da, treba da se povuces i u svakom slucaju ces se osjecati krivom. Ali jebes osjecaj krivice... Iz kratkog opisa sticem utisak da ti decko upravo hvata zalet i cini mi se da imas jako malo sansi da utices na njega.

Volio bih da se neko nadoveze.
angie
Posts: 6
Joined: Mon Jun 19, 2006 2:31 am
Location: beograd

i ja bih volela da se neko nadoveze

Post by angie »

Da izgleda da si upravu samo sto smo nas dvoje jako dugo zajedno i maltene smo se i formirali i odrasli zajedno :cry: te je time meni to sve teze. A roditelji su mu totalni kreteni i on se plasi da bi ga cale ubio kad bi saznao ili umro i ne vidim bas od kakve bi mu pomoci bili. Ustvari pitanje glasi da li neko od vas misli da je moguce da on to sam sa sobom resi posto do sad sa mnom nije uspevao i da li uopste treba uplitati roditelje?
Ako je on vec iskusio da moze da se skine i da moze da bude strejt i da moze da zivi normalno da li je moguce da je sada neka prekretnica u kojoj ce sam shvatiti sta treba da uradi?
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

To je nada Angie, on sam da se skine, bez icije pomoci.
Nije uspio uz tebe i tvoju pomoc, pa kako ce onda uspjeti sam samcat? Ne ide to tako, mora potraziti pomoc i dopustiti doktorima koji znaju svoj job da mmu pomognu. Ocito on ima neke probleme od kuce jos, sto ga je mozda povuklo u dop a tebe ne iako ste toliko zajedno. Sta on kaze na to da ide u Centar? Probaj ga nagovoriti za njegovo i vase dobro!
Pozdrav
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply