info o metadonskom tretmanu

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Bezze_Sa
Posts: 69
Joined: Tue Jul 26, 2005 1:31 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Bezze_Sa »

Fanatik wrote:OK, ti misliš da mi nemamo hrabrosti, OK.Ja kazem da mi svi gore na C.VRHU imamo i hrabrosti i želje da odradimo taj dio posla.
Ja lično kad sam krenuo sa programom znao sam da ce biti OSUDA, ovoga -onoga.Ali evo, hvala BOGU ide na bolje, e sad sta je podrazumijevam pod BOLJE.
Sve, kompletan život, kompletan način života kada sam se drogirao i sada kada sam na programu.Ja mislim da treba svim ljudima davati moral, prenositi pozitivnu energiju, bodriti jedni-druge.JA SAM PONOSAN NA SEBE I NA SVE, JER ZNAM DA CE BITI OK.
POZDRAV ZA SVE!!!
U pravu si 100% haveru.... i ja isto tako... identicno
User avatar
Vodolija
Posts: 339
Joined: Tue Nov 22, 2005 3:07 pm
Location: USA

Post by Vodolija »

...
Last edited by Vodolija on Sat May 27, 2006 3:58 am, edited 1 time in total.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Da li netko zna da li metadon utjece na menstruaciju, da dodje do poremecaja ili kasnjena itd?
Znam da oni koji su na morfiju da vec jako brzo potpuno izgube periodu ali za metadon nisam jos stigla pitati doktore pa ako netko od vas ima osobno iskustvo neka kaze, sa naglaskom na osobno iskustvo!
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Bezze_Sa
Posts: 69
Joined: Tue Jul 26, 2005 1:31 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Bezze_Sa »

Fanatik wrote:OK, ti misliš da mi nemamo hrabrosti, OK.Ja kazem da mi svi gore na C.VRHU imamo i hrabrosti i želje da odradimo taj dio posla.
Upravo to haveru, sjecas se ja sam bio na 125Mg, i fakat zeljom, sam za eto 3 i po mjeseca sletio na 70Mg sad sam na 65mg (neki dan skinuo sam jos jednu...eee sad sam na 65Mg, kad sam 6-cu ugledao svanulo mi majke mi..." ono dok sam bio preko 100mg misilo sam da nikad necu doci na 50Mg 60Mg .... ono da ce pravo puno vremena mi trebati za to....sad mislim majke mi da ako neko hoce normala da spusti terapiju, slobodno svake sedmice moze po 1 tbl smanjiti (dok ne dodje do nekih 30 - 40Mg) pa onda drugi tempo, jer ja fakat nisam nista osjetio ovo skidanje terapije sa 125 na 70....
Eeee ba, sve hocu da te pitam... ima li gdje nam "....Monike mi..." ahahah ha hah hahaha h :)
dodje li on....pozdravi ga kad ga vidis....
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ja sam prije mjesec dana pocela sa metadonom, 50mg i do sada sam se spustila 20mg te sam sad na 30mg. Ni ja nisam nista osjetila, nikakve promjene a niti idem za time da vidim da li ce nesto biti nego jednostavno obavljam svoje obveze i to je to. Niti nemam namjeru da i ubuduce mijenjam ovu taktiku i da sad nesto osluskujem tijelo jel sam se oznojila jer je vruce ili sto mi nije dobro jer psiha jako puno utjece na krizu.
125mg wow
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

...JOJ KAKO SMO POSTAlI PAMETNI???????????
...fanatik, smanji malo doživljaje o metu, previše navlačiš ljude na met, da se truju još više nego li jesu...:
urađen si metom, pa sad soliš pamet i o drugim bolestima..........
User avatar
Bezze_Sa
Posts: 69
Joined: Tue Jul 26, 2005 1:31 pm
Location: Sarajevo
Contact:

Post by Bezze_Sa »

Tužna wrote:...JOJ KAKO SMO POSTAlI PAMETNI???????????
...fanatik, smanji malo doživljaje o metu, previše navlačiš ljude na met, da se truju još više nego li jesu...:
urađen si metom, pa sad soliš pamet i o drugim bolestima..........
Nemoj tako, ne djelim tvoje misljenje....
User avatar
Tužna
Posts: 613
Joined: Thu Apr 20, 2006 8:29 pm

Post by Tužna »

...svako ima svoje mišljenje, moje je protiv metadona...
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Ja sam na metadonu, na odrzavanju vec 7 meseci. Moje iskustvo je dobro sa metadonom...Nemam nikakve probleme, zivim normalno, super funkcionisem...Popijem 30 kapi kad ustanem i ako sam nervozna ali to je retko popijem jos 10-15 kapi.
Nije mi se poremetio ciklus.....
Prvih 2-3 meseca bio mi je poremecen malo metabolizam ali sada je sve super. Jedem kao nikad u zivotu. Bavim se sportom, treniram, studiram...
Metadon mi je mnogo pomogao, volela bih da se skinem ali za sada ne osecam preteranu potrebu.Nikada nisam razvaljena vec samo zivim normalno.Lose mi je samo dok ga ne popijem ujutru.....
Skroz mi je promenito zivot na bolje.....vise i ne razmisljam o drogi ni o metadonu kao o metadonu.To je moj lek koji moram da popijem kao seceras insulin ( kao sto kazete).
Ja imam ok iskustvo...
Krize postoje ali nije nista strasno, mozda dan dva a posle je puno lakse...
krize traju duze ali nisu strasne....
User avatar
Jeca
Posts: 299
Joined: Fri Dec 09, 2005 7:03 am
Location: Srbija

Post by Jeca »

Sunrise, pisala sam ti na pm
Post Reply