Duhovi proslosti - odgovor Sunrise i Josephin !

Na ovom forumu ćete moći čitati stručne tekstove u vezi narkomanije, tretmana i drugih srodnih tema. Korisnici foruma neće imati mogućnost komentarisanja tekstova.
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Duhovi proslosti - odgovor Sunrise i Josephin !

Post by mustafa »

Sunrise i Josephine pitaju istu stvar:

Moje pitanje bi bilo:
U razgovorima sa psihologicom sam se pocela otvarati i ispricala sam joj jedan dio trauma i sokova koje sam dozivjela u ranoj mladosti. Nekih dijelova se ne mogu sjetiti, nema sanse da ih izvucem van iz mene. No, iako je proslo dosta godina od svega, sve je to i dalje jako prisutno u meni. Znima me, kako cu uspjeti zavrsiti to poglavlje svog zivota? Kada cu znati da je to zavrseno i uistinu ostavljeno iza mene? Koji je najbolji nacin da odradim sve to? Kako se nositi sa probudjenom boli koju sam 10 godina potiskivala heroinom?
Mi mozes predloziti neku knjigu na tu temu?
Hvala unaprijed


ODGOVOR:
U tekstu cetvrtog koraka Minesota terapije cete naci objasnjenja koja ce vas uputiti u nacine rjesavanje ove problematike . Ispod teksta stoje pitanja na kojima morate raditi. Disciplinovano, iskreno i bez zurbe. Odgovore potom posaljite privatnim putem meni i radit cemo dalje na ovom polju. Naravno je preduslov za ovu suradnju vase puno povjerenje u mene kao terapeuta . Sa srecom .
P.S. Javite ako nesto ne ide kako treba ?
M. Sarkic
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Dogovoreno Mustafa. Hvala. Odo citat
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Mustafa sve pohvale imas od mene ! Veliki pozdrav !
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

tezak li je ovaj 4 korak......
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Josephine, kako ti zdravstveno??? Kako cista??? Jesi li se oporavila???
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

...kao što već rekoh Samanthi na pm...ČISTA sam...najbitnije...
-Zdravstveno stanje svakim danom sve bolje...
-Počela radit...
-Vratila se na fakultet s namjerom da ga završim...
-Upisala se na tečaj joge...
-Idem na psihoterapije...

Voljela bi se još angažirat da obradim ovih 12 koraka u pravom smislu i kvalitetno
...dobila sam od sanele tel br. od dvije udruge u Zadru...pa se planiram javit da raščistim još neke stvari koje me onako katkad "gnječe"...

Toliko od mene!!!
Veliki pozdrav svima i velike zahvale Mustafi i Saneli!!!!
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Divan osjecaj-nove energije

Post by mustafa »

Hvala i vama sto mi dajete priliku da vam pomognem.
Hvala vam takodje i na toplim rijecima - to mi mnogo znaci.
M. Sarkic
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Dobro Mustafa, kako ti meni savjetujes da pocnem raditi korake? Sama sa sobom? Da li bi to bilo ok? Ili, kako?

Iz svake tvoje rijeci se vidi profesionalnost u poslu kojem radis i iskustvo koje imas.

Lijep pozdrav
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Cetvrti korak koji sam ti preporucio da procitas i obradis pitanja trebas obaviti sama. Ovaj korak zahtjeva iskrenost, strpljenje i hrabrost. daj sebi vremena da ga polako zavrsis. Ako smatras da si ga zavrsila mozes sve to napisano poslati na moju privatnu e-mail adresu i na taj nacin obaviti ono sto slijedi u petom koraku. Ovo nije sprovodjenje primarne Minesota terapije vec akutna pomoc koja ti je bila potrebna.
sa srecom i neka te dragi bog cuva.
M. Sarkic
User avatar
Josephine
Posts: 172
Joined: Tue Dec 13, 2005 7:11 pm

Post by Josephine »

Mustafa ja sam zapela na ovom trećem koraku...ili za to treba vremena da sve to "sjedne"????????
Taman kad sve kao to nekako imam iskristalizirano pojavi se neka apsurdna sitnica i sve propada...
A ono verovanje u "višu silu" nekako postane klimavo...
zato sam i pitala da li je neophodno ići na sastanke AN???
Post Reply