Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Alsa, ne preuvelicavajte stvari na brzinu, nema blacenja, nema ponizavanja.... Ovo je razgovor.
Sunrise, ti se skini kako god, ali Manson je fakat u pravu kada ti kaze da metadon ne moze izlijeciti tvoju glavu i ono sto se nalazi u njoj, jbga. Kad prestanes i sa methadonom, ostaje tvoja psiha, a tada ti treba nesto jako da se uhvatis za to. Treba ti snaga i smjernice, da znas kako i sta. Da naucis sebi reci "Ne", cak i kada bi kile heroina stajale ispred tebe.
Vidis, mom bratu je bilo godina kako nije uzeo heroin, da bi me jucer odveo u sobu i rekao "Moram ti nesto reci, glupan sam najveci, ja uzeo sinoc..."
Kad se nisam onesvijestila. Slom zivaca mi ne gine definitivno, vise se gubim u svemu tome. Cijeli dan smo bili zajeno, razmisljali da li da kazemo mami i tati. Ustvari sve te odluke sam prepustila njemu, samo sam mu rekla, da ima 4 dana fore i da ocekujem potpuno cist test, a da li ce im reci - Ako moze nek sam to nosi na dusi, a ja poslije svega ne bih mogla.
I kako god okrenes Sunrise, problem u glavi ostaje. Sta mu vrijedi sto je , kako kaze, X puta odbio, kada je sada uzeo. A to je zato sto nema pravi alat u rukama kojim se treba boriti. I moj ti je savjet, poslije metadona, ma mozes odmah, idi na AN sastanke, trazi neku komunu, jer ako si tamo, vjerovatno imas puno bolji izbor nego mi ovdje. Nauci jednom za svagda kako da se odupres tome, a to mozes nauciti tamo. Cuvaj nam se
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Alsa wrote:Ja mislim da bi najbolje bilo ukinut ovaj forum. Dodjes da nadjes utjehu, podrsku, motivaciju da nastavis da se boris a sta nadjes kritiku i ponizavanje.
Ja sam se skinula metadonom. Mjesec dana dop nisam ni primirisala. Jest da sad imam zvjer al nije to zbog neuzimanja metadona. Jednostavno mi se drogira. Ponovo vidim sva zla na planeti i srecem ljude koji svom bliznjem misle samo zlo. Mene to izbacuje skroz.

Gonite se sa tom svojom zajedljivoscu i pustite nas obicne smrtnike da imamo mjesto gdje mozemo doc bez da nas neko kritikuje i omalovazava i odredjuje koje su metode dobre za nas.
Ti ako trazis izliku da se spucas,nacices je bez obzira na forum.To je cinjenica. :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

MILA wrote:Mansone,
imas neki mnoooogo nezgodan stav kada hoces nesto da kazes.
I onaj ko nema pojma zna da treba da se oslobodi droge(ne treba da skaces u septicku jamu da vidis kako je lose da plivas u govnima, jel' tako?) Znaci, ona je izabrala da se skida tako, da li sada treba neko da joj govori da je to bez veze i da gura svoj sistem po svaku cenu? Zasto je moja podrska manje vredna od tvoje(koju dajes na vrlo nezgrapan nacin, moram da kazem)?
Ako ne uspe tako doci ce do nacina kako treba. Ona je sve samo ne tupava i citajuci kako ona pise/razmislja pokazuje da ima prilicno mozga u glavi. Pravo da ti kazem mnogo mi je simpaticna i drzim joj palceve sa metadonom, bez metadona, komunom, bez komune, ma neka uradi sve sto treba.
pozdrav
Heh,jest ,ali Mila nije to problem,nego sto ona sada i dalje uzima drogu,samo sto joj je drzava daje.Vidi za tebe ,posto si neupucena,metadon, to ti je drzavna droga.To drzava daje ovisnicima jer je neko pametan skontao da svaki dolar ili marku ili euro, ulozen u metadon vraca se osam dolara,(a za ovo drugo preracunaj).Znaci ono sto bi narkoman na ulici pokrao ili oteo ili izvarao,drzava je skontala da je bolje da ona da u casi razmuceno sa cedevitom,jer ce ovi svakako da se drogiraju.A sta ce biti sa tim osobama,pa to drzavu i ne zanima pretjerano,ko im je kriv kada se sami unistavaju.To su cinjenice.Ti ,ja, tvoj sin,Ime ,Sanela,tvoj muz,moja cura,eto sedam ljudi,kada bi raspodjelili i popili samo Omarovu terapiju(dnevnu),tako bi se ,da prostis na izrazu,razvalili,kljucali,ma bili dobri pravo(sve opisi uzivanja droge,kada je ova cista),da se ne bi trijeznili dva dana.To su cinjenice,i garantujem ti ovo sto sam napisao,a sve drugo su narkomanska supljiranja.To je isto kao da se skidas sa cigareta,lulom...tako nekako... :D
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

dinela wrote:Alsa, ne preuvelicavajte stvari na brzinu, nema blacenja, nema ponizavanja.... Ovo je razgovor.
Sunrise, ti se skini kako god, ali Manson je fakat u pravu kada ti kaze da metadon ne moze izlijeciti tvoju glavu i ono sto se nalazi u njoj, jbga. Kad prestanes i sa methadonom, ostaje tvoja psiha, a tada ti treba nesto jako da se uhvatis za to. Treba ti snaga i smjernice, da znas kako i sta. Da naucis sebi reci "Ne", cak i kada bi kile heroina stajale ispred tebe.
Vidis, mom bratu je bilo godina kako nije uzeo heroin, da bi me jucer odveo u sobu i rekao "Moram ti nesto reci, glupan sam najveci, ja uzeo sinoc..."
Kad se nisam onesvijestila. Slom zivaca mi ne gine definitivno, vise se gubim u svemu tome. Cijeli dan smo bili zajeno, razmisljali da li da kazemo mami i tati. Ustvari sve te odluke sam prepustila njemu, samo sam mu rekla, da ima 4 dana fore i da ocekujem potpuno cist test, a da li ce im reci - Ako moze nek sam to nosi na dusi, a ja poslije svega ne bih mogla.
I kako god okrenes Sunrise, problem u glavi ostaje. Sta mu vrijedi sto je , kako kaze, X puta odbio, kada je sada uzeo. A to je zato sto nema pravi alat u rukama kojim se treba boriti. I moj ti je savjet, poslije metadona, ma mozes odmah, idi na AN sastanke, trazi neku komunu, jer ako si tamo, vjerovatno imas puno bolji izbor nego mi ovdje. Nauci jednom za svagda kako da se odupres tome, a to mozes nauciti tamo. Cuvaj nam se
Dinela,jesi li ti iz Sarajeva?
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Mansone jesi ti zaboravio moju pricu? Borbu za napraviti osiguranje? Pricu o mom zivotu, gdje zivim, sta radim itd?
Bolnica i dalje nije i nece biti iskljucena za mene na mom putu ka izlijecenju! Ovo je moj trenutni put i smatram da je u redu. Realnost? Moj zivot je realan i moje odluke su jedino realne. Odavno sam naucila biti realna a ti smatraj sta ces. Komune su ok ali dok ne probam sve druge mogucnosti ne mogu si priustiti odlazak na godinu dana. Ti si mozda mogao jer si bio u takvoj situaciji i okolnostima na nemas ni zenu, ni stan svoj, ni obveze, ni job itd. Uostalom, ne znam.
Komuna je ok ali ona je zadnja solucija za mene. Ako treba ici cu no, do tada cu nastaviti ovako.
Inace, ja nisam nigdje tupila je metadon droga ili ne. Metadon je za mene sredstvo da dodjem do cilja. I, ono sto mozda Dinelinom bratu nedostajalo, ja imam iza mene grupu doktora koji dva puta tjedno zasjedaju i pricaju o meni i kako mi bolje pomoci (normalno, ne samo o meni, nego o svima)
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
MILA
Posts: 24
Joined: Thu Jan 19, 2006 3:19 am
Location: CANADA

Post by MILA »

Mansone,
to je razgovor kako si sada odgovorio! Bice nesto od svih nas(mislim na to kako komuniciramo).
OK, razumem sta hoces da kazes, ali cini mi se da je ona cvrsta da se skine ovog puta i to pozdravljam.
A ti pokusaj da ljudima lepo odgovaras kada imas nesto da kazes jer tako ce da te cuju pre nego kada si negativan, ma koliko tvoja namera bila dobra
pozdrav
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Mislim da je svako, ko ima u vidu da nastavi da se bori u zivotu i da zivi, u stanju da odluci kad je momenat kad vise ne treba metadon. Ima ljudi koji provedu cijeli zivot na metadonu al ne iz razloga sto je metadon "tajno oruzje drzave da kontrolise ljude ili da sebi prigrabi para" vec sto nece. I ako uspijevaju da funkcionisu "normalno" (poso, porodica..) bez da svaki dan prevare, ukradu, ubiju nekog samo da bi si obezbjedio sut sto je to lose?

Drugi su koji se otrijezne pa si kazu "iskoristit cu to "tajno oruzje" da se skinem i izadjem iz zivota narkomana koji sam bio" pa kad misle da je dosta, stat ce.

Ja licno sam misljenja da metadon ne treba uzimat duze od 10-20 dana. Bitno je samo proc krizu od H znaci prva dva dana jaca doza koja ce samo umirit fizicku krizu, prevarit organizam. Treci dan skinut dozu za 10% i tako nastavit skidat dok ne dodjes do nule. Ovo govorim svoje misljenje, ne dajem savjet samo govorim svoju filozofiju skidanja metadonom. Ja sam tako radila.

Druga stvar je psiha koja poslije odredjenog vremena proradi pa te tjera da mislis ono cuveno "ma dobro je, nije se tesko skinut, samo jos jednom, kontrolisem situaciju". Da li metadon umiri tu zvijer ne znam i ne bi probala. Metadon je samo lijek koji pomaze da se prebrodi fizicka kriza a ova psihicka je drugi problem koji ja moram da rijesim sama.
Zivot je lijep :) Al ne stalno
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Ti ako trazis izliku da se spucas,nacices je bez obzira na forum.To je cinjenica. :wink: [/quote]

Ja izgovor vec imam. U osjetljivom sam periodu i trazi mi se droga. Da li ce i ovo neko ismijati? Sta smijem napisati ovde ako ce se svaka moja slabost koristiti kao oruzje da mi se "spusti"?

Ti mozda nisi shvatio da mi shvatamo da imamo jedan veliki problem. I pokusavamo da ga rijesimo kako znamo. Sto ti moras bit tako negativan? Svaki put otvorim forum vidim manson je nesto napiso pa se nadam da to nece bit neki zajedljiv post vec neki dobar savjet, manje grub. Ali, malo sutra. Prestani se ponasat tako superiorno. Mozda si ti i neki dobar momak :wink: .
Zivot je lijep :) Al ne stalno
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

manson wrote:mislim mozes ti ignorisati realnost i nalaziti podrsku u nekome ko nema pojma :wink:
Sta je pisac htjeo da kaze :roll: :?:
Sto ti ovo treba? :roll:
Zivot je lijep :) Al ne stalno
User avatar
dinela
Posts: 303
Joined: Wed Dec 07, 2005 12:37 pm

Post by dinela »

Alsa kriza , jel? Ne znam sta da ti kazem, porazgovaraj malo sa tim svojim crvicem u glavi. Posvadjaj se! Al' se na sve nacine potrudi da mu ne popustis. I nemoj da te nerviraju niciji komentari; ono otvoris forum, vidis Manson - Preskocis citanje. To ti je moj savjet, jer ti jos uvijek nisi spremna za njegove postove, iako se ja nadam da jednom hoces, ma koliko se oni tebi sada cinili negativni.
Jer vidis, i Manson je lijeceni ovisnik, i njemu treba podrska cak puno veca nego vama. I on ima i svoje crve i svoju psihu, i proslost koju ne moze izbrisati skolskom gumicom. A ja jos ni jednom nisam vidjela da je njemu neko cestitao na svoj cistoci, na borbi koju uspjesno vodi, da mu je neko zahvalio na bilo kakvom komentaru... A on se opet nekako trudi da vam kaze bilo sta da dopre do vase svijesti. I to sto je on tu jos uvijek je pohvalno,.. Dakle zna sta je i ko je, ne bjezi i ne misli da je superiorniji u odnosu na vas, jer tada ne bi ni bio ovdje. Ja se ne drogiram i nikad nisam, pa cak ni ja ne osjecam nikakvu superiornost, jer nosimo isti problem na ledjima.
Alsa drz' se ti nama, pokusaj si nekako skrenuti misli ovih dana, radi bilo sta samo da ne sjedis i ne razmisljas, prevrti sve lijepe slike u glavi tvog zivota prije droge,.. Ne znam, izbori se za sebe, jer na koncu - sebi si najvaznija.
Mansone, tebi sada ja cestitam na cistoci i na istrajnosti - samo tako nastavi i cuvaj se svakako.

Ma Sunrise, ti si nam sada super, ides naprijed - i svaki dan bi trebalo biti barem za mrvicu lakse. Vazno je za pocetak da se skines, a mi smo malo prerano poceli govoriti o psihi i svemu poslije... Sada je vazno da uspijevas, da ne zloupotrebljavas, da ne mijesas to sa dopom,... Samo tako nastavi i bice od tebe nesto :) , cuvaj se.
Post Reply