Sunrise

Ovaj forum može sadržavati informacije koje nisu u skladu sa misijom ovog foruma.

Moderator: sanela

User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Jebote pa to je sve samo fizicka kriza,to je ba sega...
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Ma koji jebeni 21 dan.Moj socijalni radnik, dusa od covjeka, mi predlaze da pocnem sa 60-80mg. I tako, dao on meni jucer preporuku da odem tamo i zapocnem sa metadonom, jos danas. Sreca, ja njemu govorim da ne znam sta da radim jer taman sam kupila peticu da li da je vratim ili ne.On kaze kao pricekaj sutra pa vidi i ako vec toliko uzimas nemoj otici u krizi tamo.
Odem jutros tamo, covjek je jos nazvao i najavio me da bi dosla i prazna ordinacija, tri doktora tamo i jdna od najvecih guski tamo se pocne derati na mene da je ona njemu rekla da nema vremena, da je ona sama, (tri doktora iza nje slusaju ju kako se dere) i da dodjem drugi cetvrtak. Ja joj govorim da se nisam cula sa Stefanom da samo znam da me on najavio i sta je ona njemu rekla ja ne znam.I ja nju pitam "a, sto nemas vremena kad nemas ni jednog pacijenta ovdje "
"To je moja odluka, dodji u drugi cetvrtak i pras...

Znaci, idi na cestu, drogiraj se jer sam ja nadrkana i muz me ne jebe ni strucni i ti mi se posebno ne sivdjas jer si ausländer i ajde idi i jebi se za dop ako treba ali da ti ja sad dam dozu metadona, nee.Next cetvrtak, dovidjenja.
Divni su ti doktori, svaka cast, jebo joj ja meter i svaka cast muzu sto se razveo od nje.
Nije bitno, prezivjeti cu ja jos sedam dana, nije problem, nego to izderavanje, arogancija, slanje na cestu a prazna ordinacija.
Na kraju se meni moj Stefan pola sata izvinjava sto se nije sjetio sa nekim drugim pricati kad je vec i on vidio kakava je ova na telefonu.
Eto, dobro Vam jutro.

Danke ljudi.Pocinjem sa metadonom, makar dok mi Stefan ne nadje platz na nekom mjestu gdje mogu bez osiguranja samo sto se tamo malo duze ceka.

hvala vam na podrsci, pusa iz hladnog beca

a, sto se tice skidanja na suho...nemam dovoljno snage, nemam nikakve tablete osim katapresana, ni vremena biti kuci i krizirati i kao sto rekoh, nisam dovoljno jaka za skidanje na suho....probala sam i ide samo jedan dan, nisam cak ni Lunin famozni drugi dan stigla hehe
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

shhhh.... ne spominji. hehhhe
e cuj....znam kako je to. znala sam kumiti i moliti krave da me prime. nope kaze...taj i taj dan. ma zeno kakav crni dan ja sam danas spremna i nemogu vishe niti jedan dan cekati umrijecu. znash ono kad te neki strah uhvati. kao da imash osjecaj da ce se nesto loshe desiti...OD npr...nadje se tu uvijek neki "covjek" i primi te. al...ne uvijek. a ja kao ja...kad mi se takve stvari dese ja se sjebem ko foka. ono...ma neces jel...e pa necu ni ja jebi se....." u tom folu. znam ne stetim njoj blah blah...al neki ponos imam. jebi ga...uvijek sam takva bila....sta mogu. al ok.
imash 7 dana....sunrise. polako pocni da smanjujes dnevnu dozu( zam da je tesko jer se oprastats i sve) al morash. doci cu tu i prebicu te ko macku ako ostanes na M vishe od 30dana. znaci ako smanjish dop sada...poceces sa 30mg i to ce ti biti i vishe nego dovoljno. znaci po mg dva svaki drugi dan ...gotova si vrlo brzo. a bezbolno. ok?
ajde pisi ...na mail mi se javi.
cmok
" You must be the change you wish to see in the world." M. Gandhi
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

ja uzimam jedno 3gr dopa ali je kvaliteta u kurcu tako da me strah od tih 60-80mg sto oni hoce dati za pocetak
idem kuci jer sam jako nervozna pa se hocu sama sa sobom iskulirati,malo muziku slusati itd.
mozda navecer svratim do shopa pa se javim
thx kiss hanny
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
manson
Posts: 291
Joined: Wed Oct 26, 2005 2:51 am
Location: Sarajevo

Post by manson »

Jebi ga zavrsices ko Omar,razmisli malo trebali stisnuti muda i izdrzati .Bona pa nije to sad nesto,citao sam da si bila u kuci nekoliko mjeseci,pa probaj opet.Neka ti pomogne taj decko,neka te zakljuca,ako zavrsis na metadonu popusila si ga.Ovo ti ozbiljno govorim ,jer ces se onda umjesto nekoliko dana skidati nekoliko godina,sva motivacija da budes cista ce nestati i sve ode u kurac( a sto je4 najgore,kao zombi ces biti i kontati da je sve u redu i tako i pricati).Uhvati tu zelju koju sada imas i zapni,izvuci se,nemoj pristajati na to,to je dno.Pa nisi glupa znas sta jest ,a sta nije,ne mora ti niko govoriti,upotrijebi zdrav razum,koji ti priroda dala.Ako si na odrzavanju,sta je to?Satro se skidas,a mozes to i za 10tak dana,a ovako godinama,dotle zaboravis gdje si posla....a rezultat je u oba slucaja isti,skines samo fizicku krizu...ba razmisli...Vidi imas li jos nekih opcija,ipak si u Becu,u Austriji,mora biti nesto.Zao mi je ako popusis,ali na tebi je to sve.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Luna hvala za post. Iskreno meni je svejedno ko je junkie, a ko nije. Radi se o tome da se ovdije pruza potpuna podska pojedincima (imena necemo pominjati) koji svaki dan idu uzimati methadon na salter sto ih po necijim kriterijima definise 'junkie' u prevodu posljednji olos, pisu im se nevjerovatno prijatni postovi puni podrske ali kad sunrise treba ici na taj salter onda je ona nesto drugo. Ah da zaboravila sam, ona ima ducan i zivi u gradu sa vise od 50000 stanovnika.
Zasto ne kaze iskreno svoje misljenje??? Dakle, sa nekim ljudima cemo kao da su mentalno 'nejaki'. To maltene izgleda bezobrazno od strane ponekih ljudi.
Pozdrav!
Alsa
Posts: 45
Joined: Sun Apr 09, 2006 5:24 pm
Location: Blizu

Post by Alsa »

Tia mi se igubi a bas bi volila cut od nje sta je uradila. Mi (sestra moja i ja) smo poceli Noni sinoc. Dvije supene kasike. Jutros na prazan stomak opet po dvije. Ne mogu rec da osjetim neke promjene, mozda malko kad popijem u stomaku osjetim isto ko kad popijem neki alkohol (inace ga ne volim) pa mi vruce u stomaku ali bolovi u ledjima i umor nisu prosli. Citala sam da ponekad treba pustiti organizam nekoliko dana da se navikne. Najbitnije je sto vjerujem da ce mi pomoc. Placebo utice 30% na djelovanje nekog lijeka.
Fala vam svima sto ste ovdje i sto ste tako dobar izvor korisnih informacija (PAW pogotovo). U sta se uvalismo.... U pakao covjece. Ali borimo se, mnogi se i izvade i svaka cast onima koji se u ovaj pakao (cisti) vrate sa zeljom i voljom da pomognu onima koji traze pomoc.
Meni je ta ideja bila kao izgovor da pocnem da se drogiram. Kao "ja cu sve probat pa kad budem bila neki savjetnik za tinejdzere da znam o cemu pricam" :smt011 kako debilna ideja. Pusti luda insana :roll:
Pisite ba jos o Noniju. Jel svima djelovalo prvi dan :?:
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

manson wrote:Jebi ga zavrsices ko Omar,razmisli malo trebali stisnuti muda i izdrzati .Bona pa nije to sad nesto,citao sam da si bila u kuci nekoliko mjeseci,pa probaj opet.
Aman Mansone, daj malo procitaj pre nego sto pocnes da napadas. Da jesi, video bi da ovo nije njena volja i da mora na metadonski tretman jer je vlasti na to prisiljavaju, a opet vezano za neko osiguranje koje mora da dobije. Bez ovoga ga ne bi dobila. Vidis i sam da ne zeli na metadon i da pisti kao Damjanov zelenko, ali je jednostavno zakon na to prisiljava.
MILA
Posts: 24
Joined: Thu Jan 19, 2006 3:19 am
Location: CANADA

Post by MILA »

Luna, ako si mislila na moj post, ja se jesam obratila Sunrise, vidim pametna devojka pa da utrosi tu pamet na nesto produktivno, to je bila sustina.
Ne znam koja je metoda najbolja, meni je sve sto dovodi da se izlecis dobro.
Pozdrav
Samantha
Posts: 287
Joined: Sat Jan 21, 2006 8:27 am

Post by Samantha »

Ona nema elementarno zdravstveno osiguranje i zato mora cekati neke druge ustanove da bi dobila mjesto, a sto se tice 3g dopa dnevno e to se vec moglo priustiti, a osiguranje eeee to je malo teze, jebes osiguranje pogotovo zdravstveno kad je dop konkurencija. Sada se setamo po salterima i izigravamo pacenicu, tuzna cinjenica pocinjem liciti na junkie, a ja to ocigledno nisam. Doduse nemam osiguranja, vlasti me pritiscu etc ali ja junkie nisam. Sta bi bila nakon tolikih godina dopa. Pa niste svi Keith Richards pa da mozete koliko hocete bez posljedica.
Sada ce cijeli forum da ti da podrsku istu onakvu koju ti dajes drugima, a kada ti neko iskreno i direktno kaze, i ne samo tebi,
onda ce pola foruma da ga napadne sa raznih aspekata. Dakle dobrodosli svi koji mislite kao mi, mogu i oni sto uopste i ne misle, ali sto se drugih tice eeee oni ce da dobiju lekciju.
Post Reply